Тема : «Сніг іде».
Мета: ознайомити дітей із красою природніх явищ у природі(снігопадом); навчити використовувати техніку аплікації - розривання паперу; навчити дітей наносити клей на зображення, прикладати зображення намащеною клеєм стороною до паперу, наклеювати зображення предметів на папір, придавлюючи його долонею і розгладжуючи серветкою; закріплювати просторове орієнтування в розміщенні паперу(«вище», «нижче», «праворуч», «ліворуч»);розвивати вміння розрізняти поняття «колір»; розвивати дрібну моторику, творчу уяву, асоціативну пам'ять, мислення; сприяти розвитку самостійності; виховувати цікавість до аплікації.
Обладнання : білочка,½ листа ватмана- картина з ялинками (2 шт для колективної роботи двох підгруп); тонкий м’який папір(серветки, для кожної дитини); клей; серветки.
Хід заняття :
І-організаційна частина.
Спостереження за снігом і деревами.
(Пропоную дітям підійти до вікна)
-Як гарно навкруги! Як ви гадаєте, чому?
-Сніг ковдрою вкрив землю, а дерева і кущі одягнув у білі шубки.
-Де ви ще бачите сніг?(на дахах,на кущах,стежках)
-Діти, чим укриті гілочки дерев?(снігом)
-Які сніжинки?(маленькі,білі, холодні,гарні)
Вірш «Сніг»
Сипле, сипле, сипле сніг,
Мов метелики сріблясті,
Ті сніжинки білі,чисті,
Тихо стеляться до ніг. (М.Підгірянка)
-Якого кольору сніг?(білий)
-Скільки снігу на деревах, на землі?(багато)
-Зимою сніг падає на дерева, на землю. Сніжок одягає вссе навколо теплою ковдрою, що захищає гілочки дерев , на землю від морозу.
Сюрпризний момент.
(Чути стукіт у двері)
-Хтось завітав до нас на гостину.
-Хто це?(білочка)
-Познайомимося з білочкою: «Добрий день, білочко!»
-Якти живеш?
-Білочці потрібна наша допомога. У лісі, де вона живе,зовсім немає снігу, і ялинка, на якій машкає білочка, замерзає від холоду й морозу.
Мотивація.
-Допоможемо білочці, прикриваємо снігом її ялинку та інші дерева в лісі.
-Визерніть у вікно, як снігпадає з хмар.Кружляють пухнасті шматочки снігу, падають на дерева, на будинки.
Вірш «Сніжиночка»
Сніжиночка спускалась
Із хмароньки на став,
Та дівчинці попалася-
Присіла на рукав. (Н.Забіла)
ІІ-основна частина.
Фізкультхвилинка.
Ой летять, летять сніжинки(Діти бігають по килимку)
На будинки,на ялинки,(Кружляють)
На дороги, на поля –
Біла-біла вся земля.(Присідають)
-Ходімо до художньої майстерні.
Аналіз виконаної роботи вихователем.
-Погляньте які сніжинки зробила я.Вам подобається?(так)
-Якого кольору сніжинки?Що щезображено?(Ялинки)
-Хочете зробити такі ж сніжинки ?(так)
Отже розпочнемо.
Пальчикова гімнастика.
Спочатку діти показують пальчики, а потім, стиснувши пальці обох рук у кулачки, виставляють вказівні та середні пальчики, на передостанньому рядочку ворушать пальчиками вверх, і в на останній -«ідуть» ними по столу.
Наші пальчики маленькі,
І рівненькі, і гарненькі.
Можемо із пальчиків
Ми зробити зайчика.
Зайчик вушками пряде,
По сніжку гуляти йде !
Показ виконання роботи.
Ми з вами поділимося на 2 групи.
-Погляньте на велику картинку з ялинками в лісі.
-Покриємо сніжком ялинки.
(Вихователь роздає дітям білий папір і пропонує зробити маленькі пухнасті частинки снігу та прикріплювати на ялинки – розвивати папір на маленькі шматочки – «сніг». Звертає увагу дітей на те , що клеєм намащувати тільки серединку шматочка білого паперу, тоді зображення «снігу» буде об'ємніше, ніж справжній сніг. Можна спільна діяльність дитини з дорослим, коли вихователь бере руки малюка у своїта використовує спільні дії.Діти називають колір, величину.
Самостійна робота дітей.(Під музичний супровід)
Індивідуальна допомога дітям які цього потребують.
Аналіз виконаної роботи дітей.
-Дітки вам подобаються ваш ялиночки. Давайте зробимо з вами виставку наших робіт, і кожен вибери роботу яка вам найбільше подобається(Обговорення дітей ).
(Хвалю дітей за їхні роботи).
ІІІ-підсумок заняття.
-Молодці! Білочка задоволена вашою роботою, тепер її ялинці та деревам у лісі буде тепло під сніговою ковдрою.
-Діти, попрощайся з білочкою і ходімо на прогулянк спостерігати за тим, як на вулиці йде сніг.
-Хто приходив до нас на заняття?(білочка)
-Що ми робили?
-Вам сподобалось?













