Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Ситуація успіху: основні поняття, сутність, технологічні аспекти, інклюзивна практика
»
Взяти участь Всі події
Новини
8778
21 жовтня 2019 о 13:12

Пріоритети МОН-2020: збільшення окладів вихователів, перепідготовка під старшу профільну школу

Звітуючи про перші 50 днів на посаді міністерка освіти Ганна Новосад розказала про cвою боротьбу за фінансування деяких освітніх напрямів у 2020 році.

Старша профільна школа є одним із ключових елементів НУШ. І бажано почати підготовку завчасно [тобто раніше, ніж учні нинішніх пілотних класів НУШ доростуть до відповідного віку – Ред.] Запуск старшої профільної школи буде великою інвестицією, на яку потрібні чималі кошти – на капітальні ремонти і нове освітнє середовище, на глибоку перепідготовку вчителів. Саме тому над цим проєктом ми працюватимемо зі Світовим банком. Угоду плануємо підписати вже зимою 2020-го, – нагадала міністерка.

Заробітні плати освітян у проєкті першого читання Держбюджету залишаються на рівні 2019 року + індексація – стурбована Ганна Ігорівна.

Наша мета з парламентським Комітетом з питань освіти, науки та інновацій – до другого читання вийти зі змінами до рівня заробітних плат.

Буду відверта, виконати в повному обсязі 822 постанову буде вкрай складно, її потрібно переглядати. Але наша позиція однозначна – ми маємо підтримати ті категорії педагогів, які отримують найнижчу заробітну плату, як то вихователі, молоді вчителі, майстри виробничого навчання

Такі правки до бюджету подавались МОН та були підтримані освітнім Комітетом ВРУ. Наша спільна мета – зробити їх реальністю до фінального прийняття бюджету. Переконана, що знайшовши кошти на дороги, аеропорти і фестивалі, ми точно можемо знайти їх на підвищення престижності праці освітян, – підкреслює пані Новосад.

Опорні школи будуть пріоритетом для підвищення якості освіти.

Зараз таких шкіл трішки більше 800, – продовжує очільниця МОН. – За найближчі рік-два їх має стати близько 1500. Вже з 2020-го будемо цільово підтримувати в них розвиток освітнього простору і матеріальне забезпечення.

Читайте також: Супервізори для вчителів: допомога у професійному та особистісному розвитку

 

Джерело: fb-page Anja Novosad

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.