Новини
1699
21 грудня 2018 о 19:17

Черкаські школярі записують аудіо-лекції з української мови

Освітній проект від школярів став популярний не лише в гімназії, але й за її межами.

Черкаські школярі вирішили боротися із суржиком і привчати людей грамотно розмовляти українською мовою: вони створили та озвучили 20 аудіо-лекцій. Вони тривають до 5 хвилин і транслюються під час шкільних перерв за допомогою радіо. Учні розповідають про те, як наголошувати слова і вчать правильному лексичному вживанню.  

12-річна Анастасія Самелюк – учасниця проекту ділиться своїми думками:

Я з дитинства розмовляю українською мовою, але деякі нові слова я з цих правил дізналась. На жаль, у наш час багато людей розмовляють змішано: російською і українською мовами. Це не завжди звучить коректно, тому діти зараз прислуховуються до цих правил.

До запису аудіо-лекцій школярі ретельно готуються, використовуючи наукові посібники дослідників мови, і відповідно, щоразу дізнаються про щось нове. Допомагає юним ентузіазмам педагогічний колектив Черкаської міської гімназії №7.

Серед тих, хто записує аудіо-лекції є переможці мовних конкурсів, олімпіад та ті, хто знає предмет на відмінно. Про користь аудіо-лекцій розповідає одна зі школярок гімназії – Дар’я Коганова:

Я вважаю, що радіо-уроки – це важливо, у такий спосіб краще запам’ятовуються слова. На приклад, є таке слово «здача», а українською правильно буде «решта», «шопінг» – правильно казати «закупи» тощо.

Аудіо-лекції транслювалися не лише в школі, але лунали в одному з черкаських торговельних центрів. Попит на лекції такого формату поступово збільшується, тож наразі гімназія отримала замовлення від місцевих підприємств.

Ми переконались, що практичне значення таких соціально-важливих проектів дуже велике. Ми відчуваємо потребу діяти саме в цьому напрямку. І в перспективі, ми готові співпрацювати з різними підприємствами і оволодівати їхньою тематикою, – розповідає Ірина Топчій, директорка закладу освіти.

Пишаємось, що в Україні є такі юні популяризатори нашої солов’їної! А для тих, хто хоче вдосконалити українську мову – “Всеосвіта” виділила кілька важливих тверджень та порад від Олександра Авраменка. 

Посилання на 5 канал: https://www.5.ua/

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.