Заняття "Зайчик в гості запросив"

Опис документу:
Конспект заняття містить матеріали з ознайомлення з видами транспорту ( за способом пересування), для вихователів та дітей другої молодшої групи, через "подорож до лісу, до зайчика". В ньому наведено приклад початку роботи з картою-схемою.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

«Зайчик в гості запросив »

(Конспект заняття для дітей другої молодшої групи)

Мета. Продовжувати вчити дітей вміло визначати та називати різні види транспорту та людей, які ними керують (машиніст, пілот, капітан). Закріплювати поняття про призначення транспортних засобів за способом пересування (наземний, водний, повітряний). Уточнювати поняття «машини спеціального призначення», для чого вони потрібні. Удосконалювати навички пояснювального й монологічного мовлення. Вправлятися в назвах геометричних фігур (круг, трикутник, квадрат), В орієнтуванні в просторі. Збагачувати знання вихованців про культуру поведінки в громадському транспорті. Розвивати у дітей зв’язне мовлення, дрібну моторику, пам’ять, мислення. Виховувати бережливе ставлення до лісу та його мешканців.

Матеріал. Великий конверт із зображенням зайчика, ілюстративний та дидактичний матеріал, іграшковий зайчик, «автобус»( стільці виставлені парами), ширма – розгортка із атрибутами «автобуса», іграшковий руль, площинні геометричні фігури, корзинка із солодощами, демонстраційний матеріал із зображення видів транспорту, вирізки із зображенням транспортних засобів (до карти- схеми), підготовлений плакат, папка «Транспорт спеціального призначення», демонстраційні картки із зображенням: моря, неба, залізниці, лісу.

Роздавальний матеріал. «Білети» ( картки із геометричними фігурами (по дві одинакові за кольором та розміром ) , картки із зображенням овочів, продуктів харчування зайчиків.

Хід заняття

Психогімнастика.

(Педагог ніби «переносить» дітей у ліс на рахунок «три»)

Ми у лісі походжали

І дерева помічали:

Тут ростуть маленькі сосни,

А ось тут ялинки рослі.

Ви, скажіть мені друзі:

Що ж тут вище,

А хто нижче? (Після закінчення «переносить» малят назад так само)

Вихователь. Дітки, сьогодні у корзинці, біля наших дверей, я знайшла листа. Ось він, подивіться на цей конверт і здогадайтеся від кого він. (Показує конверт із зображенням зайчика). Чи здогадались, малята від кого цей лист ? Це напевно приходив листоноша коли ми були вдома. Давайте відкриємо і прочитаємо, що ж він хоче. (Дістає лист і читає його). Ой, дітки, так це ж запрошення від зайчика Вуханчика. Так він запрошує нас до себе на гостину. Поїдемо в гості до зайчика? А щоб ми не заблукали він надіслав нам карту. Давайте її розглянемо. Тут зображена довга дорога, а пролягає вона поміж квадратиків, трикутників та кружечків. Давайте подумаємо, що означають квадратики - це, напевно, будинки, трикутники - це ялинки, а кружечки – листяні дерева. Дорога як ви бачите дуже довга, тому нам потрібно на чомусь туди добратися. Який транспорт за способом пересування ми знаємо? (Наземний, водний, повітряний).

Вихователь . Який транспорт ми називаємо наземним і що входить до нього? (машина, автобус, тролейбус, потяг, велосипед). (Показує ілюстрації). А що входить до водного транспорту? (корабель , човен, катер). (Показує ілюстрації). А що пересувається повітрям? (Вертоліт, літак, дирижабль, повітряна куля). (Показує ілюстрації). Малята підійдіть до ось цього столика: на ньому якісь картинки переплутались. Гляньте, а на цьому плакаті намальовані і наклеєні картинки. Що тут зображено? (хмаринки, водичка з акулою, та дерева). Я думаю, що це нам підказка:

«хмаринок» - це повітряний транспорт,

«водичка» - це водний транспорт,

«дерева, що ростуть на землі» - наземний транспорт

Давайте, відшукаємо та виложимо всі картинки спочатку до «хмаринок» (Діти виконують завдання). (Потім –до «водички», і до «дерев», а педагог допомагає).(Робота з інтелект –картами). (Примітка! Вирізні картинки мають бути тільки, які підходять до карти-схеми).

Які ви , дітки, молодці! А давайте ми з вами пригадаємо , яку машину треба викликати, якщо починається пожежа? (Пожежну)( вихователь демонструє пожежну машину на ілюстрації) . А якщо хтось захворіє? (Швидку допомогу).(Показує відповідну ілюстрацію) Кого слід кликати на допомогу , коли до нас стукають невідомі люди ? (Поліцію , яка приїде на поліцейській машині). (Показує відповідно до змісту). Правильно, ці машини нам допоможуть і вони називаються спеціальними машинами.

