+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о
Предмети »
Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Змінювання дієслів за числами

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Змінювання дієслів за числами.

Мета. Вдосконалювати вміння розпізнавати часи і числа дієслів; вчити змінювати дієслова за числами.

Розвивати зв’язне мовлення школярів, увагу, пам'ять, спостережливість. Збагачувати словниковий запас учнів, знання про тваринний світ , зокрема про домашніх тварин.

Виховувати любов до тварин, бажання піклуватися про братів наших менших.

Обладнання. Підручник для 4 класу «Українська мова» М.С.Вашуленко , презентація, картки для індивідуального контролю.

Тип уроку. Комбінований

Хід уроку

І Організаційна частина Слайд 1

Пролунав уже дзвінок,

Починається урок.

На уроці не куняй.

Мову рідну ти вивчай.

Всім я успіхів бажаю!

То ж урок розпочинаєм.

Скласти девіз уроку: Слайд 2

Не просто слухати, працювати.

Не просто дивитися, а міркувати.

Не просто відповідати, а чути.

Дружно і плідно а бачити.

ІІ.Актуалізація опорних знань

Усе, що про дієслово знаємо,

Давайте пригадаємо.

1. Гра «Мозковий штурм» Слайд 3

*Яка частина мови називається дієсловом?

*Як називається початкова форма дієслова?

*Які часи може мати дієслово?

*На які питання відповідають дієслова минулого часу?

*На які питання відповідають дієслова теперішнього часу?

*На які питання відповідають дієслова майбутнього часу7

*Як пишеться не з дієсловами?

*Чи завжди не з дієсловами пишеться окремо?

*З якою частиною мови найчастіше в реченні зв’язане дієслово?

*Яким членом речення виступає дієслово?

2. Загадка Слайд 4

Щоб букви правильно писати,

Хвилинку каліграфії треба розпочати.

Хвилинка каліграфії К к ко км ку котик Слайд 5

Пухнастий котик ніжиться на сонечку.

*Розібрати речення за частинами мови.

*Визначити граматичну основу речення.

*Встанови зв'язок слів у реченні.(Усно)

3.Гра «Посели в будиночок слова» (Робота в групах) Слайд 6

Світить, заснув, бігтимуть, грається, шумітиме, визирнули, заспіваю, говорив, зеленіють, побачу, стояти, зацвіли, спить.

Мин.час. Заснув, визирнули, говорив, зацвіли.

Теп. час. Світить, грається, зеленіють, спить.

Майб. час Бігтимуть, шумітиме, заспіваю, побачу.

ІІІ.Вивчення нового матеріалу

1. Визначення закономірностей груп Слайд 6

Книжка Книжки

місто міста

я ми

він вони

синій сині

зелене зелені

*Які частини мови у цих групах слів?

*Що спільного, а що відмінного у цих групах?

-Отже, іменники, займенники, прикметники змінюються за числами.

*Яку частину мови зараз ми вивчаємо?

* Давайте спрогнозуємо тему і мету уроку.

*На які питання нам потрібно знайти відповіді?

-Чи змінюються дієслова за числами?

-Якщо змінюються, то як?

Тема уроку: Змінювання дієслів за числами Слайд 7

2. Робота з підручником. Вправа 95 (коментовано) Слайд 8

Словникова робота. Марево – явище в природі, яке полягає в тому, що невидимі предмети , які знаходяться за горизонтом відбиваються в переломній формі в повітрі.

Хвилі ( що зробили?) пірнули. Вершини (що роблять?) червоніють. Сонце(що зробило?) сховалось. Вершники (що роблять?) грають.

Висновок. Дієслова змінюються за числами, незалежно від часу.

3. Опрацювання правила, с. 52

ІV. Фізкультхвилинка Слайд 9

Трішки ми попрацювали,

Сили наші підупали.

Треба нам би відпочити –

Свої сили відновити.

V. Закріплення вивченого

1. Гра «Чарівний мішечок». Діти дістають слова записані в однині і ставлять їх у множину.

Читав - …, пише - …, співав -…, світило -…, дзюрчить -…, зеленіє- … ,

Гріє - …, збирав -…, співатиме - …, шумить -.., гратиметься -…, працював -…, малює -…, дзюрчить -…, веселитиметься -…, іде -…, пливе -…, заховався -…, говорить -… .

2.Гра «Хто більше?» (Робота в групах)

За допомогою дієслів описати море, сонце, вітер

Море (що робить?) шумить, хвилюється, штормить, піниться, переливається…

Сонце (що робить?) світить, гріє, веселить, пече, випливає, сідає, сяє…

Вітер (що робить?) дме, холодить, повіває, шумить, гойдає, хитає…

IV. Підсумок уроку

1.Гра »Чи віриш ти?»

  • Дієслова змінюються за числами.

  • Дієслово світить минулого часу.

  • Дієслово говорить стоїть в однині.

  • Дієслова змінюються за часами.

  • Дієслова називають ознаку предмета.

  • Слова шумить, шелестить, повіває – це дієслова.

2. Метод «Прес»

V.Домашнє завдання

- Вивчити правило с. 146, вправа 288( списати, позначити час дієслів);

- Вправа 289 (скласти і записати розповідь).

Опис документу:
Мета. Вдосконалювати вміння розпізнавати часи і числа дієслів; вчити змінювати дієслова за числами. Розвивати зв’язне мовлення школярів, увагу, пам'ять, спостережливість. Збагачувати словниковий запас учнів, знання про тваринний світ , зокрема про домашніх тварин. Виховувати любов до тварин, бажання піклуватися про братів наших менших.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Правове регулювання освіти осіб з особливими потребами»
Байталюк Ольга Михайлівна
24 години
490 грн
490 грн
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись