і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію

Доповнена реальність (AR): як «оживають» картинки в дитячих книгах

Українські розробники змогли здивувати весь світ. Технологічний стартап Live Animations створює доповнену реальність у дитячих книжках.

Усі знають, що малюкам подобаються книги, де багато ілюстрацій. Це допомагає зосередити увагу дітей, вони запам’ятовують сюжет, можуть вивчити ім’я тваринки, казкового персонажу. Книжкові полиці переповнені різноманітними дитячими книгами, які дійсно цікаві не тільки маленьким читачам, але й дорослим.

Та ви тільки уявіть, що книгу можна не тільки перечитувати, але й паралельно переглядати «живі» картинки. Кожний намальований епізод в книжечці миттю оживає, і казкові герої опиняються перед очима людини. В Україні технологічний стартап Live Animations використовує доповнену реальність (AR). Як повідомляє Освіторія, це привернуло увагу і американську компанію Disney. Цікаво, що одна з найбільших корпорацій індустрії розваг у світі тільки працює над технологією доповненої реальності, в той час, як українськи розробники вже опчали її використовувати.

Говорячи простими словами, на відміну від віртуальної реальності, яка вимагає повного занурення у віртуальне середовище, доповнена реальність використовує середовище навколо нас та просто накладає поверх нього певну частинку віртуальної інформації, наприклад графіку, звуки та реакцію на дотики. 

Як усе ж відбувається, і людина бачить «живі» картинки?

На телефоні чи будь-якому іншому електронному пристрої є встановлена спеціальна програма, під час наведення на зображення в книжці, картинка «оживає» і людина може спостерігати за діями персонажів, чути звуки.

Українська компанія Live Animations працює і за кордоном, та деталі співпраці з Disney поки не розголошує.

Ми можемо гордитись нашими українськими розробниками.

Цікаво, що книги з доповненою реальністю привертають увагу не лише дітей, але й дорослих.

До речі, минулого року в Україні було презентовано першу книгу з доповненою реальністю. Ілюстраторами нового видання «Аліси в країні чудес» Льюса Керролла стала відома українська художниця Євгенія Гапчинська.

У сучасному світі, коли у кожного є мобільні телефони та інші гаджети, які відкривають доступ до будь-якої інформації, все менше людей звертаються до книг. Але книга залишається найкращим джерелом пізнання, яке формує особистість. Сьогодні ми представляємо унікальну книгу, створену з використанням технології доповненої реальності. Такі технології зможуть зацікавити дітей у читанні і дозволять розширювати їх кругозір , - зазначила голова ХОДА Юлія Світлична.

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь