і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Щотижня отримуйте приємні подарунки.
Взяти участь
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • «Життя і здоров’я людини. Здоровий спосіб життя. Принципи здорового способу життя»

«Життя і здоров’я людини. Здоровий спосіб життя. Принципи здорового способу життя»

Передплата на журнал
Бібліотека
матеріалів

Заклад загальної середньої освіти I-III ступенів № 9

Військово-цивільної адміністрації міста Торецька

Донецької області

Конспект уроку основ здоров’я у 5 класі

Тема: «Життя і здоров’я людини.

Здоровий спосіб життя. Принципи здорового способу життя»

Підготувала

Кузюра Олена Анатоліївна,

учитель основ здоров’я

вищої кваліфікаційної категорії

«учитель-методист»

2018

Тема: Життя і здоров’я людини. Здоровий спосіб життя. Принципи здорового способу життя.

Мета: сприяти усвідомленню значення здорового способу життя для здоров’я людини; сформувати у школярів поняття про правила здорового способу життя; виховувати належне ставлення до свого здоров'я; навчити передбачати наслідки зневажливого відношення до свого здоров'я.

Обладнання: презентація, картки для самосійної роботи, пам’ятка.

Тип уроку: формування вмінь і навичок.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

(привітання, зосередження уваги учнів)

ІІ. Активізація опорних знань та практичного досвіду учнів.

Обладнання: малюнки, презентація.

Учитель.

  • Добрий день, діти!

  • Свою розповідь хочу почати з загадки, послухайте її та відгадайте, про що мається на увазі:

Слайд 1.

«Що маємо – не бережемо, а втративши – плачемо» .

Відповіді учнів.

  • Правильно: «здоров'я».

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Слайд 2.

Скажіть, будь ласка, а що таке здоров'я?

Відповіді учнів.

Учитель.

  • Так, за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, здоров'я – це не тільки відсутність хвороб, а й стан повного фізичного, психічного та соціального благополуччя. Отже, щоб людина почувала себе добре, могла займатись улюбленою справою, приносила користь собі та оточуючим вона повинна бути здоровою. Тому, я пропоную вам розглянути складові з яких складається здоров'я людини.

ІV. Повідомлення теми, мети та завдань уроку.

  • І саме цю інформацію ви дізнаєтесь вивчаючи тему сьогоднішнього уроку, а саме:

Слайд 3.

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Слово вчителя з елементами бесіди. Базові поняття й терміни.

  • Фізична складова залежить від того, наскільки добре працюють системи вашого організму, а саме: опорно-рухова система, нервова, травна, нервова, кровоносна. Ці системи будуть добре працювати, якщо навантаження на ці системи буде відповідати віку людини, а саме, якщо ви дотримуєтеся розпорядку дня.

Слайд 4.

Робота учнів з таблицею, визначення правильних відповідей.

  • Пропоную вам розглянути таблицю і визначити правильні відповіді щодо тривалості різних занять для учнів 7 класу:

Сон

а. 10-11 годин

б. 9-10 годин

в. 8-9 годин

Виконання

домашнього завдання

а. 2-3 години

б. 1-2 години

в. 4-5 годин

Робота за комп'ютером

а. 3-4 години

б. 1-2 години

в. до 1 години

Ранкова зарядка

а. 5 хвилин

б. 10-15 хвилин

в. 40-50 хвилин

Прогулянка на

свіжому повітрі

а. 40 хвилин

б. 1-2 години

в. 4-5 годин

Кількість прийомів їжі

а. 2 рази

б. 6 разів

в. 4 – 5 разів

Учитель.

Слайд 5.

  • А зараз, перевірте свої відповіді.

  • Підійміть руку, хто правильно визначив відповіді?

  • А хто допустив помилку?

  • Ви повинні запам'ятати що, коли людина правильно розподіляє свій час вона не тільки зберігає своє здоров'я, а й покращує роботу систем організму, які звикають до постійності і пристосовуються добре працювати.

