Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Простими словами про складне: сучасні методи викладання української мови та літератури
»
Взяти участь Всі події
Новини
98
10 липня 2019 о 12:05

Як в одній із найуспішніших IT-шкіл України готують дітей до майбутнього

Інтерв'ю із засновником і директором Комп’ютерної Академії «ШАГ» про професії, технології, освіту і навички, які цінуватися у мабутньому.

Уявіть, як одного ранку ви прокидаєтесь, а персональний робот підносить вам ароматну каву з пампушками, домашні тапці і свіжий випуск газети. А далі ваш день розплановий у такий спосіб, щоб ви використали час максимально корисно й цікаво. І все це робите не ви, а робот із штучним інтелектом. Фантазії про світ, яким керують лише технології вже давно втілились у реальність. Онлайн-шопінг, вищезгаданий штучний інтелект, роботизовані системи, онлайн-банки, машини на автопілоті – і це ще не все, чим живе і користується суспільство. Стрімкий розвиток IT-технологій впливає на наше життя. Нам доводиться змінюватися відповідно до потреб ринку, розвивати більше вмінь і навичок, опановувати більш технологічні професії, щоб бути на плаву.

Що потрібно людям знати, аби в майбутньому залишатись затребуваними? Які професії будуть на вершині? Як сьогодні потрібно навчати дітей? Якою має бути сучасна освіта і в якій формі заклади освіти мають її надавати? Щоб мати відповіді на ці та інші запитання, ми поспілкувалась із людиною, яка настільки добре знає світ технологій, що почуває себе як риба у воді.

Знайомтесь, це Дмитро Корчевський – засновник і генеральний директор Комп’ютерної Академії «ШАГ». Уже понад 20 років він успішно керує закладом не лише в Україні, але й за кордоном і знає про освіту все. Провівши невелику екскурсію Академією, пан Дмитро розповів про її заснування і розвиток, про популярні напрями і професії тощо. 

Коли з’явилась ідея відкрити IT-школу?

Як і кожен бізнес, ідея народжується з власних потреб. У дитинстві я мріяв стати програмістом і бачив у цьому перспективи, однак в університеті, до якого я вступив – мене так і не навчили цієї професії. Я вивчав усе сам і тоді ж зрозумів, що освіта, яка готує майбутніх фахівців цієї галузі не має нічого спільного з реаліями. До моменту завершення навчання в університеті я вже знав набагато більше, ніж будь-який інший педагог. Розуміючи, що іншого шляху, ніж вивчитись на програміста самостійно, не було, я захотів створити школу, в якій б навчали спеціалістів відповідно до потреб ринку.

Школа незабаром відкрилась і швидко стала успішною. Чимало людей, здебільшого студентів, приходили до нас, бо розуміли, що реальні навички вони можуть отримати лише в Комп’ютерній Академії «ШАГ». Сьогодні школа має 73 філіали у 20 країнах світу.

Які найпопулярніші напрямки у студентів і дітей?

Для дітей ми сформували особливу програму, в якій не потрібно нічого вибирати. Це – феєрверк знань. Вони мають змогу створювати тривимірні будинки, писати програми, розробляти мобільні додатки тощо. Ці знання вони застосовуватимуть у будь-якій сфері, не лише в програмуванні.

Дорослих більше цікавить саме програмування. Зараз майбутнє окреслило свої обриси і ми бачимо, як ці обриси змінюються. Більшість країн вже повністю піддались діджиталізації: закриваються торгівельні центри, магазини, бо достатньо зайти в інтернет і зробити замовлення.

Чи навчаються у вас люди більш старшого віку?  

Звичайно, до нас приходять навчатися навіть пенсіонери. Вони хочуть бути на одній хвилі із своїми онуками. Серед тих, хто відвідує заняття є лише кілька осіб, які зацікавились технологіями і знайшли нову хвилю успіху. Вони завели блог, який приносить набагато більший дохід, ніж пенсія чи тодішня зарплата.

Люди, які закривають очі і бояться технологій не розуміють, що світ уже змінився. Він такий як є і треба користуватися його благами. Звісно ж інтернет, окрім користі, може нести загрозу, але треба вміти ним користуватися. Саме в академії ми навчаємо дітей протистояти хакерам, не вестись на провокації, вміти блокувати небажаний контент, не давати особисті дані.

Розкажіть про курси і програми.

Програми є абсолютно різні. Увесь комплекс, пов’язаний з навчанням дітей і дорослих – це наша стихія. Ми створили визнану державою повноцінну альтернативну систему освіти: у нас є і середня школа, і виш. Ми використовуємо передові методи та технології. Студенти отримують і технічні ґрунтовні базові знання, і soft skills нового покоління. Випускники Комп’ютерної Академії «ШАГ» працюють в топових компаніях: Skype, Ubisoft, Amazon, Oracle, IBM тощо. 

