Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Гостра травма та посттравматичні стресові розлади: особливості роботи з дітьми
»
Взяти участь Всі події
Новини
3046
27 січня 17:38

Чи планують освітяни та батьки робити бустерну дозу від COVID-19: результати опитування

За минулу добу бустерне щеплення зробили понад 23 тисячі людей.

Українці віком від 18 років, які пройшли повний курс вакцинації від коронавірусу, можуть зробити бустерну дозу. Ця доза вважається ревакцинацією і спрямована на те, щоб посилити ефективність вакцини та захистити від нового штаму «Омікрон».

Бустерне щеплення не є обов’язковим, на відміну від двохдозової вакцинації, проте його радять робити людям старшого віку та з ослабленим імунітетом.

«Всеосвіта» провела невелике опитування серед освітян та батьків, щоб дізнатись, чи планують вони ревакцинуватися. Результати показали здебільшого позитивне ставлення до бустерної дози: 68% респондентів відповіло «так», а проти проголосувало 32%.

Прихильники вакцинації вважають, що щеплення – це не про примус, а про здоров’я. На їхню думку, навіть бустерну дозу потрібно робити, аби максимально убезпечити себе від важкого перебігу хвороби.

Натомість противники впевнені: обов’язкова вакцинація, зокрема й бустерна, є порушенням законів держав та міжнародних правових норм. За словами респондентів, щеплення не рятує від COVID-19, а тому у ньому немає сенсу.

Водночас за останню добу, 26 січня, в Україні бустерне щеплення зробили 23 056 людей. А від початку компанії з вакцинації в цілому – 271 119.

МОЗ рекомендує робити ревакцинацію через 6-9 місяців після отримання другої вакцини. COVID-сертифікат у застосунку «Дія» відповідно буде продовжений на 270 днів. Крім того, президент Володимир Зеленський анонсував додаткові виплати за бустерну дозу – 500 гривень, які громадяни зможуть отримати через «Дію».

Зрештою, вакцинуватися чи не вакцинуватися – це вибір кожного, проте саме щеплення наразі залишається найефективнішим способом боротьби з поширенням коронавірусу.

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Коронавірус не відступає: заклади освіти у двох областях переведено на дистанційку

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.