Тема: «Тихо падають сніжинки».
Мета: поглиблювати знання малюків про явища природи - снігопад; ознайомити дітей з білою фарбою; навчити прийомів малювання патичком; розвивати пізнавальну активність, бажання поєднувати процес малювання з грою; сприяти розвитку самостійності, охайності , зосередженості; виховувати цікавість до заняття з малювання, бажання малювати.
Обладнання: ½ аркуша тонованого світло-синім кольором паперу формату А4(для кожної дитини); біла фарба; патички;ілюстраціії(снігу,сніжинок,снігопаду) серветки.
Хід заняття:
І-організаційна частина.
Спостереження за сніжинками.Загадка.
(Діти підходять до вікна,читаю вірш-загадку)
Білі мухи налетіли.
Всі подвір’я стало білим.
Не злічити білих мух
Що летить неначе пух.
-Діти, як зима змінила все навкруги?
-Якого кольору стало все навкруги?
-Це зима подарувала нам білий колір.
М/гра «Явища природи»
-Давайте з вами повторимо,які явища природи взимку ми знаємо- снігопад, це що таке(це коли падає сніг), як виглядає сніг, як сніжинка, як снігопад.(з використанням ілюстрацій)
(Діти по черзі називають явища природи)
Д/гра «Розкажи про сніжинку»
Так ,зимою в нас падають сніжинки, я ось тут підготувала слова- ознаки, що характеризують сніжику(які описують сніжинки), але поки готувала сама заплуталась, допоможіть мені знайти правильне.
Допоможете ?(так)
-Сніжинки білі чи жовті?(білі)
-Пухнасті чи тверді?(пухнасті)
-Важкі чи легкі?(легкі)
-Холодні чи гарячі?(холодні)
-Гарні чи не гарні?(Гарні)
-Сніжиночки які?..(білі, пухнасті, легкі,холодні, гарні)
-Що роблять сніжинки?(летять, кружляють,падають)
-На що перетворюються сніжинки,якщо потрапляють у тепло?(на крапельки води).
Мотивація.
-Зима приготувала нам в художній студії (майстерні) білу фарбу.
-Хочете нею зобразити сніг, сніжинки , снігопад?
ІІ-основна частина.
-Діти, ходімо в нашу майстерню в підготуймося до малювання.
-Сідайте на стільчики за столи.
-Підготуймо наші пальчики до роботи.
Пальчикова гімнастика.
Спочатку діти показують пальчики, а потім, стиснувши пальці обох рук у кулачки, виставляють вказівні та середні пальчики, на передостанньому рядочку ворушать пальчиками вверх, і в на останній -«ідуть» ними по столу.
Наші пальчики маленькі,
І рівненькі, і гарненькі.
Можемо із пальчиків
Ми зробити зайчика.
Зайчик вушками пряде,
По сніжку гуляти йде !
Аналіз виконаної роботи вихователя.
-Діть погляньте які сніжинки намалювала я.
-Вам подобається?(так)
-Якого вони кольору?(білого)
-За допомогою чого я малювала сніжинки?(паличок).
-Хочете намалювати також сніжинки?(ак)
Показ виконання роботи.
Малювати ми будемо за допомогою палички.Згадаймо правила малювання фарбами патичком: умочувати патичок у фарбу, потімставимо відбиток-цяточку(летить сніжинка,сніг) або проводит патичком лінії(сніг лежить на землі) на папері.
Самостійне виконання роботи.
Індивідуальна допомога дітям які це потребують.
-Вихователь під час малювання підтрмує дітеей,їх творчі прояви, заохочує до малювання, створює емоційнепіднесення процесу малювання, спонукає до мовленнєвого спілкування.Діти малюють під спокійний музичний супровід.
Аналіз виконаної роботи дітей.
-Дітки вам подобаються ваш сніжинки. Давайте зробимо з вами виставку наших малюнків, і кожен вибери той малюнок який вам найбільше подобається(Обговорення дітей ).(Хвалю дітей за їхні роботи).
ІІІ-підсумок заняття.
-Діти що ми сьогодні робили?
-Що малювали?
-Якого кольору сніжинки?
-Вам сподобалось?
