Конспект заняття
з розвитку мовлення
( молодший вік)
на тему: «Дерева восени».
Розробила НАДІЯ ВОЛОЦЮГА
Тема: «Дерева восени».
Мета: розширювати знання дітей про зміни, що відбуваються з деревами восени. Ознайомлювати з будовою дерева ( корінь, стовбур, гілки, листя). Учити розрізняти дерева між собою. Активізувати словник словами: дерево, листя, жовте, червоне, опадає,вітер, осінь. Розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, увагу, пам’ять. Виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до її об’єктів, бажання милуватися її красою.
Матеріали: ілюстрації осінніх дерев, гілочка з жовтим листям, кошик з різнокольоровим листям і з різних дерев, музика для руханки, магнітна дошка
Хід заняття
1.Організаційний момент.
-Привітання
Тільки сонечко зійде,
Зазирне в вікно світанок,
До вікна ми підійдем
І промовим: «Добрий ранок!»
Доброго дня вам, любі малята,
Хлопчики милі мої і дівчата.
Щирою посмішкою я вас вітаю,
Доброго настрою на весь день бажаю.
Хай на милих ваших личках
Привітні розцвітуть усмішки.
Вліво, вправо поверніться
І сусідам посміхніться.
За руки один одного візьмем –
І дружно привітаємось –
Добрий день!
Вихователь:
-Діти, подивіться у віконце. Яка зараз пора року, хото з вас знає? (Відповіді дітей).
-А що змінилося у природі? (Пожовтіло листя, стало холодніше).
- Сьогодні, малята, ми з вами поговоримо про дерева восени.
2. Бесіда за ілюстраціями про дерева восени.
- Розгляд дерев і листя.
Подивіться на дерево. Яке воно зараз? (Листя жовте, червоне, деяке опало).
Як називаються частини дерева? (Стовбур, гілки, листя).
Чому листя змінило колір? (Бо настала осінь).
Куди падає листя? (На землю).
Спостереження та порівняння листя дерев між собою.
У кого листочки маленькі, у кого великі?
Якого кольору листочки?
Які дерева ростуть навколо нас?
Вихователь:
-Діти, восени дерева готуються до зими: листя стає жовтим, червоним і опадає.Осінні дерева усі дуже красиві! Ми можемо милуватися ними, але пам’ятайте нам потрібно берегти природу.
3. Дидактична гра «З якого дерева листочок?»
Мета гри: вчити дітей розрізняти дерева за зовнішнім виглядом,називати назву дерева, та знаходити відповідний до нього листочок; розвивати мислення, пам'ять, увагу; виховувати дбайливе ставлення до природи.
4.Руханка «Осінні листочки»
https://www.youtube.com/watch?v=pJwS6mJzM2o
5.Пальчикова гра з Фіксиками «Дерева».
https://www.youtube.com/watch?v=TyPIr7HrGmo
6.Творча майстерня.
Аплікація «Осіннє дерево».
- Сьогодні ми створимо своє осіннє дерево за допомогою аплікації.(На аркуші паперу наклеюю стовбур дерева). Ось це стовбур дерева – він міцний і тримає гілочки. А тепер давайте разом з вами зробимо листочки (діти рвуть маленькі шматочки: червоного, жовтого, зелених кольорів і приклеюють їх на гілки дерева).
- Яке красиве дерево у нас вийшло!
7.Підсумок заняття
- Які дерева ви сьогодні бачили?
- Якого кольору стало листя восени?
- Що робить вітер з листям?
Вихователь:
Молодці, діти! Сьогодні ми дізналися,що дерева восени готуються до зими – їхнє листячко змінює колір і опадає. Осінні дерева красиві, барвисті і ми повинні їх берегти та милуватися ними.
