Мета: Закріпити вміння розрізняти та називати геометричні фігури:трикутник,круг,квадрат,прямокутник. Закріпити вміння розрізняти кількість предметів, відповідати на запитання «скільки?» Закріпити вміння порівнювати предмети за величиною :великий,маленький. Закріпити рахунок в межах 4. Закріплювати знання про частини доби (ранок, день, вечір, ніч), вміння орієнтуватися у часі. Розвивати логічне мислення,увагу,спостережливість. Виховувати інтерес до математики, доброзичливе ставлення до оточуючих.
Матеріал: презентація
Хід заняття.
Вихователь:-Добрий день мої малятка,
Любі хлопчики й дівчатка!
-Заняття у нас сьогодні не звичне, майже космічне!
-Сьогодні в своїй поштовій скринці я знайшла лист. Хочете дізнатись від кого він?
Вихователь відкриває лист з тестом:
Добрий день мої малята,любі хлопчики й дівчатка!
Королева я незвична,
Королева я –математична!
Сьогодні в королівстві сталася біда,
І я від цього лиха стала геть бліда.
Всі цифри загубились,
Фігури десь поділись,
Заблукали день та ніч.
Що мені тепер робити,
Як це лихо пережити?
Прошу, друзі, поможіть!
Королівство збережіть!
(автор Петренко Н.С 2022р)
Вихователь:-Допоможемо,малята?
Слайд 2.
Дидактична гра «Знайди геометричну фігуру»
Вихователь:-В королівстві десь поділись геометричні фігури.
-Подивіться на картинку та відшукайте їх.
-З яких геометричних фігур ялинка?
-З яких фігур зайчик?
Вихователь називає предмети на малюнку, діти відповідають з яких геометричних фігур склали ці предмети.
Слайд 3.
Вихователь:-Молодці.
-Тепер подивіться на наступний малюнок і назвіть що круглої форми, а що трикутної.
-Добре,молодці.
Слайд 4.
-В королівстві є рослини та тварини. Подивіться, що велике, а що маленьке.
Слайд 5.
-А ще порахуємо тварин в королівстві.
Вихователь:-Пропоную трохи відпочити та фізкультхвлинку розучити.
Фізкультхвилинка
-А ми зовсім не втомились!
Вправо,вліво подивились,
Встали,спину розігнули,
Руки вгору потягнули,
Опустили їх на боки
Та надули свої щоки.
Видихнули та присіли,
Підстрибнули та на місце сіли.
Вихователь:-Молодці, всі спритні та здорові.
Слайд 6.
Вихователь:-В королівстві математики загубились цифри. Давайте відшукаємо їх.
Дидактична гра «Знайди потрібну цифру»
-На малюнку є тваринки ,ми їх порахуємо і знайдемо потрібну цифру.
Слайд 7,8.
Вихователь:-Королева говорила що всі цифри загубились, давайте відшукаємо їх і виправимо помилки.
Слайд 9.
Вихователь:-Пам’ятаєте королева розшукувала день та ніч.
-Давайте подивимось далі та знайдем їх.
Діти розглядають малюнки та визначають де яка частина доби.
-Ви всі молодці.
Підсумок заняття:-Як ви гадаєте, ми допомогли Королеві математики?
-Вам сподобалось допомагати Королеві?
-Що ви сьогодні робили?
-Чи всім потрібна допомога?
-Чи будете ви допомагати друзям, рідним, знайомим?








