Мета: продовжувати вчити дітей розуміти ланцюг подій, пов’язаних одним сюжетом і часовими відносинами; вправляти у називанні цифр, чисел, розумінні зав’язків між числами(4 менше від 5, 5 більше 4), незалежності числа від напрямку лічби, інших ознак; учити співвідносити цифри із зображенням кількості(«числова фігура»); закріплювати знання про геометричні фігури й форму предметів, місце числа у числовому ряді, про просторові відношення, розвивати увагу, зосередженість, уміння міркувати, робити висновки, працювати в парі, граматично правильно будувати речення;
Математичний словник: цифра, число, геометрична фігура, форма, порівняння чисел;
Демонстраційний матеріал: три набори картинок для кожної дитини(сюжети картинок об’єднані часовою лінією «спочатку – потім – зараз», картка – зразок до гри «Майстерня форм», аркуш паперу формату А3, геометричні фігури);
Роздатковий матеріал: квадрат з цифрою 5(35см), картка з двома кольоровими смужками (1012см), 10 лічильних паличок, тонка нитка.
Хід заняття:
Вихователь: «Увага! Увага! Відкривається незвичайна майстерня. Той, хто виконає всі мої завдання, отримає запрошення»
Невідомий нам написав ось такого листа. Хочете дізнатися, хто це? Починаємо грати.
Д/г «Що спочатку? Що потім?»
Мета: вчити дітей розкладати картинки почергово, те що відбувається спочатку, потім, зараз;
Давайте, розглянемо картинки. Потрібно знайти три картинки, на яких зображено, що відбувалося з предметом спочатку, що потім, як виглядає предмет цей зараз. Ось які картинки я поставлю на полицю перед вами. Перевірте, чи правильно я їх розставила.
Д/г «Цифри, які сховалися?»
Мета: закріплювати геометричні фігури та цифри;
Хід:
Вихователь: перед вами на столиках лежать геометричні фігури. Що ви про них можете сказати?
Діти: це квадрат і прямокутник у них 4 сторони, 4 кути, у квадрата всі сторони рівні, а в прямокутника 2 тільки)
Вихователь: під фігурами сховалися цифри. Подивіться, що намальовано на звороті фігури? Як правильно сказати, де знаходяться цифри?
Вихователь: Так, на звороті фігури написані цифри. Яка цифра на квадраті, прямокутнику? Скільки всього фігур з цифрою 4?
Давайте пригадаємо вірш з цифрою 4.
Горда й дуже неговірка
Всі, згадали це четвірка.
Вихователь: А якою цифрою йде цифра 4?
Покладіть усі квадрати на верхню смужку картки, а всі прямокутники на нижню. Що ви скажете про їхню кількість? Що ви знаєте про числа 4,5?
Переверніть картку так, щоб смужки на ній розташувалися ліворуч, праворуч. Покладіть всі квадрати праворуч, а всі прямокутники ліворуч.
Скільки квадратів? Скільки прямокутників? Чи змінилося число фігур від зміни їх розташування? Зробіть самі висновки.
Пригадайте, від яких ознак залежить число? Чи залежить число від форми і розміру предметів? Давайте полічимо всі разом від 1 до 5. Назвіть число, що йде за числом 4 (2, 1, 3,4,5). Назвіть число, що йде перед числом 4,3,2,1.
Д/г «Гаражі для машин».
А тепер з вами пограємо в дуже цікаву гру. Кожен з нас відвезе машину у той гараж, на якому буде картка з таким самим числом точок(числова фігура). Розгляньте ці картки, візьміть одну – це номер вашої машини. Пройдіть по групі, знайдіть свій гараж.
У який гараж поїдеш ти Сашко? Чому?
Нагадую правила: у гараж їдуть тільки ті машини, для яких горить зелене світло і зазначала така сама кількість точок.
Пригадаємо вірш про світлофор:
На одній нозі стоїть,
На дорогу він глядить.
Кольорові очі має,
Людям всим допомагає:
Пішоходам, водіям,
Що ж потрібно знати нам?Світло червоне – це небезпека,
Їде машина десь недалеко.
Стій, ані руш, підожди!
І на дорогу не йди!Жовтий колір – зачекай,
Зміни будуть скоро:
Загориться іншим світлом
Око світлофора!А зелений – можна йти,
Бо машин немає.
Молодець на світлофор –
Всім допомагає!Гру почали!
Д/г «Майстерня форм».
Мета: вчити дітей відтворювати малюнок за допомогою нитки, паличок;
Хід:
Вихователь: перед вами лежать картки з двома геометричними фігурами, вам потрібно округлу фігуру викласти за допомогою нитки, прямолінійну – з паличок.
Вихователь: От ми й знаходимося у майстерні виготовлення форм. Картка підкаже, які форми вам слід виготовити. Візьми Сашко, одну картку. Які форми ти створюватимеш? Правильно, діти?
А тепер хто виготовив розповість, що він зробив, з якого матеріалу, скільки паличок використав?
Ми прийшовши до майстерні, вже виготовили форми, а усе ще не знаємо, хто ж нас сюди запросив. Може, я листа не дочитала?
Ось-ось «Хто я дізнаєтеся пізніше, якщо складете мою фотографію з фігур у конверті»
Я, знаю, діти, як це зробити. Нехай кожен з вас допоможе мені викласти фігуру так як я скажу.
Сашко, поклади квадрат посередині аркуша. Наталко над квадратом поклади круг.
Так послідовно діти викладають зображення робота і придумують гру з ним.














