Заняття з ознайомлення з природним довкіллям (молодший вік).
Тема: Дощ.
Мета: стимулювати бажання дітей дізнаватися більше про воду: вода прозора, чиста, може бути каламутною (брудною),холодною і теплою. Формувати уявлення дітей про дощ, його ознаки, як утворюється, значення для природи та людей. Розвивати спостережливість, допитливість, зацікавленість, мовлення, мислення. Виховувати дбайливе ставлення до природи.
Матеріали: ноутбук, відео – ролик «Звідки береться дощ?», скляна банка з водою, вата, руханка «Грайливий дощик», предметні картинки до гри «Кому потрібен дощ?», краплинки з кольорового паперу, клей, медові пряники.
Хід заняття
1.Організаційний момент.
- Привітання.
Сонечко встало,
Іде новий день.
Любі малята
Усім: «Добрий день!»
Пташечка в небі
Співає пісень.
Ніби вітає усіх:
«Добрий день!»
Дзвоник видзвонює
Дзень! Дзень – дзелень!
Вам, мої дітки, всім: Добрий день!
Вихователь:
- Ой, діточки, послухайте, хто це стукає до нас у віконечко? Мабуть, хтось хоче завітати в гості до моїх маленьких і дуже розумних малюків (стукаю пальчиками по столу). Будьте тихенько, а я гляну хто це. Та це краплинки дощу! Сьогодні ми з вами спробуємо дізнатися, звідки береться дощ і для чого він нам потрібен. Готові слухати? Отож, будьте уважні.
2.Перегляд відео «Звідки береться дощ?»https://www.youtube.com/watch?v=ylV8J8zgGZM
Бесіда про побачене.
Про що ми тільки що дивилися?
Звідки падає дощ?
Куди потрапляють краплинки?
Що ми одягаємо, коли йде дощ?
3.Пошуково – дослідницька діяльність.
Дослід «Дощ із хмарки»
(Беру позору банку з водою, зверху ставлю вату (Хмарка) і поливаю воду).
Пояснення:
-Ось хмарка.У ній збираються краплинки води. Коли їх стає багато - вони падають вниз у вигляді дощику.
4. Руханка «Грайливий дощик». https://www.youtube.com/watch?v=ylV8J8zgGZM
5. Дидактична гра «Кому потрібен дощ?
Мета: розширювати знання дітей про властивості води ( дощ), про те, що дощ та вода потрібна усім живим організмам; розвивати мислення, увагу, пам’ять.
Матеріал: предметні картинки
Хід гри:
Пропоную дітям розглянути усі картинки, потім, по черзі показую картинки. Якщо картинка, якій потрібний дощик – дитина накладає на неї хмаринку, якщо ні – парасольку.
- Молодці! Сподіваюся вам сподобалася ця гра і ви запам’ятали кому потрібен дощ.
6.Творча майстерня.
Колективна аплікація «Дощик поливає квіти»(діти наклеюють краплинки із кольорового паперу).
7.Підсумок заняття.
- Про що ми сьогодні дізналися?
- Для чого потрібен дощ?
- Що вам найбільше сподобалося робити?
Вихователь:
Молодці, дітки! Тепер ви знаєте, що дощик – це не просто вода з неба, а справжній помічник природи. Сьогодні ви усі уважно слухали, відповідали, грали і співали, тому в подарунок прийміть ось ці смачненькі краплинки (роздаю медові пряники у вигляді краплинок).
