Заняття з довкілля+аплікація(інтегроване).
Тема: «Чобіток Святого Миколая».
Мета:розкрити образ великої людини – Святого Миколая,який увійшов у народну свідомість як заступник, чудотворець, помічник; розширювати та поглиблювати знання дітейпро зимові ознаки, святкування свята Миколая в українській родині. Вправляти дітей в умінні оцінювати життєві ситуації, свої вчинки та довести до свідомості дітей, що вони самі здатні творити добро так і зло.Розвивати художньо-творчі здібності.
Обладнання:заготовки для аплікації(чобіток та прикраси),відео-розповідь, ілюстрації до гри.
Хід заняття:
І-Орнанізаційна частина.
Привітання.
Сядьте, діти, посміхніться
Схаменітья, не крутіться!
Любі, я всіх вас вітаю
Творчості від вас чекаю.
Мовленнєва гра «Зима це добре чи погано?»
-Діти, а як ви вважаєте зима-це добре чи погано?
Добре,бо: багато снігу, можна ліпити снігову бабу; сніг вкриває рослини від морозу, дерева мают можливість відпочити.
Погано,бо: сніг засипав усе, тварини,птахи залишилися без їжі; слизько, можна впасти; холодно,морозно, треба турбуватися про тепло.
Зима багата на свята, а найпершим і найулюбленішим для дітей є свято Святого Миколая.
Бесіда-розповідь про свято.
-У грудні,перше свято це є свято Миколая. На нього з нетерпінням чекають всі діти.
-Святий Миколай весь рік спостерігає за дітлахами, а 18 грудня вночі приносить солодощі.
-Куди він їх кладе?(бажана відповідь-шкарпетки).
-У шкарпетки чи чобітки,розвішані біля каміну.Так як не у всіх будиночках є камін, прийнято вважати.що Миколай подарунки ховає під подушку,але тільки слухняним дітям.
-А якщо погано поводився,що можна очікувати під подушкою?
(різки,а в деяких країнах вугілля)
Дидактична гра «Що приніс св.Миколай»
(Ілюстрації із зображенням Миколая та мішка в якому заховані різні подарунки)
ІІ-Основна частина.
-А чи знаєте ви хто ж такий св.Миколай і чому його так назвали?
Відео-розповідь.
Запитання після перегляду відео.
-Як називалася розповідь?
-Про кого розповідь?
-Що ви запамятали?
Повідомлення теми.
-Якщо проаналізувати вашуповедінку і то, як ви стараєтесь в садочку, саме час зробити чобіточки для подарунків.
Аналіз виконаної роботи вихователя.
-Погляньте який чобіток виготовила я. Вам подобається?
Якого він кольору? Що на ньому ще є? Чи б хотіли ви зробити такий?
Показ виконання роботи.
Пальчикова гіинастика.
Цей пальчик – маленький, (загинаємо мізинчик)
Цей пальчик – слабенький, (загинаємо безіменний пальчик)
Цей пальчик – довгенький, (загинаємо середній пальчик)
Цей пальчик – сильненький, (загинаємо вказівний пальчик)
Цей пальчик – товстун, (загинаємо великий пальчик)
Ну а разом – кулачок!
Самостійна робота дітей.(під муз.супровід)
Індивідуальна допомога дітям які це потребують.
Аналіз виконаних робіт дітьми.
Фізкультхвилинка «Хвилинка добра».
https://youtube.com/watch?v=l4WNrvVjiTw&feature=share
ІІІ-Підсумок.
-Про що ми сьогодні говорили?
-Що робили?
-Що вам сподобалось?
-Що ви запамятали?.
