Абітурієнти активно реєструються!

Більшість цьогорічних вступників вже зареєстрували власні електронні кабінети на платформі Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

Сьогодні, 8 липня, пройшов рівно тиждень з моменту відкриття реєстрації електронних кабінетів абітурієнтами (нагадаємо, нещодавно ми публікували інструкцію щодо реєстрації власного електронного кабінету), тож представники Міністерства освіти і науки України підбили проміжні підсумки початку цьогорічної вступної кампанії.

На ранок 8 липня, за інформацією МОН, зареєструвалися 119 тис. 155 вступників (з яких активували 118 тис. 816 електронних кабінетів), а це, за очікуваними результатами, понад 70% передбачуваної кількості реєстрацій. Вцілому, у 2019 році орієнтовно мають подавати заяви для вступу близько 160 тис. абітурієнтів.

Однак, в освітньому відомстві наголошують, що поспішати реєструватися абітурієнтам не обов’язково:

Я хочу підкреслити: 10 липня почнеться приймання заяв, та можливість створення електронних кабінетів буде відкрита й надалі, вона не зникне. Цього року створювати електронні кабінети можна буде аж до 30 серпня, – зазначив очільник директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Важливо! Проте зверніть увагу, подання заяв на бакалаврів та наскрізну магістратуру триватиме:

 • до 22 липня – для тих, хто вступає або за сертифікатами ЗНО, або за творчими конкурсами (творчі іспити вступники складають з 1 до 10 липня);
 • до 16 липня – для тих, хто вступає на основі співбесід, вступних іспитів чи творчих конкурсів.

До подання заяви на участь у відборі, абітурієнт має переглянути конкурсні пропозиції на платформі Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Усі конкурсні можливості поступні за посланням: https://vstup.edbo.gov.ua/. Для цього необіхдно зробити лише дукілька кроків:

 1. Оберіть спеціальність, яка вас цікавить;
 2. Вкажіть регіон для пошуку конкурсних пропозицій закладів вищої освіти;
 3. За бажанням, можете вказати назву закладу (або його код ЄДЕБО);
 4. Натисніть на кнопку «Пошук».

Після цього на екран система виведе усі доступні конкурсні пропозиції державних та приватних закладів вищої освіти.


Умови прийому на вступ до закладів вищої освіти


Якщо вам щось незрозуміло або виникли проблеми під час реєстрації електронного кабінету, можна звернутися на гарячу лінію. Під час вступної кампанії у 2019 році працює сервіс підтримки абітурієнтів з питань реєстрації. Тож відповіді на свої запитання ви знайдете:

 • за телефонами: 
  (044) 290 18 13 | (095) 281 13 54 | (093) 342 38 63 | (067) 551 24 74
 • надіславши листа на електронну адресу:
  ez@inforesurs.gov.ua
 • у розділі «Питання-відповіді» на сайті ЄДЕБО:
  inforesurs.gov.ua/putannya-vidpovidi.html
 • запитавши експерта у Facebook Messenger:
  @inforesurs

Окрім сервісу, допомогу вступникам також надають на гарячих лініях Міністерства освіти і науки України. Телефонний сервіс відомства працює з понеділка до п’ятниці (з 9:00 до 18:00).

Зображення узято з офіційного сайту Міністерства освіти і науки України

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.