Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Ситуація успіху: основні поняття, сутність, технологічні аспекти, інклюзивна практика
»
Взяти участь Всі події
Новини
40
21 жовтня 2019 о 16:11

50 днів Уряду: що зроблено в галузі вищої освіти

Заступник міністерки освіти та науки поділився результатами роботи за 50 днів.

19 жовтня 2019 року – саме ця дата ознаменувала 50 днів роботи нового Уряду. Представники чиновництва підсумовували зроблені кроки за цей період часу. Зокрема, здобутками у сфері освіти та науки поділилась міністерка освіти Ганна Новосад та її заступник – Єгор Стадний на своїй fc-сторінці

 Отож, топ-15 виконаних завдань: 

 1. Оприлюднені умови до закладів вищої освіти, підвищені прохідні бали. Запроваджений #ЄВІ (єдиний вступний іспит) на всі спеціальності, окрім трьох галузей.
 2. Вступники складатимуть ЗНО з мови та літератури на бакалавра, а на деякі спеціальності – математику.
 3. Підготовлені умови прийому до ЗФПО.
 4. Підготовлений проєкт бюджету-2020, в якому заплановане фінансування ЗВО та закладів фахової передвищої освіти (в стуктурі перших) майже на 6% більше. Наразі проєкт пройшов перше читання та готується до другого.
 5. Склад Атестаційної колегії оновлено.
 6. Вимоги до публікацій оголошень про захисти, а також до публікацій результатів дисертацій спрощені.
 7. З 2020 року діятиме система електронного ліцензування.
 8. Не припиняємо моделювати різні варіанти формули розподілу фінансування між закладами вищої освіти. Радимось з українськими фахівцями, а також іноземними колегами, зокрема польськими фахівцями, які здійснили точно такий самий перехід, щоправда у 1990-х роках. Розуміємо, що перехід повинен бути якомога менш стресовим, але незворотнім. Ефект для кожного закладу від моделі, яка буде представлена громадськості та прийнята урядом, буде без сумніву прогнозованим.
 9. Розпочали роботу над змінами, які дозволять запустити автономізацію закладів вищої освіти. Справжня фінансова автономія (при збереженні пільг неприбуткової організації), фінансування за результатами діяльності та нові підходи до управління. На кінець листопада буде презентовано концепцію.
 10.  Запущено процес створення реєстру закладів освіти. До кінця осені має з’явитись реєстр від дошкільних до вищої освіти.
 11.  Продовжуємо та нарощуємо співпрацю з донорами. Перевели на наступні фази проекти з підвищення енергоефективності, допомоги трьом переміщеним закладам. Паралельно ведемо перемовини про залучення значної фінансової допомоги для закладів вищої освіти у 2020-2024 роках.
 12.  Разом з колегами з МОЗ розпочали виводити із затяжної кризи Міжнародний факультет Донецького національного медичного університету. МОН не може залишитися осторонь, невдовзі на офіційному рівні буде затверджена дорожня карта. А поки заклад вже почав перехід на двосторонні договори з іноземними студентами, без будь-яких посередників
 13.  Виправили ситуацію із іноземними студентами, які вступили, не маючи визнаних документів про середню освіту. Такі студенти мусять бути відраховані. Заклади вже почали повідомляти про відрахування. Український закон один для усіх і його повинні дотримуватися усі
 14.  Усіляко підтримуємо наших партнерів з НАЗЯВО, Нацагенства кваліфікацій та Нацкомісії зі стандартів державної мови. Запуск НАК та Нацкомісії з мови супроводжуємо найбільш оперативним чином. Усі бюджетні запити на 2020 рік покриті.
 15.  Опрацювали та дали відповідь на сотні, якщо не тисячі, звернень від закладів, громадян та нардепів.
 16.  Ці та інші важливі справи роблять дуже працьовиті працівниці та працівники МОН та підпорядкованих установ, що опікуються вищою освітою, фаховою передвищою, міжнародною співпрацею, атестацією кадрів та іншими ділянками.

Читайте також: Пріоритети МОН-2020: збільшення окладів вихователів, перепідготовка під старшу профільну школу 

#вища_освіта #50днівУряду #підсумки #ЗВО #освіта 

Титульне фото: МОН

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.