Цільова аудиторія: | Для дітей молодшого дошкільного віку |
Тема заняття: | Подарунок від Осені |
Вид заняття: | Ознайомлення з довкіллям, аплікації, мовленнєвого розвитку |
Мета: | Закріплювати знання дітей про пори року зокрема про осінь, осінні явища в природі;навчати дітей реченнями відповідати на запитання вихователя,розвивати зв’язне мовлення, увагу, спостережливість, пам'ять; виховувати інтерес та дбайливе ставлення до природи. |
Попередня робота: | Бесіда про осінь,спостереження в природі на прогулянці,відгадування загадок,цільові прогулянки до вишні та до горіха,збір листя, обстеження та виготовлення букетів з пожовклого листя. |
Словникова робота: | Листопад, багряне, пожовкле, збагачувати словниковий запас дітей - назвами фруктів та овочів. |
Матеріально технічне забезпечення: | Листя з кольорового паперу, картини осіннього клену,коробки з розрізаними листочками різних дерев,ваза з осінніми листочками клену,картинки з зображеннями осінніх явищ в природі, коробка – сюрприз, конверти з завданнями для дітей. |
Використані джерела інформації: | 1.Голіцина Н.С. Заняття в дитячому саду: Перспективнепланування: Друга молодша і середнягрупи. М.: Скрипторій, 2007. 2.. Дошкільнапедагогіка / За редакцією В.І. Ядешко і Ф.А. Сохіна. М.: Просвещение, 1978. |
Хід заняття: | |
1.Організаційна частина. | |
Вихователь: Вихователь: Діти: | (Вихователь зачитує вірш – привітання діти повторюють та імітують рухи руками). Доброго ранку сонце привітне Доброго ранку небо блакитне Доброго ранку усім на землі Доброго ранку тобі і мені. Вихователь розпочинає заняття зачитує вірш Осінь, осінь…..Лист жовтіє. З неба часто дощик сіє. Червонясте, золотисте, Опадає з кленів листя. Діти ті листки збирають, У книжки їх закладають. Наче човники рікою Їх пускають за водою. З них плетуть вінки барвисті – Червонясті, золотисті. Діти про що це я прочитала вам вірш? Яка це пора року діти?! ( Відповіді дітей) |
2.Основна частина: | |
Вихователь: Вихователь: Вихователь: Вихователь: Діти: Вихователь: Вихователь: Вихователь: Вихователь: Вихователь: Вихователь: Діти: Вихователь: Діти: Вихователь: Вихователь: Вихователь: Вихователь: Вихователь: Вихователь: Вихователь: Діти: Вихователь: | ( Сюрпризний момент) Вихователь почувши дзвіночок у двері виходить відчинити та отримує посилку. Діти хтось приніс нам посилку. Давайте подивимось, що в ній ( Вихователь зачитує дітям листа) Добрий день діти групи «Дзвіночок»!Я приготувала вам сюрприз, але щоб його отримати треба виконати мої завдання та бути чемними слухнями дітками. Діти ми виконаємо завдання Осені? ( Відповіді дітей) Діти осінь нам передала конверти із завданнями . Давайте їх відкриємо та подивимось що там. ( Вихователь відкриває конверт там картинки з осінніми явищами діти розглядають та складають речення за сюжетними картинками). Молодці діти з цим завданням ви справились. Виконуємо завдання далі. Погляньте ось ще один лист а від кого ж він? Ааа мабуть від їжачка. Подивимось що нам пише їжачок. ( Зачитує лист від їжачка та завдання на картках роздає допомогти їжачку правильно розкласти овочі та фрукти бо в нього все переплуталось. Діти допоможемо їжачку справитись з цим завданням ? ( Відповіді дітей) ( Діти називають овочі та фрукти та їх якості) Яблуко - ….. (червоне) Огірок - ….(зелений) Капуста - …(зелена) Банан - …( солодкий, жовтий). Молодці діти із цим завданням ми з вами справились їжачку допомогли і мабуть сюрприз отри маємо від Осені?! Діти їжачок вам дуже вдячний. Ми з вами трішки втомилися давайте перепочинемо. Фізкультхвилинка (Вихователь разом з дітками йдуть на килимочок та імітують звуки дощу, вітру, грому, сонечка). Діти погляньте, ще одне завдання нам залишила Осінь. Виконаємо його та точно отримаємо довгоочікуваний сюрприз від осені. Давайте діти пригадаємо, що ми з вами знаємо про осінь.
( Відповіді дітей) Молодці із цим завданням ви справились. |
Вихователь: | 3. Підведення підсумків Діти послухайте мою розповідь про Осінь. Настала Золота Осінь розфарбувала листочки в різні кольори. Осінь щедра вона приносить нам дощик. А ще у осені є вітерець. Він обриває листочки з дерев. Вітерець грається листочками розкидаючи та заносить іх далеко – далеко. Осінь дуже красива. Діти давайте приклеїмо листочки на наше осіннє дерево щоб воно завжди нас радувало та нагадувало про таку чарівну пору року як осінь. Колективна робота « Осіннє кленове дерево» ( Діти приклеюють листочки разом з вихователем та закріплюють матеріал який почули на занятті) Діти молодці. Ми сьогодні з вами гарно попрацювали та дізнались багато чого цікавого. Після того як діти доробили осіннє дерево чується стук в двері. ( Вихователь виходить та заносить до групи кошик з фруктами подарунок від Осені). На цьому наше заняття закінчено. Дякую. |











