"ЗНО з української літератури повинні здавати усі": мовний омбудсмен звернувся до прем’єр-міністра з вимогою

1506
23 вересня 2020 о 16:48
Вилучення української літератури з тестових випробувань вступників - це одна з найбільших загроз освітньої реформи, вважає Тарас Кремінь.

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) запропонував виключити для більшості спеціальностей складання обов’язкового комплексного зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Освітній омбудсмен, Тарас Кремінь, звернувся до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з вимогою зберегти комплексне ЗНО з української мови та літератури для всіх здобувачів вищої освіти. Про це він написав на своїй сторінці у фейсбуці:

Вилучення української літератури як обов’язкового навчального компонента з тестових випробувань вступників - це одна з найбільших загроз як щодо освітньої реформи, так і загалом державної гуманітарної політики, тому такі експерименти не потрібні.

У зверненні до прем'єр-міністра уповноважений із захисту державної мови наголошує на збереженні комплексного ЗНО з української мови та літератури для всіх абітурієнтів.

Натомість Кремінь пропонує розробити тестові завдання кількох рівнів складності для тих, хто планує вступати на природничі спеціальності, завдання з літератури та мови можна зробити простішими, а для гуманітарного профілю – складніше.

Крім цього, омбудсмен наголосив, що звернення до прем’єр-міністра України вже підтримали ЗВО, академіки, професори, науковці, шевченківські лауреати, поети, письменники та українські музиканти та митці.

Однак деякі освітяни не  згодні та вважають, що розділення української мови та літератури буде доцільним кроком.

Українська мова та література - це два різних предмети. Тому варто і рахувати як два. А ті, хто читали твори, будуть і далі читати. Інколи, не проходять поріг через літературу ті, хто добре розуміє точні чи природничі науки. Хто хоче вибрати гуманітарні професії, той хай і складає обидва предмети. До цього питання потрібно підходити виважено, а не кричати і вигадувати різні негативні тлумачення,- прокоментувала Ольга Матійчук.

Нагадаємо, що у 2021 році абітурієнти обиратимуть: складати українську мову разом з літературою, як було раніше, або лише українську мову. Кількість обов’язкових предметів збільшується до 5.


Також вас може зацікавити: «Розділяти українську мову та літературу не можна»: мовний омбудсмен проти скасування обов’язкового ЗНО з укрліт

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00