Слайд 6.

  • Наступна складова – це психічна. Вона включає здатність людини нормально розуміти свої почуття та уміти їх виражати, свідомо керувати своїми емоціями. Коли людина врівноважена, вона здатна протистояти навантаженням, знаходити безпечні виходи із складних ситуацій. Ми повсякчас перебуваємо у певному емоційному стані.

  • Назвіть, будь ласка які емоційні стани ви знаєте?

Відповіді учнів: радість, смуток, подив, захват, розгубленість та інше)

  • Правильно, це все емоційний стан людини.

Учитель.

  • Пропоную вам уявити себе у ролі актора та показати на своєму обличчі різний емоційний стан, а саме:

РАДІСТЬ…, СМУТОК…, ПОДИВ…, РОЗГУБЛЕНІСТЬ…, ХИТРІСТЬ…, ЗЛІСТЬ…, БАЙДУЖІСТЬ… (діти показують на обличчі)

Учитель.

Слайд 7.

  • А тепер, подивимось, як ваші обличчя змінювались.

(дивляться смайлики)

- Скажіть, який емоційний стан позитивно впливає на здоров'я людини?

Відповіді учнів.

Так, радість, тому давайте більш посміхатися, а ніж сумувати!

Учитель.

  • Остання складова – духовна.

- Духовність – це внутрішній світ людини. Це те, що робить людину красивою душею, морально чистою, а саме її добрі вчинки. Людина повинна бути самокритичною, правильно оцінювати свої вчинки. Недарма в народі говорять: «Не хвали сам себе, нехай люди похвалять».

- В своєму житті кожна людина повинна дотримуватися духовних правил. Такі правила нам відомі як Божі заповіді, але ж вони й досі вчать людей бути Людиною з великої літери.

Слайд 8.

  • Подивіться, будь ласка які ж це заповіді. Додаток 1.

Діти читають вголос.

Божі заповіді

1-8

Полюби ближнього як самого себе

На зло відповідай добром

Не кажи неправди

Не кради

Не вбий

Шануй своїх батьків та ближніх

Не суди і судимим не будеш

Не бажай нічого, що є у твого ближнього

  • А зараз поставте цифри від 1 до 8, як на вашу думку розташувати ці заповіді за важливістю (діти розставляють цифри у себе на листочках)

  • Хто бажає прочитати свої відповіді? (2-3 дитини читають)

  • Що ми можемо визначити? А те, що як би ви не розташували цифри по черзі, це всі правила важливі. Тобто, якщо кожна людина бути жити і виконувати ці заповіді, то у світі буде більше духовно здорових людей!

  • Ми можемо зробити висновок: що здорова людина – це єдність тіла, розуму, душі і духу, це і є складові здоров'я.

Учитель.

  • Скажіть, будь ласка, а від чого залежить здоров'я людини? (діти відповідають)

Слайд 9.

- Так, здоровя людини найбільше залежить від її способу життя - (51 %),

спадковість впливає на здоров'я - 20 %,

стан довкілля - 19 %,

медичне обслуговування - 10 %.

- Якщо спосіб життя - це головне, то людина повинна знати як себе вести, щоб не зашкодити своєму здоров'ю, а саме вести здоровий спосіб життя.

- Скажіть, будь ласка, а який це спосіб життя – здоровий? (діти відповідають)

Слайд 10.

- Дійсно, здоровий спосіб життя це:

  • відмова від шкідливих звичок (паління, алкоголь, наркотики);

  • гігієна тіла;

  • заняття спортом;

  • дотримування розпорядку дня;

  • загартовування;

  • раціональне харчування (коли в організм людини надходять усі поживні речовини, харчування повинно бути різноманітним)

  • І зараз давайте почнемо вести здоровий спосіб життя і зробимо невеличку фізкультпаузу.

  • Встаньте всі…

  • Треба потягнутися…., присісти…, наклонитися … і сісти….!

