+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

15-річний школяр розробив електронні окуляри для незрячих

Винахід хлопця допомагатиме у майбутньому людям з вадами зору.

15-річний школяр із Дніпра розробив електронний пристрій для допомоги незрячим орієнтуватися в просторі. Ігор Шибко відвідує Дніпровську станцію юних техніків, де викладає його батько. Він удосконалював свій проект впродовж кількох років, і за весь час окуляри стали простіші у використанні.

Чоловіка у червоних окулярах звати Іван Снісаренко. Саме зараз він випробовує винахід школяра на собі. Чоловік втратив зір у дев’ять років. На оправі, надрукованій на 3D-принтері, – датчики, мікросхеми та навушник, через який незрячий отримує інформацію про відстань у сантиметрах до найближчої перешкоди.

Він досить чітко повідомляє про відстань до перешкод. Орієнтуватися за допомогою палички по бордюру, по тих уже звичних орієнтирах, якими ми користуємося, і плюс ці окуляри – це буде взагалі здорово, – ділиться враженнями тестувальник.

Батько юного винахідника каже, що настає той момент, коли хочеться зробити щось надзвичайне і потрібне людям:

Тому що нам набридло гратися з візками на трьох коліщатках. Чомусь зараз дуже модна робототехніка. А в чому вона полягає – взяти чужий візок, з’єднати роз’ємчики, оп – поїхала. А що далі? Далі, коли ми будь-яку китайську машинку перетворили на робота, настає момент, коли хочеться зробити щось більш фундаментальне. 

Талановитий підліток хоче довести справу до кінця і поки що працює над удосконаленням окулярів:

Я хочу довести до промислового зразка. Щоб легко і дешево поставити його на розробку, куди-небудь на завод, отримувати з цього гроші та допомагати нашій армії. А по-друге, щоб наші люди могли його купувати. Так, ці окуляри коштували, з усім, що в мене було, 200 грн, не більше”, – каже сам талановитий підліток.

 Ігор планує вдосконалити окуляри, щоб ті працювали та під кутом нахилу. Поліпшити пристрій хлопець планує до кінця навчального року. Але вже зараз винаходом школяра зацікавилася компанія, яка працює в галузі IT-інженерії.

Нагадаємо, раніше “Всеосвіта” писала про те, що учні зняли відео, яке навчає любити природу. 

Посилання на сайт 5 каналу: https://www.5.ua/

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти