Боротьба з телефонами. Поговоримо про їх плюси та мінуси

Замість того, щоби активно гратись на перервах чи після уроків, учні «сидять» у смартфонах в іграх, в ютубі, всоцмережах.

Найчастіше компанія хлопців збирається навколо однієї дитини та дивиться, як вона грає в телефон чи дивиться кумедне відео, але назвати це повноцінною комунікацією не можна.

Добре, якщо педагог пропонує дітям інший, цікавіший варіант дозвілля на перерві. Але будемо дивитися правді в очі: це працює тільки для молодших школярів.

Інша проблема смартфонів – соціальна нерівність, оприсутнена в десятикратній різниці ціни телефонів в руках учнів. Володарі смартфонів останньої моделі та значного цінника автоматично виглядають крутіше за тих, у кого телефон простіший.

З цього приводу між школярами йде боротьба за «кращий телефон». Діти-переможці цієї боротьби отримують авторитет не шляхом знань або моральних якостей – а завдяки тому, що витягли з батьків дорогий подарунок. Реальної заслуги самої дитини тут немає.

Однак заборона на використання смартфонів у школі може спричинити те, що між життям підлітка поза школою і закладом освіти постане стіна. 

До того ж далеко не всі школи мають досить електронної техніки, а завдяки смартфонам, які зараз є у всіх, можна використовувати численні освітні інтернет-можливості.

Світовий досвід флешмобу BYOD (Bring your own device – принеси свій гаджет) говорить про те, що телефони треба не відбирати, а завантажувати роботою під час уроку. Якщо вчитель не може обмежити цифрову революцію, тоді треба її очолити.

Тут можна заперечити: «Кожний учень списуватиме з інтернету всі відповіді!». Проте в цій ситуації  наполегливо проговорена довіра між учителем та учнем зіграє дуже важливу роль.

«За» – переваги смартфонів у школі

  • Надзвичайна ситуація, безпека

Мобільний телефон дає перевагу: якщо є надзвичайна ситуація, завжди можна зв'язатися з дитиною чи школяр сам може подзвонити батькам. З'явилася необхідність викликати швидку або міліцію, мобільний телефон дозволить це зробити швидко.

  • Термінові повідомлення з дому

Якщо батькам необхідно повідомити дитині школяреві якусь інформацію, яка не може чекати до вечора, не потрібно приїжджати в школу і там розшукувати свого школяра. Достатньо відправити повідомлення. Економиться час.

  • Камера для запису завдань

Мобільний телефон оснащено декількома додатками: калькулятор, камера тощо. Ці додатки можуть дуже стати в пригоді школяреві. Наприклад, він може просто сфотографувати потрібну інформацію з дошки.

«Проти» – недоліки смартфонів у школі

  • Відволікання

Школяр може відволікатися, набираючи текст під час уроку. Коли телефон дзвонить у класі, вчитель лається й забуває, про що говорив. Зривається процес навчання.

  • Використання для булінгу

Деякі школярі роблять фото або відео вчителів, щоб потім викласти в інтернеті для насмішок. Також неповнолітні злодії у школі можуть використовувати телефон для угод з продажу або купівлі наркотиків, крадіжок тощо.

  • Ворожість

Іноді тільки багаті діти мають ексклюзивні мобільні телефони. Це може привести до великої кількості соціальних проблем, таких як ієрархії, ревнощі, злодійство.

Як бачите, плюсів і мінусів багато. А ви як гадаєте: приносити мобільний в школу – це добре чи зле?

Читайте також: 5 інтернет-технологій, якими найбільше користуються сьогоднішні школярі

Джерело: https://vse.ee/blx

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з ІСПАНСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
3
міс.
0
4
дн.
2
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!