(діти роблять вправи та сідають).

  • Ви всі сіли, а давайте подивимося чи правильно ви сидите? Дивимося на екран.

Слайд 11. – Сядьте так, як ви вважаєте правильно сидить людина (а.)

  • Якщо не дотримуватися правил правильного сидіння можна захворіти на сколіоз.

  • Що це таке сколіоз? (діти відповідають – викривлення хребта)

Слайд 12.

  • Визначте, яка дівчинка не хвора на сколіоз? Чому?

Відповіді учнів.

Учитель.

Слайд 13.

  • А зараз, саме час нагадати вам правила роботи за комп’ютером.

- Давайте їх прочитаємо. (читають пам’ятки в голос по черзі)

- Я хочу подарувати вам пам’ятки, які ви можете узяти додому і покласти біля комп’ютера, щоб знати правила і їх дотримуватися. Додаток 2.

Учитель.

  • В світі є багато речовин які можуть загрожувати здоров’ю людини, саме зараз я хочу нагадати вам про ці речовини.

Слайд 14.

  • Вже з підліткового віку ви повинні знати, що вживання шкідливих речовин, таких як: тютюн, алкоголь, наркотики – шкідливі для здоров'я людини.

Вони:

  • Руйнують всі системи організму;

  • Призводять до звикання;

  • Скорочують життя.

- Щоб бути здоровим та успішним, треба рухатися вперед, крок за кроком, будувати своє щасливе життя і мати сили впевнено відмовлятися від шкідливих звичок.

VІ. Закріплення нового матеріалу.

Слайд 15.

  • Зараз пропонуємо вам скласти сходинки до здорового та щасливого життя:

(діти складають на листочках – 3-4 хв.) Додаток 1.

Наприклад:

  1. дотримуватися правил гігієни;

  2. займатися спортом;

  3. добре навчатися;

  4. загартовуватися;

  5. бути обачливим.

  • Хто вже склав, давайте прочитаємо. (учні читають)

VII. Рефлексія.

Учитель.

- І наприкінці нашого уроку хочеться підвести підсумок в тому, що людина сама будує своє майбутнє. І яким йму бути: щасливим та здоровим ви обираєте самі. Але ж пам’ятайте, що життя у людини одне і прожити його треба радісно і весело, а для цього необхідно слідкувати за собою і берегти своє здоров'я.

- Тому що….

Слайд 16. складіть вислів зі слогів:

ЗДО

БУ

МОД

НО

ТИ

РО

ВИМ

Слайд 17. «Здоровим бути модно»

Додаток 1

Сторінка учня

1. Визначте правильні відповіді:

Сон

а. 10-11 годин

б. 9-10 годин

в. 8-9 годин

Виконання

домашнього завдання

а. 2-3 години

б. 1-2 години

в. 4-5 годин

Робота за комп'ютером

а. 3-4 години

б. 1-2 години

в. до 1 години

Ранкова зарядка

а. 5 хвилин

б. 10-15 хвилин

в. 40-50 хвилин

Прогулянка на

свіжому повітрі

а. 40 хвилин

б. 1-2 години

в. 4-5 годин

Кількість прийомів їжі

а. 2 рази

б. 6 разів

в. 4 – 5 разів

2. Визначте цифри від 1 до 8, як на вашу думку розташувати ці заповіді за важливістю

Божі заповіді

1-8

Полюби ближнього як самого себе

На зло відповідай добром

Не кажи неправди

Не кради

Не вбий

Шануй своїх батьків та ближніх

Не суди і судимим не будеш

Не бажай нічого, що є у твого ближнього

3.

Додаток 2

8

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

  • Додано
    22.02.2018
  • Розділ
    Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)
  • Клас
    5 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    7702
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    1
  • Номер материала
    QZ883042
Збірник методичних матеріалів проекту «Всеосвіта» I видання

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

Збірник методичних матеріалів проекту «Всеосвіта» I видання