Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Безперервний професійний розвиток педагогічних працівників: навчання як спосіб життя
»
Взяти участь Всі події
Статті
2114
14 грудня 2021 о 20:39
pdf Роздрукувати

10 креативних ідей для вчителя, як відсвяткувати День святого Миколая у класі

Добірка порад, які стануть у пригоді кожному педагогу.

Кожна дитина з нетерпінням чекає на День святого Миколая, щоб знайти під подушкою чи у черевичках омріяний подарунок. І буде чудово, якщо відчуття свята триватиме й під час навчання у школі.

Вважаєте, що організувати свято у класі – це складно й незручно? Пропонуємо вам 10 простих і цікавих порад, які допоможуть створити маленьке диво до Дня святого Миколая без зайвих турбот.

1. Адвент-календар  календар зворотного відліку часу до певної події, зазвичай його роблять за місяць чи тиждень до свята. Кожне число – це певне завдання, яке необхідно виконати, щоб заздалегідь перейнятись святковою атмосферою. Свої завдання ви можете оформити, наприклад, на паперових стрічках, у вигляді сніжинок, покласти у конверти, скриньки, зробити у вигляді маленьких Миколайчиків. Усе залежить від вашої фантазії та технічних можливостей.

Завдання на кожен день можуть бути такі:

  • перегляньте з однокласниками улюблений фрагмент фільму «Один вдома» та розкажіть продовження своїми словами;

  • попрацюйте творчо: прикрасьте класну кімнату власноруч створеною гірляндою;

  • на уроці дизайну та технологій приготуйте подарунки своїм рідним та близьким;

  • перегляньте майстер-клас та створіть прикраси з пластикових стаканчиків для ялинки;

  • всім класом вивчіть новорічну пісеньку;

  • у соціальній мережі запустіть челендж #привітайдруга тощо.

Виконання подібних завдань допоможе дітям налаштуватись на атмосферу свята, згуртуватись та відчути єдність і взаємодовіру одне до одного. Обов’язково врахуйте, що одним із завдань має бути написання листа Святому Миколаю.

2. Ранкове коло. У переддень свята присвятіть темі свята ранкове коло: згадайте про історичне минуле, пов’язане з цим днем, поясніть, що раніше отримували подарунки лише слухняні дітки, а всі інші – різочку. Адже подарунок від Миколая був винагородою за гарні справи, відповідальне навчання та щирі наміри.

Заздалегідь попросіть кількох учнів підготувати тематичні віршики чи принести з собою книги з казками, в яких описується процес святкування Дня святого Миколая.

3. Віртуальна подорож. Діти полюбляють мандрувати та дізнаватись щось нове, та коли немає змоги фізично відвідувати інші села, містечка, країни, на допомогу прийде сучасна техніка. Виділіть урок позакласного читання для віртуальної подорожі світом у пошуках цікавих фактів про це свято, самого Миколая та традиції святкування в інших країнах.

Використовуйте QR-коди. Щоб учень отримав такий код та доступ до інформації, запропонуйте відгадати загадки, продовжити знайомий вірш тощо. Ви зможете узагальнити та систематизувати знання з певної теми, розділу та паралельно подорожувати святковими локаціями. А приємним бонусом стане формування медіаграмотності в учнів у процесі роботи, адже ви можете наголосити на академічній доброчесності та безпечному поводженні в інтернет-мережі.

«Скорочувач посилань та генератор динамічних QR-кодів» від «Всеосвіти» – це простий та легкий у користуванні інструмент, який допоможе швидко поділитися будь-якою інформацією чи запросити до проведення онлайн-заходу.

4. Квест. Це цікаво, пізнавально, динамічно та весело. Квести можуть бути як віртуальні – створені за допомогою різних онлайн-додатків, – так і реалізовані в межах класної кімнати чи школи.

Наприклад, у віртуальному квесті вчитель може поєднати завдання з будь-якими шкільними предметами та перевірити рівень знань, увагу, кмітливість, винахідливість дітей.

Квест у класній кімнаті буде актуальним для невеличких колективів (до 15 учнів). Це дасть змогу вільно рухатись кабінетом, не скупчуватись в одному місці. А якщо ви поділитесь на дві команди, працювати стане максимально цікаво. У кабінеті є можливість заховати підказки та завдання, які допоможуть учням просуватись вперед і врешті досягти своєї мети. На умовних зупинках запропонуйте завдання розважального характеру: потанцювати під музику, розповісти вірш, намалювати малюнок тощо.

