25% батьків моніторять інтернет-активність дітей, – Микола Кулеба

Водночас 85% батьків не знають, куди звернутися у разі виникнення проблем у дитини в інтернет-мережі.

Засоби моніторингу та фільтрації на комп'ютерних пристроях дітей використовують лише 25% батьків, решта або свідомо цього не роблять, або не знають про їхнє існування.

Про це розповів на брифінгу Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

Як показало дослідження, 58% батьків зазначають, що їхні діти активно користуються інтернетом, але лише 25% використовують сервіси моніторингу та фільтрації на пристроях дітей. Тобто лише один із чотирьох батьків використовує якісь засоби, решта або свідомо їх не використовують, або взагалі не знають, що такі засоби існують, а 42% батьків не вміють цього робити, – наголосив пан Кулеба.

За словами Уповноваженого, 23% батьків визнали, що їхні діти мали проблеми, пов'язані з користуванням інтернет-мережею. Водночас 85% батьків не знають, куди звернутися у разі виникнення таких проблем.

Згідно з проведеним опитуванням, 70% дітей розраховують на захист батьків у разі виникнення подібної ситуації.

Тому сьогодні досить гостро постає питання необхідності вирішувати ці проблеми на законодавчому рівні, – підкреслив пан Кулеба.

Дослідження проводилося спільно з Міжнародним союзом електрозв’язку, а його повні результати незабаром будуть опубліковані. У процесі опитано понад 5 тисяч дітей і 5,5 тисяч батьків.


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Небезпеки в Інтернеті: про що розповісти учням та батькам

Кожен третій підліток в Україні – жертва онлайн-булінгу

Нова розробка від «Всеосвіти» – плакат «Безпека в інтернеті» – допоможе батькам, вчителям і вихователям розповісти про найпоширеніші небезпеки у Всесвітній павутинні. Яскраву і надзвичайно корисну за своїм змістовим наповненням розробку можна повісити у класі, а також використовувати як додатковий матеріал на уроках та позашкільній діяльності. Плакат  розроблений спільно з Анастасією Дьяковою, координаторкою програм із захисту дітей від насильства.

 

Завантажити розробку: https://vseosvita.ua/library/plakat-bezpeka-v-interneti-139310.html

Джерело: Укрінформ

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.