Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Освітній бранч – сучасний формат організації роботи з учнями та вчителями. Підготовка та презентація творчих кейсів
»
Взяти участь Всі події
Новини
37244
22 травня 2020 о 19:07
pdf Роздрукувати

5 ідей для яскравого завершення навчального року

У скарбничку кожному класному керівникові.

Ось і завершується черговий навчальний рік. Складний і зовсім несхожий на всі попередні. Цьогоріч не буде святкових шкільних лінійок, невимушених посиденьок у класі, веселих екскурсій та весняних шкільних пікніків. Але це не привід засмучуватись! 

Під час карантину також можна організувати заходи, які запам'ятаються школярам і водночас будуть безпечними під час пандемії. Як? У режимі онлайн! Пропонуємо декілька ідей для того, щоб створити піднесений настрій та згуртувати школярів наприкінці навчального року в умовах дистанційного навчання.

Створіть віртуальну дошку спогадів

Яким би нетиповим і важким би не видався цей навчальний рік, але він також був неймовірний. Запропонуйте учням створити разом спільну онлайн-візуалізацію найяскравіших моментів, які запам'яталися кожному з них.

Для цього пропонуємо використайте зручний онлайн-інструмент Padlet. Це віртуальна дошка, на якій можна прикріплювати кольорові онлайн-наліпки з текстом, світлини, малюнки та інше.

Кожен учень зможе додати до загальної дошки стікери з найбільш яскравими на його погляд подіями зі шкільного життя цього року чи власними здобутками. Наприклад: «Перемога в олімпіаді з географії!», «Закінчив рік без єдиної 6-ки», «Найвеселіші зимові канікули, проведені з класом у Львові», а також додати веселі світлини з однокласниками та інше.

Робота над спільним проєктом об'єднує навіть в умовах дистанціювання та дозволяє ще раз згадати купу дивовижних моментів, які варто зберегти у пам'яті.

Зробіть тематичний фотоальбом класу

У вересні або наприкінці року практично у кожній школі запрошують професійних фотографів, які на замовлення виготовляють шкільні альбоми на згадку. 

Запропонуйте своїм учням разом створити неформальний альбом класу. Можна використати фото, які були створені раніше, або зробити індивідуальні тематичні фото (наприклад, на тему «Мої будні на дистанційному навчанні», «Хочу на звичайні уроки в школу!», «Найкумедніші моменти дистанційного навчання» та інше).

Із зібраних фото створіть разом з учнями віртуальний альбом чи колаж (для створення художніх колажів рекомендуємо використовувати безкоштовний онлайн-ресурс Fotor).

Організуйте вечір неформального спілкування у Zoom

Zoom – зручна платформа для проведення дистанційних уроків. Але не лише. Запропонуйте учням провести разом неформальну онлайн-зустріч. Домовтеся про спільні онлайн-посиденьки з чаєм і смаколиками, під час яких можна просто поспілкуватися, згадати найяскравіші чи кумедні моменти дистанційного навчання; поділитися, чим кому запам'ятався цей навчальний рік; організувати спільний концерт чи тематичний поетичний вечір та інше.

Неформальне спілкування зближує, а подібні посиденьки дозволяють відчути єдність, навіть знаходячись на відстані. 

Організуйте челленджер чи відеофлешмоб

Більшості людей, а дітям і підліткам особливо, хочеться почувати себе причетними до чогось спільного чи масштабного, кожен прагне відчувати єдність. А найкращий спосіб для цього – робити щось разом чи долучитися до певної акції. Наприклад, челленджер чи відеофлешмоб. То чому б не організувати подібну акцію разом з учнями?

Запропонуйте школярам створити спільний відеофлешмоб. Він може бути, наприклад, у форматі спільного відеоролика з привітаннями з приводу закінчення навчального року та побажаннями на літні канікули. 

Для цього розробіть разом з учнями сценарій відео та запропонуйте кожному записати певну фразу таким чином, щоб змонтувавши фрагменти записів усіх учнів, отримати спільне відео з послідовним логічним текстом, частини якого промовлені різними учнями.

Або організуйте челендж з кумедних тематичних світлин чи відео. Наприклад, запропонуйте створити смішні фото, які відтворюють дистанційне навчання. Вигадайте разом дотепний хештег, за яким школярі зможуть розміщувати власні світлини та долучати інших. 

Напишіть персональні листи вдячності

Важкий клас, складний вік та інше. Ймовірно, кожен учитель може сказати так про своїх підопічних, і при цьому кожен справжній педагог дійсно щиро любить своїх учнів за те найкраще, що є в кожному з них! А чи часто ви говорите своїм учням, за що ви поважаєте та пишаєтесь ними? Кінець навчального року – непоганий привід для цього!

Підготуйте для кожного учня персональний лист, згадайте його досягнення упродовж року та особисті якості, за які ви його цінуєте. А також напишіть свої побажання. Це можуть бути зовсім коротенькі записочки, але обов'язково вони мають бути персоналізовані.

Такі листи можна створити як в електронному форматі, додавши яскраве оформлення, або написати від руки та відправити у кольоровому конверті поштою. 

Повірте, кожному буде надзвичайно приємно отримати такий подарунок! Можливо, саме він когось надихне на нові звершення чи допоможе комусь із дітей відчути, що його дійсно люблять і цінують. І цілком можливо, що хтось із ваших учнів через роки згадуватиме не лише ваші уроки, а свою емоцію на той щирий лист, колись отриманий від вас наприкінці навчального року.

Читайте також: 

Навички, яким вчителі можуть повчитися у школярів

Способи, які допоможуть концентруватися та досягати поставлених цілей

7 типових помилок, яких можуть припускатися вчителі

 

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.