Якщо клас великий і квест проводиться у межах школи, не забувайте перед початком роботи провести інструкцію з учнями: попередьте їх про те, що в інших зараз уроки й необхідно з повагою ставитись до вчителів та друзів.

! Обов’язково винагороджуйте всіх гравців. Навіть якщо діти працювали у двох різних групах і перемогла одна з них, подарунок дайте обом командам. Святий Миколай щедрий, він підтримує прагнення до кращого результату та винагороджує за витрачені зусилля.

Квест «У пошуках святого Миколая» від «Всеосвіти» – це захоплива гра з цікавим сюжетом та завданнями різної складності. Завдяки цьому квесту ви зможете влаштувати дитині незабутнє свято. Квест можна використовувати на уроках, під час позакласної роботи, вдома та навіть на святкових вечірках. За всі свої старання дитина неодмінно отримає відзнаку.

Обирайте будь-яку вікову категорію:

1 Частина. 6-7 років: https://vseosvita.ua/library/kvest-u-posukah-svatogo-mikolaa-castina-1-500981.html

2 Частина. 6-8 років: https://vseosvita.ua/library/kvest-u-posukah-svatogo-mikolaa-castina-2-500980.html

3 Частина. 7-10 років: Початкова та середня школа: https://vseosvita.ua/library/kvest-u-posukah-svatogo-mikolaa-castina-3-500979.html

5. Незвичайна традиція. Діти обожнюють традиції, особливо якщо самі їх започаткували. Спробуйте у святковий день ініціювати нововведення, яке стосуватиметься лише вашого класу та цієї дати. Наприклад, запропонуйте учням щороку, 19 грудня, приносити у школу по мандаринці, або ж ходити до учнів першого класу та співати їм святкову пісеньку. Також можна виходити на шкільне подвір’я та робити спільну фотографію. Проте не пропонуйте багато варіантів одразу, дайте можливість висловитись кожній дитині.

6. Творча колективна справа. Створіть у цей день щось спільне:

  • величезну листівку;

  • тематичний лепбук;

  • поробку з природного матеріалу. Наприклад, ялинку з макаронних виробів або шишок;

  • яскравий пазл тощо.

7. Вистава. У мережі інтернет є безліч сценаріїв театралізованих вистав на відповідну тематику. Так, зрозуміло, що у вчителя завжди немає часу на довгі підготовки та репетиції, тож результат буде ще цікавішим. 

Запропонуйте учням у певний день принести одну-дві незвичні речі або якісь аксесуари. Складіть все це на одній парті та роздайте листочки зі списком дійових осіб та відповідних реплік. Дозвольте учням самостійно поділити ролі та перечитати сценарій, а з одягу та аксесуарів створити відповідне вбрання.

Звісно, під час такої нашвидкуруч організованої вистави діти забуватимуть частину слів, вигадуватимуть щось своє, й це гарантовано веселитиме не лише глядачів, але й самих акторів.

8. Проведення тематичної години до свята. Якщо у вашому класі є проблеми зі взаємостосунками, низькою результативністю у навчанні, або ж колектив не має спільних цілей та мрій, у пригоді стане проведення тематичної години. Згадуючи про святого Миколая, вчитель може розповісти про поведінку, про стосунки між учнями та результати позитивних та негативних дій. Аналіз певних ситуацій допоможе проаналізувати проблеми, які, можливо, виникли у класному колективі, та знайти шляхи їх розв’язання.

9. Сторітелінг-день. Учням завжди є, що цікавого та захопливого розказати. До того ж більшості дітей подобається бути у центрі уваги. Візьміть мікрофон та запропонуйте на кожному уроці виділяти 5 хвилин для сторітелінгу. Нехай учні розповідають про найкращі подарунки, про мрії та сподівання, враження та емоції. Свято святого Миколая – це день, який дає можливість кожному розповісти власну, особливу історію.

10. Подарунки. Який варіант святкування ви не обрали б, не залишайте учнів у цей день без подарунків від святого Миколая. Це може бути магніт, листівка, солодощі, горішки, книги. Ціна подарунку не є важливою, головне – подача. Спробуйте розкласти подарунки, коли учні підуть у столову, на фізкультуру, будуть на уроці музики в іншому кабінеті тощо. Не кладіть банально на парту – заховайте у нішу під партою, прикріпіть скотчем під стілець, покладіть біля портфелика, у рукав верхнього одягу тощо. Щойно учні отримають подарунки, зробіть спільне фото на пам'ять про прекрасний шкільний день.

Усіх з прийдешнім святом!

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.