Мета :Ознайомити дітей з циліндром з його ознаками : основа , поверхня. Обстеження різних за величиною та кольору циліндри . Побудова їх за величиною . Лічба та цифри в межах 5 . Практичні дії з цифрами : обведення пальчиком , штрихування викладання , знаходження в навколишніх предметах .Матеріали : картки з цифрами від 1 до 5 , зображення різних предметів (кількість їх) , фото Незнайки , фігура циліндр та коло , трикутник, квадрат , прямокутник, картинки цилидра різного кольору та форми . Хід заняття Доброго дня дітки! Сьогодні я отримала лист від казкового героя Незнайка якому потрібна наша допомога , а що саме він розповість лиш тоді коли ми завітаємо в його казкову країну . Ну , що допоможемо ? ( Відповідь дітей ) , але це не все для того щоб нам потрапити в країну нам потрібно порахувати до п'яти . Сподіваюсь всі можуть рахувати ? Ну , а якщо ні я вам допоможу! Гра " Яка цифра зображена на малюнку " ( Показ картинок на яких зображено цифри від 1 до 5) . Повторення - запам'ятовування .Гра " Обведи пальчиком циферку " (Кожна дитина має на своєму робочому місці картки від 1 до 5 . Їхні дії : за допомогою вказівного пальця потрібно обвести кожну цифру і при цьому називати її) Гра " Скільки всього "(Показ зображених предметів в яких за допомогою рахунку потрібно дізнатися кількість ) "Фізкультхвилинка"Скільки завдань ми подолали вже час нам і відпочити : На яблуневій скаче гілці підстрибуємо почергово на правій і лівій нозі. веселий круглий горобець. руками показуємо форму дзьоба На круглій мама сковорідці руками зображаємо коло кругленький смажить там млинець.імітуємо підкидання млинця на сковорідці В трикутній шапці в двір піду я, складаємо долоньки над головою у формі трикутника побігаю там залюбки рухаємося на місці і у повітрі намалюю трикутник, друзі, ось такий. пальчиком «малюємо» у повітрі трикутник Та час біжить, темніє небо,підіймаємо погляд догори пора у ліжко вже мені.

