Новини
631
27 липня 13:23

150 мільйонів на оновлення «профтехів»: МОН виділить кошти на створення навчально-практичних центрів

Найбільше коштів на створення центрів отримають Дніпропетровська та Львівська області.

Конкурсна комісія Міністерства освіти і науки відібрала 62 заклади професійної освіти, які цьогоріч отримають 15 млн субвенції на облаштування нових або дооснащення раніше створених навчально-практичних центрів, повідомляє пресслужба #МОН.

Заступник міністра освіти і науки Ігор #Гарбарук зазнає, що цьогоріч надійшло багато заявок для створення центрів за технологічно складними професіями таких як: верстатників широкого профілю, електрогазозварників, токарів, електромонтажників.

Ми безсумнівно підтримали їх, адже частина цих професій має попит на ринку праці. Водночас традиційно, популярною залишилася сфера послуг. Частина поданих заявок буде профінансована за професією кухаря, кондитера, швачки та інших. За цими професіями навчається переважна більшість учнів, – додає заступник очільника МОНу.

Також Грабарук пояснює, що МОН вже розпочало підготовку проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України, яке дозволить розподілити субвенцію у розмірі 150 млн грн між визначеними областями.

! У зв'язку з тим, що створення навчально-практичних центрів відбувається на умовах співфінансування, частину коштів від загальної вартості центрів мають покрити місцеві бюджети, заклади освіти або інші соціальні партнери.

Відповідно до наказу Міністерства, найбільше коштів на створення центрів отримають Дніпропетровська та Львівська області – по 5 закладів у кожній. Адже відповідні регіони мають найбільші мережі закладів профосвіти, зокрема на Дніпропетровщині працює 58 «профтехів», а на Львівщині – 55.

Загалом до переліку закладів, які отримають підтримку на створення центру, увійшли профтехи з усіх регіонів країни. Планується створення 55 нових центрів та дооснащення семи, які вже існують.

Нагадаємо, що сьогодні коледжі опублікують рейтинги вступників-дев’ятикласників.

Матеріал, який вас може зацікавити: Які зміни внесли у законодавство щодо впровадження профільної освіти: пояснення освітнього омбудсмена

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.