Заняття для дітей раннього дошкільного віку на тему: “Мій дім-моя хатина ”
Мета: - подати дітям нові поняття- кожен має свій дім, українська хата та її особливості, Батьківщина, оберіг та його значення;
-вчити уважно розглядати картинки і називати, «хто?» Чи «що?» це
- пригадати назви тварин, птахів, які живуть в нашій місцевості;
- вчити дітей прикладати готові форми
- розвивати пам΄ять, мислення, тактильне сприйняття;
- виховувати тепле ставлення до рідної домівки, почуття національної гідності.
Тип заняття: інтегроване
Обладнання: зображення хатин;тваринки і їх будиночки;рамка;.
Хід заняття:
І.Організаційна частина
«Ой дівчино, шумить гай»- пісня.
Я усіх дітей гукаю,
Та до себе закликаю!
Будемо ми разом грати,
Заняття час вже починати.
Стук в двері і приїздить на вантажівці ведмедик.В нього трапилась біда, Його хатинку зруйнував вітер.
- Моя хата простора, затишна і з великими вікнами. Вона не висока та красива.
Кожен з нас має свою хатинку де затишно, тепло, гарно пахне, де безпечно, де багато іграшок, де мама і тато. Давайте допоможемо ведмедику збудувати нову хатинку. Для цього треба виконати завдання.
-1. Дидактична гра «Назви, яка це хатинка» (квадрат)
Мета: вчити дітей називати різні види хатинок, їх призначення, продовжувати вчити розрізняти великий і малий будинок; закріпити, що є одноповерхові та багатоповерхові будинки. Розвивати логічне мислення та увагу.
Розгляд ілюстрацій різних будинків та їх порівняння.
- В лісі, біля мого будинку живе дуже багато різних тваринок, комах та птахок і кожен теж має свій дім, та поки я йшов до вас то всі картинки поплутав. Допоможіть віднайти кожному свій будиночок.. (Круг Лілуя-гра «Хто де живе?»)(трикутник)
Котик
Собачка
Мишка
Білочка
Шпак
Коза
Жаба
Лисиця
Ведміль
Корова
Курка
Сорока
Мета: оглибити і розширити знання дітей про тварин, їхні домівки; формувати вміння добирати домівки відповідно до тварин; розвивати пізнавальний інтерес, пам'ять, мислення; закріплювати знання про те, де живуть та чим харчуються тварини; виховувати любов до тварин та інтерес до гри.
Матеріал: картинки із зображенням тварин та домівок у яких живуть тварини.
ІІ.: Фізкульхвилинка (круг)
В лісі є зелена хата,
Там поснули ведмежата,
А найменший - вереда,
Своїй мамі набрида.
Каже: Я не хочу спати,
Утечу вночі із хати,
Коли меду не даси,
Риби, сала, ковбаси!
Люлі-люлі, треба спати, -
Над синком шепоче мати:
Як заснеш, тобі усе
Сон у ліжко принесе.
ІІІ.
В кожен будиночок ми потрапляємо через двері, але для того, щоб їх відкрити потрібно відімкнути замок. Тому про поную пограти в гру «Підбери ключик до замка» (прямокутник)
ІV. Практична робота:
У вас за виконання завдань є прямовкутник, трикутник і кружечок. З нього ми можемо збудувати будиночок.
Потрапивши додому ми можемо почути дуже цікаві звуки:
- Як гості стукають у двері? (стук-стук)
-Як свистить чайник? (з-з-с)
-Як капає вода з крану? (кап-кап)
- Як гуде пилосос? (у-у-у)
VІ. Підсумок:
«Всюди добре, а вдома краще»
- Який у нас вийшов будиночок?
- Що можна ще додати, щоб будиночок став ще кращий?
- З ким може жити ведмедик?































