+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

Бібліотека аудіокниг українською: цікава новинка для вчителів літератури

Відтепер творами українських класиків можна не лише зачитатись, а й заслухатись!

20 грудня в Києві презентували першу бібліотеку аудіокниг українською «Слухай». Проект створення бібліотеки було реалізовано в рамках державної ініціативи «Громадський бюджет Києва».

Як зазначається на сторінці «Слухай» у Facebook, робота над проектом тривала рік. За цей час авторською командою та Інститутом журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка було озвучено понад 100 книг та віршованих творів класичної української прози та поезії, які входять до шкільної програми. Крім того, бібліотека містить твори відомих сучасних поетів та письменників з їх авторським начитуванням.

Посилання на бібліотеку аудіокниг «Слухай»

Аудіокниг українською мовою вкрай обмаль, а в умовах сучасного розвитку технологій знання та культуру необхідно доносити в максимально простих та зручних формах. Аудіокнига – одна з таких форм, – розповідають ініціатори створення проекту.

Наразі в бібліотеці вже можна послухати аудіоверсії творів Євгена Плужника, Олени Теліги, Івана Франка, Михайла Коцюбинського, Тараса Шевченка, Валеріана Підмогильного, Миколи Хвильового, Ольги Кобилянської, Григорія Квітки-Основ’яненка, Юрія Клена, Марка Вовчка, Дмитра Павличка, Лесі Українки та багатьох інших українських літературних творців.

Прослуховуючи аудіокниги, можна почути дуже знайомі голоси. Адже до начитування долучились актори театру та кіно, теле- та радіоведучі та відомі виконавці, серед яких є: Богдан Бенюк, Валерій Харчишин, Назар Задніпроський, Євген Галич, Павло Зібров, Тімур Мірошниченко, Євген Янович, Олександр Ярмак та інші відомі українці.

На сторінці «Слухай» у Facebook зазначається, що такого формату творів дуже потребують люди з особливими потребами (з вадами зору, діагнозами дислексії, труднощами у навчанні тощо).

Як використовувати на уроках?

Новостворена бібліотека аудіокниг сприятиме популяризації української літератури та обов'язково стане в пригоді вчителям.

  • На уроках української літератури за допомогою онлайн-бібліотеки можна влаштувати уроки виразного читання, на якому школярі матимуть змогу прослухати, як професіонали декламують поетичні твори, обговорити це і спробувати прочитати їх відповідно до свого художнього бачення.
  • Аудіокниги стануть в пригоді учням при ґрунтовному засвоєнні творів з української літератури та допоможуть подужати список зі шкільної програми.
  • Прослуховування творів із бібліотеки стане в пригоді при підготовці до написання власного висловлювання на ЗНО. Адже в такий спосіб школярі можуть вийти за межі шкільної програми, збагатити свій літературний словник новими цікавими творами українських творців та використати їх при наведенні аргументів. 

Фото взяте зі сторінки «Слухай» у Facebook.

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись