Зустріч 64. Перевір себе: що я знаю про сезонні зміни в природі

Опис документу:
Зустріч 64. Перевір себе: що я знаю про сезонні зміни в природі Мета: підсумувати знання учнів про природу; розвивати навички самостійної роботи; виховувати дбайливе ставлення до природи. Хід уроку I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Зустріч 64. Перевір себе: що я знаю про сезонні зміни в природі

Мета: підсумувати знання учнів про природу; розвивати навички самостійної роботи; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання

— Прочитайте пам’ятку на тему: «Як я допомагаю природі!».

Учні презентують малюнки-плакати, присвячені захисту природи.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви перевірите себе: що ви знаєте про сезонні зміни в природі. Якщо ви правильно відповісте на всі запитання, то вас можна буде зарахувати до справжніх друзів і захисників рідної природи, бо ви знаєте і ро­зумієте її закони, правила, секрети та таємниці.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 156–157)

1) Що довкола вашого будинку належить до неживої природи, а що — до живої природи?

2) Назвіть складові погоди.

3) Яке значення для людей, тварин і рослин має температура повітря?

4) Що означають ці умовні знаки? (Не зривати квіти для букетів, не витоп­тувати рослини, не чіпати гнізда, не ловити тварин, не вирубувати лісів, не забруднювати повітря.)

5) Для чого створили Червону книгу України?

6) Що трапиться, якщо із лісів, садів і парків зникнуть птахи?

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Гра «Чи правильно, що...?»

Учні використовують сигнальні картки: якщо висловлювання правильне — зелену, якщо неправильне — червону.

У добі 24 години.

Висота Сонця над землею завжди однакова.

Висота Сонця міняється тільки впродовж дня.

Висота Сонця міняється не лише впродовж дня, але і впродовж усього року.

На землі світло і тепло залежать від Сонця.

День і ніч не завжди бувають однакової тривалості.

Влітку дні коротші, а ночі довші.

Влітку дні стають довгими, а ночі — короткими.

Від висоти Сонця залежать світло і тепло на землі.

Сонце — джерело життя на землі

Без сонячного світла і тепла можуть жити люди, рослини, тварини.

Сонце нагріває земну поверхню.

Без сонячного тепла на землі усе замерзнуло б.

2. Хвилинка милування природою

— Розгляньте пейзажі літньої природи (с. 157).

— Зупиніться на хвилинку, помилуйтеся пейзажами та пригадайте нашу мандрівку в гості до літа.

— Що вам запам’яталося, сподобалося найбільше?

— Про що захотілося розповісти своїм друзям?

— Що вас вразило?

— Які знання ти зможеш використати незабаром — на літніх канікулах?

— Успіхів у подальшому пізнанні природи і веселого літнього відпочинку вам бажають друзі — казкові герої: Сонечко Семикрапочка, Карасик Золо­тенко, Сойка Синьокрила, їжачок Хитрячок та авторка підручника Ірина Ва­силівна Грущинська.

З’єднайте лініями пори року і відповідні заняття людей.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Що нового ви дізналися на уроці?

VII. Домашнє завдання

С. 156–157.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Як підготувати успішну особистість: евристичні технології в освітньому процесі»
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн