Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Оцінювання професійного розвитку педагогічних працівників ЗДО під час атестації за новими вимогами: методичні рекомендації
»
Взяти участь Всі події
25 жовтня 2019 о 14:27

Депутати cпробували заборонити святкувати Геловін у школах

Чи вдалося чиновникам  на законодавчому рівні заборонити пропаганду Геловіна у місті?
Оголошення:

День всіх святих наближається: крамниці прикрашені кажанами та іншою атрибутикою, біля кожної кав’ярні стоять фотозони з гарбузами та павутинням. Хтось підходить і робить світлини на пам’ять.

Нині суспільство розділилось на два табори: на тих, хто не вірить у символіку Геловіна і на тих, хто вважає недопустимим відзначати його у закладах освіти.

У Рівному депутати міської ради вирішили заборонити пропаганду «нечисті» на законодавчому рівні та не допустити святкування Геловіна у школах.

Усі рішення та план дій узгоджувались на сесії міськради. Спочатку до трибуни вийшов Олександр Третяк – ректор Рівненської духовної семінарії Християн Віри Євангельської. Він прочитав звернення, яке, з його слів, доручили озвучити голови всіх християнських конфесій міста. У своєму зверненні пан Олександр посилається на ЗУ «Про рекламу»:

На рекламних площинах міста – зображення дівчини із порізаними венами на зап’ястях рук та закривавлене в крові обличчя. Вважаємо, що дана реклама порушує Закон України «Про рекламу». Зокрема статті 7, 8 та 20. Як представники різних церковних інституцій нашого міста, вважаємо, що така реклама наносить шкоду для мешканців нашого міста, зокрема дітей та молоді, адже це, по суті – пряма пропаганда суїциду та насилля. В українській культурі є чимало хороших свят, підтримка яких була би більш доречною.

Наприкінці свого виступу ректор звернувся до депутатів міськради з проханням зобов’язати підприємства розповсюджувати таку рекламу, а також заборонити святкувати Геловін у закладах освіти і створити комісію для контролю за дотриманням норм законодавства у сфері захисту суспільної моралі. 

Депутатка Тетяна Чубай прочитала уривок із проєкту рішення, яке пропонується на розгляд і в який внесли деякі правки:

 «…заборонити пропаганду Хеловіну в місті Рівне, в тому числі зовнішню рекламу та відзначення будь-яких заходів в закладах освіти і культури комунальної власності… Контроль за виконанням цього рішення доручити секретарю міської ради Паладійчуку Сергію, УЖКГ та управлінню архітектури – контроль за рекламою».
 

Заступниця міського голови і депутатка Галина Кульчинська нагадала присутнім, що ЗУ «Про освіту» розширив автономію шкіл. Усі рішення щодо організації заходів узгоджуються з батьками. Пані Галина також процитувала статтю 8 Закону України «Про рекламу» і додала, що за такі дії передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність:

У рекламі забороняється… розповсюджувати рекламу (включаючи анонси кіно- і телефільмів), яка містить елементи жорстокості, насильства, порнографії, цинізму, приниження людської честі та гідності.

Мер міста Рівного пообіцяв, що невдовзі буде створена редакційна комісія для узгодження тексту звернення до Держпродспоживслужби. Оскільки депутати прямої заборони вжити не можуть, то до слова «заборонити» додали «рекомендувати». 26 депутатів проголосували «за».

Передбачається, що невдовзі рішення буде надіслано до підприємств/ компаній, які розповсюджують такі реклами.


Для тих, хто планує відсвяткувати Геловін з небувалим розмахом, пропонуємо безліч розробок для оформлення класу, дому, квартири тощо. Усі ідеї та розробки можна переглянути за посиланням: https://vseosvita.ua/news/helovin-na-porozi-skrynka-idei-dlia-nezabutnoho-sviatkuvannia-4834.html

Джерело: UA.Рівне

#Геловін #Рівне #свято #День_всіх_святих #Хелловін