Значення фону для натюрморту.

Опис документу:
Скласти цікавий, виразний натюрморт непросто. Головним тут є вміння дібрати предмети, вдало їх освітлити та визначити натюрмортний простір, який впливає на виразність постановки. Натюрморти оточують нас всюди. Треба володіти гострим баченням, особливим чуттям, щоб вичленувати їх з різноманіття предметного світу.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Фон та його значення для натюрморту

За багатовікову історію жанру натюрморту простежується споріднені особливості в характері фону. Безумовно, він може бути і неочікуваним, все залежить від задуму художника, від того де пишеться натюрморт – в майстерні чи на відкритому повітрі. Однак в багатьох творах фон дуже схожий: темний, достатньо нейтральний за кольором.

Скласти цікавий, виразний натюрморт непросто. Головним тут є вміння дібрати предмети, вдало їх освітлити та визначити натюрмортний простір, який впливає на виразність постановки. Іноді межі натюрморту художники намагаються скоротити, розмістивши моделі на фоні стіни або однотонної драпіровки без складок. Такі умови для сприйняття предметів допомагають і художнику і глядачу зосередити увагу на особливостях моделей.

Колір фону несе значне навантаження і сприяє виявленню ідеї твору. Тому старі майстри часто обирали темний, теплий фон, щоб підкреслити гармонію кольорів, підсилити виразність натюрморту.

Художники давно помітили, що погляд не затримуючись пробігає по темному фону і зупиняється на світлих частинах натури. Це, в свою чергу, потребує ретельного підбору цікавих предметів, які б гармоніювали, або були б контрастними за пропорціями, формами, кольорами.

Тло в натюрморті добирається по фактурі та кольору, воно підпорядковане загальній композиції та допомагає художнику показати природну привабливість предметів побуту, вишуканість тканин, екзотичність квітів, фруктів, неповторність оперення рідкісних птахів.

Натюрморти оточують нас всюди. Треба володіти гострим баченням, особливим чуттям, щоб вичленувати їх з різноманіття предметного світу. Часто погляд вражає незвичайність випадкових поєднань кольорів. Однак художники-початківці не завжди знаходять пояснення своїм зоровим враженням. Якщо спробувати зрозуміти причини, чому запам’яталася краса натури, то стане зрозуміло велике значення світлового та колірного середовища, в якому знаходиться натюрморт, впливу наближеного або віддаленого фону. В більшості випадків активно сприймаються твори декоративно-ужиткового мистецтва, але важливо включення також одноколірних, гладких поверхонь та фактур, які допоможуть виявити характер предметів, представити їх в виграшному ракурсі.

Пошуки виразності в жанрі натюрморту продовжуються завжди. Кожне покоління живописців прагне знайти особливі прийоми організації натури та її втілення на полотні, де тлу відводиться не остання роль в створенні цілісного художнього образу.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
3
дн.
0
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!