Розвиток мовлення « Чаювання»
Мета: Вчити описувати два предмети, зіставляючи їх між собою, формувати предмети за розміром(більший, меньший ). Збагачувати словниковий запас слів у дітей. Розвивати слухову, зорову та тактильну пам’ять. Розвивати мілку та грубу моторику рук. Виховувати бережливе ставлення до посуду.
Хід заняття
-Дітки, гляньте, сьогодні до нас в гості прийшла дівчинка Оленка. Давайте привітаємось. У нашому куточку кухні, на столі, вона поставила різні приладдя, які звичайно є у кожної господині на кухні і ви теж про них знаєте, адже допомагаєте своїм матусям. Допомагаєте?
-Давайте зараз розгадаємо загадки:
*Буваю глибока, буваю мілка,
Буваю велика, буваю мала,
Й завжди то борщику, то кашки повна. (тарілка)
*Є у блюдечка подружка,
Що одне лиш має вушко.
Можеш кралю цю зустріти,
Як захочеш чай попити. (кружка)
*Довгий носик, ручку має,
Всіх нас чаєм пригощає. (чайничок)
*сама не їм, а всіх годую. (ложка)
*Гострі зуби вона має,
Їсти нам допомагає,
Що бере в тарілці-
Все до рота донесе (вилка)
-Молодці, дітки. Ви швидко та правильно відгадували загадки. Чудово. Хто мені скаже, яким одним словом можна назвати кухонне приладдя? (відповіді дітей) Так, правильно-це посуд. Посуд може бути різним: скляним, залізним, дерев’яним, пластмасовим. Скляний посуд: тарілочки, чашечки, скляночки; залізний посуд: ложечки, виделочки, баняки є у домі кожної господині. Але знайте, що скляний посуд є й небезпечним. Як ви думаєте, чому? (відповіді дітей) Ось, послухайте віршик і дізнаєтесь, що трапилось із посудом у маленької хазяюшки .(вихователь зачитує вірш)
Чай хазяюшка мала
На вечерю нам несла,
Хоч ступала тихим кроком,-
Підсковзнулась ненароком.
Чашка з блюдечком додолу,
Покотилась біля столу,
Покотилась і розбилась-
Черепочки розлетілись.
-а ось пластмасовий посуд є у кожної дівчинки, правда? Він не б’ється і є безпечним.
Давайте зіграємо цікаву гру «Чого не вистачає?»
-Перед вами стоїть посуд: кружка, чашка, тарілка, виделка, ложка та чайничок. Запам’ятайте їх. Зараз я накрию посуд хусткою, а коли відкрию, чогось не буде вистачати. Чого саме не вистачає?(діти грають гру, відповідають)
-Молодці, дітки, ви гарно постарались, повеселились, а тепер всі разом розімнемо наші ручки й пальчики. Зараз помиємо посуд з Антошкою! Приготували ручки і почали…
Посуд миє наш Антошка(потирає долоні один від одного)
Миє вилку, чашку, ложку,(загинати пальці в кулак)
Вимив блюдце і стакан
І закрив міцніше кран(зімітувати рух).
-Молодці. Помили посуд? Розім’яли ручки? А тепер цей посуд нам потрібно посортувати.
Дидактична гра «Сортуємо посуд за розмірами»
Ми посуд чисто мили
Посушити не забули:
Чашки, блюдця стоять в ряд
І на сонечку блищать.
-Дітки , перед вами, у кожного, лежать картинки з посудом: у кого тарілочки, у кого кружечки. Ваше завдання: посортуйте посуд від більшого до меншого.
-Розумнички. Ви справились із цим завданням. Тепер усі віддихнем, станем з-за столу й розімнемось.
Фізкультхвилинка
В землю зернятко попало.(присіли)
Проростать на сонці стало(трішки піднятися)
Дощик землю поливав
І росточок підростав(тягнутися до верху)
До світла і тепла тягнувся(руки вгору)
І красенем обернувся(покрутитись 2 рази)
-Молодці. Сідайте на свої місця. Дітки, а ви любите дома, з маминими пиріжками з повидлом, чай попити? Перед чаюванням завжди сервірують стіл такими приборами: чашка, блюдце, чайничок, ложечка та цукірничка. А давайте і ми спробуємо посервірувати наші столи.
Аплікація «Чаювання»
-Перед вами лежать кольорові аркуші паперу-це скатерті на яких буде ваш посуд та окремі малюнки посуду за допомогою яких ви засервіруєте свої столи.
-Ось гляньте, як це роблю я. Я взяла у руки блюдце, намазала його клеєм та приклеїла на свою скатертину. Тепер, дітки, ви беріть в руки картинки і прикрашайте свої столи.
-Молодці! Чудові роботи. Ваші столи виглядають чудово. Їх ви обов’язково покажете своїм матусям. А наше заняття добігло кінця.

