Новини
5541
1 лютого 16:14

«Баба Катря» розкаже, як правильно говорити: учні створили чат-бот, який допомагає вивчати українську мову

Чат-бот допомагає вдосконалювати знання української мови, зокрема – тренувати наголоси у словах, зазначають засновниці курсів «Гур-Гури» Катруся Петрашова та Марічка Штирбулова.

Нещодавно у Telegram запрацював чат-бот «Баба Катря», завдяки якому українську мову вивчати стане значно простіше. Чат-бот запустили учні курсів дубляжу та сценічного мовлення «Гур-Гури» Микита Підгайний та Андрій Удовиченко.

Самі засновниці курсів Катруся Петрашова та Марічка Штирбулова повідомляють, що чат-бот допомагає вдосконалювати знання української мови, зокрема – тренувати наголоси у словах.

МерЕжа чи мережА – який тут наголос правильний? А ось тут: лЮдський чи людськИй? Хочу познайомити вас із дуже розумною, велелюбною Бабцею Катрею. Це чат-бот, що допоможе вам удосконалити та ще більше полюбити українську! Впевнена, Баба Катря вам сподобається і ви потоваришуєте, – розказує Катерина Петрашова про проєкт.

За словами засновниць, хлопці надихнулися курсами, які підштовхнули їх до запуску такого чат-бота. Андрій та Микита займалися зокрема технічними питаннями, а дівчата підготували матеріал для чат-бота.

Вони малювали дивакуваті схеми, які мені нагадували лінії метрополітену, а ми з Марічкою навчили її правильно говорити, щоб згодом вона навчала усіх інших, – додала одна із засновниць курсів.

Після завершення розробки чат-бот ще якийсь час тестували, аби виявити можливі помилки.

Журналісти «Всеосвіти» вирішили протестувати такий проєкт та дізнатилися механізм роботи чат-боту «Баба Катря»

Відразу після початку листування бот запитує те, як користувач хоче навчатися. Є два варіанти відповіді: «Наголоси тренувати» або «На курс до внучок».

Якщо обираєте першу відповідь, то Баба Катря одразу ж пояснює у який спосіб відбуватиметься навчання.

Цікавим є те, що на правильну або неправильну відповідь Баба Катря реагує по-різному.

Якщо ви оберете другий варіант – «На курс до внучок», то одразу ж отримаєте посилання на сторінку сайтів курсу дубляжу.

Нагадаємо, раніше мовний омбудсмен Тарас #Кремінь поділився простими рекомендаціями щодо того, як полегшити перехід до спілкування українською.


Вас також може зацікавити: Скандальне «було-стало»: зміна нової редакції правопису

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.