Будувати рейтинги шкіл за результатами ЗНО - верх непрофесіоналізму і безграмотності - Лікарчук

Освітні експерти обурені розповсюдженням у ЗМІ рейтингів шкіл за результатами ЗНО.

Будувати рейтинги шкіл за результатами ЗНО — верх непрофесіоналізму та безграмотності. Такі «рейтинги» — це не що інше, як «мильна бульбашка» від якої швидко лишається неприємна липка пляма. Про це написав на своїй сторінці фейсбук ексочільник УЦОЯО Ігор Лікарчук.

У ЗМІ знову публікують рейтинги шкіл за результатами ЗНО. І спостерігається задоволення тих, хто знайшов свій заклад у перших десятках такого рейтингу. Думаю, що підстав для радощів дуже мало. Про це гарно сказано в українській приказці: "Радіє — як дурненький мильній бульбашці", — зазначив Ігор Лікарчук.

Такими рейтингами обурений і освітній експерт Віктор Громовий. Він зазначає, що ЗНО не проводиться для оцінки якості освіти. Воно має завдання оцінити персональні досягнення випускника і на основі цього забезпечити справедливий доступ до подальшого навчання.

Я багато разів кажу про хибні уявлення, які заважають робити адекватну самооцінку якості роботи закладу загальної середньої освіти: показники ЗНО не є базовими для самооцінки роботи школи, — написав пан Громовий.

Він додав, що це треба прийняти, як базову аксіому освітнього менеджменту і не зважати на абсолютно некоректні псевдорейтинги.

Рейтинг складено інформаційним порталом osvita.ua

Фото взято з платформи studway.


Вас також може зацікавити: "ЗНО з української літератури повинні здавати усі": мовний омбудсмен звернувся до прем’єр-міністра з вимогою

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!