«Казка нас вього навчить»
Мета: закріпити знання дітей про знайомі казки, пізнаючи їх за допомогою загадок, ілюстрацій, пазлів. Вчити висловлювати своє ставлення до героїв казок. Продовжувати збагачувати досвід дітей знаннями про взаємини людей на прикладі казок. Вчити правильно відповідати на запитання за змістом казок.
Формувати доброзичливе, чемне ставлення до оточуючих, навчати малят елементарного володіння негативними емоціями.
Розвивати увагу, уяву, пам'ять, мислення. Розвивати вміння емоційно відгукуватися на емоційний стан героїв;культуру спілкування навички комунікативної та групової взаємодії.
Виховувати вміння поводити себе у різних життєвих ситуаціях.
Хід заняття:
Вихователь: Чи любите ви казки?(Так)А чи добре ви їх знаєте?(Так)
Зараз ми це перевіримо. Пропоную присісти на стільчики та розглянути «Казкові квіти». Діти, а що не так з ними?(не вистачає серединок)А як ви думаєте чому ? Припущення дітей(вітер зірвав, хтось забрав)А як називають тих хто робить навпаки проханню ,не слухається?(не чемними, злими, не слухняними).Позабирала і переплутала наших героїв Баба Яга.
В яких казках зустрічається вона?(«Гуси -Лебеді»,» Летючий Корабель»)
Яка Яга на вигляд?(:одяг не охайний,,не приваблива,розтріплена.)Які вона вчинки робить в казках в казках ?(обманює, підступна ,зла, постійно хоче когось зїсти).Так діти це негативний герой та злий.
Тому нам прийдеться все виправити в квітках та розмістити всіх героїв на свої місця .І повчитись вічливості і добра у хороших героїв та постаратись змінити злих героїв.
Перша квітка в нас яких має героїв ?(діти називають)до казки «Коза і семеро козенят»
Хто в ній позитивний герой:мама коза(дбала про діток ,виховувала їх)козенята були не слухняними. Що вини зробили?(відчинили двері незнайомцеві)А яким виявився вовк?(підступним, хитрим бо змінив голосок та зїв козенят)амисливці відважними.Чому ми можемо повчити вовка ,яким би ви хотіли щоб він став?(чемним,вихованим,добрішим)А чого ми можемо повчитися у кози мама ?(бути відповідальними ,ласкавими ,добрими.)А чи у всіх казках наша коза добра та чемна?(ні)Пригадайте назву казки?(«Коза Дереза»)А чи є в нас ця казка на квіточках?(Так)Діти відшукують казку вставляючи пелюстку .Давайте охарактеризуємо нашу козу тут(хитра,забрала будиночок у зайчика,всіх звірів які хотіли допомогти образила,пободала і прогнала)А як ви думаєте як жили звірі в лісі?(Дружньо)А чому вита так думаєте?(бо звірі допомагали зайчику )Кому вдалося прогтати козу?(Раку)А який він?(сміливий ,готовий прийти на допомогу)Що рак може навчити козу?(статидобрішою,дружнішою)Я думаю що як би коза лружила із звірями то вони б допомогли б їй змайструвати будинок І їй би не прийшлося би виганяти зайчика. «Сила птаха в крилах, а людини - в дружбі».
Які в нас ще казки залишилися ? «Колосок»
Які тут герої є?(півник та мишенята)Яким був півник?(Працьовитим ,відповідальним ,охайним, справедливим)А якими були мишенята?(ліниві ,,хотіли щоб за них робили всю роботу ,не слухнянні)Якими потрібно стати мишенятам щоб і їх пригостили не сварили?(добрішими,відповідальнішими)І остання казка в якій нам потрібно вкласти серединку це ?(«Івасик Телесик»)Але перед тим як ми охарактеризуємо героїв пропоную пригадати чистомовку:
Чистомовка-гімнастика «Телесик».
Азка-азка-азка – у нас гостює казка.
Ід-ід-ід – жили баба і дід. (Показують хустинку кулачками і вуса пальцями)
Ими –ими-ими – вони були не молодими. (Прищурюються, імітують ходьбу з паличкою)
Есик-есик-есик– з'явився в них Телесик. (Руки розведені в сторони, радісний погляд)
Авав-авав-авав – у човнику він плавав. («Веслують»)
Ибку-ибку-ибку – ловив матусі рибку. («Закидають вудку»)
Ихо-ихо-ихо – трапилось з ним лихо. (Руки на щоках, нажаханий погляд)
Ївна-ївна –ївна – украла його зміївна. (Роблять «змійку» рукою)
Ивий-ивий-ивий – Телесик був кмітливий. (Права рука на поясі, лівим вказівним пальцем махають)
Есик-есик-есик – врятувався наш Телесик! (Плескають)
Всі молодці!Сідаємо на місця.Від кого врятувався Телесик?(від зміючки Оленки)А хто допомагав хлопчику(?Качечка)А чому вона це зробила?(бо хлопчик їй допомагав і вона віддячила)Який був хлопчик?(допомагав батькам, ,був сміливим та винахідливим, чемним)У кого зміючціОленці потрібно повчитися хороших манер?(У Івасика Телесика)Молодці а які ви приказки знаєте про добро і дружбу:
«Хочеш собі добра, не роби нікому зла».
«Друга шукай, а знайдеш - тримай».
«Гостре словечко, ранить сердечко»
«Чесне діло -роби сміло».
«Ввічливість нічого не коштує, але багато дає».
«Один за всіх і всі за одного».
А що ж ми порадимо Бабі Язі ,да і всім злим героям?(стати добрими,дружелюбними,чесними,та вдячними.)Я думаю що наша розмова для не дуже хороших героїв буде дуже корисною і вони хоч трошки зміняться на краще.!













