Мета:закріпити з дітьми нову техніку малювати весняні квіти, зім’ятим папером ; формувати і розвивати творчість; викликати емоційний відгук на новий спосіб малювання; вдосконалювати вміння правильно користуватися пензликом та серветкою; розвивати дрібну моторику рук; виховувати самостійність, посидючість, добре ставлення до природи;
Матеріал: зім’ятий шматок паперу, три різних кольори фарби(червоний, синій, жовтий), білий папір, пензлик, салфетка, зразок малюнка;
Попередня робота: розгляд ілюстрацій весняних квітів, читання художньої літератури про весняні квіти;
Хід заняття:
Гарно, тепло у садку,
Снігу вже немає.
Із-під листя у кутку
Крокус виглядає.
Наче золотом горять
Пелюстки жовтенькі,
І листочки мерехтять,
Ніжні, зелененькі.
Про що був цей вірш?
Про квіти.
Давайте з вами пограємо у цікаву гру, але спочатку пригадаємо, які весняні квіти ви знаєте?
Д/г «Назви квіти»
Мета: закріпити назви весняних квіток;
Я найперша зацвітаю
Синім цвітом серед гаю.
Відгадайте, що за квітка,
Бо мене не стане влітку.
(Пролісок)
Перша квіточка весняна
тихо під сніжком куняла.
Дмухнув вітерець тепленький,
і з’явився цвіт біленький. (Підсніжник)
На квітник погляньте, діти,
Там козак стоїть між квітів.
Весь червоний – гордий пан.
Не козак це, а… (тюльпан).
Біло-жовті стали в ряд.
Певно, вийшли на парад?
пахучі, біленькі,
і листочки зелененькі. (Нарциси)
Молодці ви гарно знаєте квіти.
Ми з вами пригадали весняні квіти, тепер подивимося як ви запам’ятали весняні квіти.
Д/г «Знайди весняну квітку»
Мета: закріпити знання про весняні квіти та знаходити їх серед літніх квітів;
Ось на килимку лежать картки з різними квітами за допомогою фішки потрібно знайти тільки весняні.
Підсніжник - це весняна квітка?
Чорнобривці, яка це квітка?
Коли квітує квітка нарциз?
Молодці гарно справилися завданням. Пропоную вам трішки відпочити і підготувати ваші пальчики до роботи.Пальчикова гра «Наші квітки»
Різнокольорові квіти розкривають пелюстки.
(Пальці, складені в кулак, повільно розпрямляються.)
Вітер трохи дихає, пелюстки колише.
(Пальці плавно нахиляються, вліво - вправо.)
Різнокольорові квіти закривають пелюстки.
(Пальці повільно складаються в кулачок.)
Головками качають, тихо засинають.
(Кулачки повільно і плавно погойдуються з боку в бік)
Сподобалася вашим пальчикам зарядка?
Відпочили вони трішки?
Подивіться, як ми з вами будемо малювати квіти. Я беру листок паперу, мну його так, щоб вийшла паперова кулька. Потім вмочаю його в фарбу і прикладаю до аркуша паперу притискаючи. І виходить ось така гарна квітка. А тепер її потрібно домалювати зеленим кольором стебло, використовуючи пензлик. Кожен обирає самостійно, яким кольором будуть квіти.
Тепер можна починати працювати. Працюємо охайно.
Діти вам сподобалося малювати квіти таким способом?Так.
Чи сподобалися вам ваші роботи?
Кому ти хотів подарувати ці квіти?
Мені дуже сподобалися ваші роботи, які гарні весняні квіти ви намалювали. Всі вони яскраві і одразу видно, що малювали дуже охайно.
Давайте зробимо виставку наших робіт, щоб наші матусі могли порадіти, які ви гарні квіти намалювали.