Є комплексна освіта, спеціалізовані професійні курси, індивідуальне навчання. Для дітей ми створили тест-драйв професій майбутнього. Дитина може спробувати себе в різних областях ІТ-індустрії і визначити, наскільки йому це подобається.

Є програми для дітей 7-8 років, 9-12, 13-14 років; студентів вузів, що хочуть паралельно отримати другу професію та другу вищу освіту; професіоналів, які хочуть підвищити кваліфікацію; тих, хто хоче перейти в іншу сферу діяльності. Хто ще не визначився з напрямом– може визначитись завдяки профорієнтаційному тесту. Зараз є літні ІТ-табори в Сієтлі, Барселоні, локальні табори. Постійно проводимо невеликі івенти на актуальні теми для гостей.

Як ви думаєте, те що технології поглинають наше життя – це нормально?

Звичайно наше життя з технологіями змінюється докорінно. Та в наших руках зробити ці зміни у кращу сторону. Пригадайте, вогонь змінив життя наших предків, хоча він може й нашкодити. Та питання лише в умінні ним користуватись. Теж саме стосується і технологій.

Звичайна школа може дати дітям необхідні навички чи майбутнє за альтернативними школами?

Поняття альтернативної школи є не правильним, бо те, що ми робимо і є класичною освітою. В ідеальній школі педагог – це друг і провідник. У цьому році у нас відкривається дві середні школи. Я сподіваюсь, що весь 20-річний досвід ми зможемо передати молодому поколінню.

До слова, у мене троє дітей і вони не любили ходити до школи так, як і я. маючи вчений ступінь з педагогіки я розумію, наскільки це було неправильно подавляти природнє бажання дітей до знань. Тож, у вересні ми запустимо школу задача якої – підтримати вогонь в дітей.

Що нас очікує в майбутньому?

Ми повинні на це питання відповісти з позиції освіти: «Як підготувати дітей до майбутнього, яке їх очікує?». Уявіть, лише понад 10 років тому з’явилась перша модель iPhone, і зараз ми не можемо жити без гаджетів. А я пам’ятаю той час, коли ми спілкувались за допомогою пейджера. А що ж буде далі, якщо усе так швидко змінюється? Які знання потрібні? Та ми можемо зазирнути у майбутнє – безумовно IT-технології будуть на висоті. Зараз ми знаходимось попереду тих інновацій, які є у всьому світі і це дозволяє нам готувати дітей до майбутнього.

Як зрозуміти, яку професію треба обрати дитині?

Я вам не можу дати конкретну відповідь на запитання, бо треба розглянути дитину, дізнатись її інтереси, таланти. Задача кожного батька і педагога знайти в дитині те зерно, від якого буде результат. З цього зерна потрібно проростити паросток або дерево.

ТОП-5 професій майбутнього від Дмитра Корчевського:

  • Кібербезпека – фахівець цієї галузі буде дуже затребуваним, без нього неможливо обійтись.
  • Програміст – топ-професія майбутнього, яка буде надзвичайно популярною.
  • Цифровий дизайнер – це професія, яка визначає не лише зовнішній вигляд стаканчика. Є дизайнери комп’ютерних ігор, віртуальних світів, освітніх треків тощо.
  • Проектувальник віртуального світу – фахівець цього напряму створюватиме все у віртуальному світі. От уявіть, що ми з вами бачимо одне одного чітко, всі емоції і навіть інтер’єр кабінету, але насправді ви сидите у себе вдома, а я в своєму кабінеті.
  • Дизайнер освітнього шляху – це педагог, який вибудовуватиме траєкторію персональної освіти.

До слова, нещодавно ми створили профорієнтаційний паспорт, в якому вміщена вся інформація про професії майбутнього. Кожен може спробувати визначити, що йому найбільше підходить. У таблиці наведений перелік таких професій: організатор інтернет-спільнот, проектувальник нанотехнологічних матеріалів, аналітик експлуатаційних даних, інженер з безпеки транспортної мережі тощо. До кожної професії є роз’яснення. Дані про ці професії ми зібрали на основі досліджень, тож можемо лише очікувати, коли вони увійдуть у наше життя.

Вітаємо команду Комп’ютерної Академії «Шаг» із здобуттям державної ліцензії, яку отримала IT STEP SCHOOL. Плідної вам роботи і цікавих проєктів.


Цікавитесь освітніми трендами? Саме зараз на «Всеосвіті» триває знижка на освітні онлайн-курси. Обирайте той, який вам найбільше до смаку та навчайтесь. Після закінчення курсу ви отримаєте Свідоцтво із зазначенням академічних годин українською та англійською мовами. Окрім того, із будь-якими запитаннями ви зможете з’язатись із авторами курсів: https://vseosvita.ua/course

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.