Вихователь. Ви, малята, гарно відповідали, але ми з вами маємо вирішити на чому поїдемо до лісу. Чому ми поїдемо на автобусі? (Бо нас багато). А поїздом ми можемо поїхати до лісу? (Ні, бо немає спеціальної дороги – колії).

Малята, а скажіть хто керує автобусом? (Водій). А хто керує кораблем? (Капітан). А скажіть, будь ласка, хто літаками керує? (Пілот). Але, щоб їхати на будь якому транспорті потрібно мати білети. В мене є чарівні білети, бо й автобус у нас теж чарівний. (Вихователь роздає дітям «білети») Подивіться уважно на свої білети, на них щось зображено.(Запитує декількох дітей , що зображено на їх «білетах». Діти відповідають - називаючи свої геометричні фігури на «білетах»).

А тепер кожен з вас знайде собі пару, у кожної пари повинні бути однакові геометричні фігури (одного кольору та розміру). (Діти знаходять собі пари, враховуючи наявність не тільки однакових фігур, а й звертаючи на їх колір та розмір).

Вихователь. (Перевіряє, як діти підібрали собі пари). Дуже добре! А тепер сідайте у наш чарівний автобус . Візьміться за руки зі своєю парою та проходьте і сідайте на свої місця. (Діти проходять і сідають на стільці в уявному автобусі разом з вихователем).

Вихователь. Малята, а давайте пригадаємо правила поводитись поводження в транспорті? (Сидіти на місцях, не вставати, не бігати, не кричати, поступатися місцем старшому, не смітити, не псувати сидіння (жуйками, шкрябати їх ін..)

Вихователь. Ви такі молодці, дітки, але поки ми з вами розмовляли , наш автобус уже вирушив в дорогу. Доки ми будемо в дорозі , щоб нам не було сумно , давайте відгадаємо загадки.

У синім небі путь моя,

Швидше всіх літаю я,

Маю крила, хоч не птах,

Люди звуть мене … (літак)

Їду, їду, ні коліс, ні сліду. (Човен)

Вихователь. Ой, діти, подивіться, ми вже проїхали декілька зупинок і не бачили, як вони називаються. Але в мене є декілька зашифрованих назв, якщо ви відгадаєте, ми будемо знати, як називати наступні зупинки. (Вихователь по черзі показує ілюстрації – моря, залізниці, неба). Подивіться уважно, що тут зображено (показує ілюстрацію – море) . Правильно, наступна зупинка - «морська», далі «залізнична» , наступна «небесна». І ось наша зупинка «Лісова». От ми і приїхали, тож потихеньку виходьте із автобуса і пішли подивимось де наш зайчик Вуханчик. (Діти виходять із автобуса).

Вихователь. Яка гарна галявина, а зайчика нашого не видно. Давайте доки будемо його чекати зробимо фізкультхилинку :

По дорозі ми ідем

І ми зайчика знайдем.

З права ліс, зліва поле

Знизу все таке чудове.

В небі сонечко сія

І за нами промовля.

Зайчик, мабуть, сховався. Давайте його пошукаємо.

Вихователь. Щось не хоче нас зустрічати зайчик, давайте його покличемо.

(Діти кличуть зайчика. Вихователь дістає іграшкового зайчика).

Вихователь. Ось де він заховався, бо дуже злякався! Дітки, давайте з ним привітаємося. (Діти вітаються з зайчиком).

Вихователь. Малюки, давайте будемо вести себе тихіше, Вуханчик хоче мені щось сказати. Він приготував гостинці вам на гостину. (Вихователь дістає корзинку із солодощами і передає дітям).

Вихователь . Подивимось , що в цій корзинці. (Знаходять печиво та цукерки). Давайте подякуємо зайчику за «гостинці». І пригостимо і ми зайчика «гостинчиками». (Дістає із кошика: моркву, капусту). «Гостинцями від зайчика» ми будемо пригощатися в дитячому садку, після смачного обіду.

Вихователь. Зайчику, ми тобі дуже вдячні за гостину. Ти став для нас другом, і весь твій ліс. Дуже приємно мати у лісі друзів, де багато рослин, дерев; де весело співають птахи; де духмяно пахнуть квіти; де дихається легко, бо чисте повітря

Вихователь. Настав час прощатися. Давайте чемно подякуємо зайчику Вуханчику за «гостинчики» та скажемо «До побачення», бо нам вже час повертатись до дитсадка. Запрошуємо тебе до нас у гості. Приїзди до нас зі своїми лісовими друзями.

(Діти прощаються і сідають у автобус).

Підсумок.

(По «поверненні» до дитсадка - пригадують де побували і що запам’ятали).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Особливі діти в закладі освіти: характеристика нозологій, педагогічні підходи»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.