До ЗНО з ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
5
міс.
1
7
дн.
1
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

заняття з теми "СНІД і його профілактика"

Опис документу:
поданий матеріал містить конспект інтерактивного заняття з елементами тренінгу та відеоматеріал для роботи з учнями 9-11 класів за темою "профілактика ВІЧ-інфекції в молодіжному середовищі". стане в нагоді класним керівникам та вчителям основ здоров'я

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Інтерактивне заняття з профілактики

ВІЧ-інфекції в молодіжному середовищі.

Мета: актуалізація знань про існуючу проблему СНІДу, підвищення усвідомлюваності учнів й формування грамотної поведінки, що перешкоджає зараженню ВІЧ-інфекцією.

Матеріал заняття: листок бумаги, ручки, дошка для презентації, одноразові склянки з водою, крейда і класна дошка.

Час заняття: 45 хвилин.

Демонстрація фільму "Правильные решения" - все, что нужно знать о ВИЧ. (10 хв.)

Мета методу: актуалізація існуючих знань про проблему СНІДу й інформування учнів про статистичні дані відносно порушеної проблеми.

Вправа «Ромашка». (10 хв.)

Мета: руйнування існуючих у суспільстві міфів про проблему СНІДу, розглянути реальні факти, що пов’язані з проблемою СНІДу.

Хід методу: заготовити пелюстки ромашки на кожному заздалегідь написати реальний факт, стосовно даної проблеми. Викликаючи учнів до дошки, запропонувати зірвати пелюстку й зачитати ствердження. Після обсудити з групою.

Додаток№1.

Вправа «ВІЛНІД: НЕБЕЗПЕЧНО - БЕЗПЕЧНО!» (15 хв.)

Мета: закріпити знання підлітків про шляхи передачі ВІЛ-інфекції.

Хід методу: зачитати перед аудіторією фрази, що заготовані заздалегідь, стосовно ситуацій, які сприяють зараженню ВІЛ інфекцією й ситуацій абсолютно безпечних для передачі інфекцї. Зачитати їх перед учнями, запропонувавши піднімати руки – коли на їх думку ситуація «небезпечна» і не піднімати руки – коли ситуація абсолютно «безпечна» для їх життя.

Додаток №2.

Вправа «Підпис» (15 хв.)

Мета: демонстрація учням ступеню небезпеки й динамічності передачі інфекції й розвитку епидемії СНІДу.

Хід методу: Усім дається завдання: за 2-3 вилини зібрати автографи мінімум 4 людей. Потім оберіть будь-яку людину з групи й попросіть його підвестись і представитись. Скажіть йому: «Нажаль сьогодні я мушу сказати тобі неприємну новину: ти хворий страшенною хворобою – безпідставними приступами сміху. Ця хвороба заразна і передається через автографи. Всі, хто отримав автограф цієї людини, заразилися». Той, хто “заразивсямає підвестись. Оголосіть далі: «Ви також заразилися безпідставними приступами сміху і, нажаль, далі заразили тих, кому залишили свій автограф. Прошу тих людей, у кого є їх автографи, підвестись». На прикладі цієї гри видно, як швидко може поширитись епідемія. В кінце ведучий пояснює, що то була лише гра і що усі здорові. Звичайно, ВІЛ не передається через автограф, але через статеві контакти при наявності різних статевих партнерів.

Вправа «Склянка води» (15 хв.)

Мета:дати можливість учням задуматись про вибірковість у статевих відношеннях.

Хід методу: Запросіть вийти наперед хлопця й дівчину, дайте їм по склянці з водою. Скажіть, щоб вони набрали в рот води, прополоскали рот і потім виплюнули її назад у склянку. Потім попросіть їх обмінятися склянками і зробити теж саме. Вони не захочуть цього робити з водою партнера. Спитайте, чому.

хні докази використовуйте для аргументації статевих контактів, де рідини організмів двох людей змішуються, обмінюючись статевими хворобами. Якщо молоді люди все ж таки зроблять спробу випити воду з чужої склянки, то зупиніть їх.

Рефлексія. (5 хв.)

Мета методу: підбити підсумки заняття, обмінятися своїми враженнями.


Додаток №1

Убити вірус, що викликає СНІД можливо нагріванням кровеносної системи до +56о C протягом 50 хвиилин. Так як цю процедуру не зможе витримати ні одна людина, можна говорити про те, що вилікувати це захворювання неможливо.

Виявити хворобу самостійно дуже складно. Вона тривалий час може себе не проявляти, а виявити її можливо лише у лабораторних умовах за спеціальною методикою.

Лентивіруси існують мільйони років і були знайдені у кроликів, котів, коней и низки африканських мавп. ВІЛ проник в людську популяцію від шимпанзе приблизо 100 років тому у західній Африці.

ВІЛ-інфекція не може передаватися від укусу комарів.

Найбільш надійним способом недопущення інфікування ВІЛ при сексі є презерватив.

Від самого початку хвороба отримала неофіційну назву "хвороба чотирьох Г"- тому що була віднайдена у мешканців або гостей Гаїті, гомосексуалів, гемофіліків й осіб, що вживають героїн.

В СРСР перши випадок СНІДу бул зареєстрований у 1982 році у ВІЛ-інфікованої дівчинки та її матері, яка у 1978 році була нареченою студента з Африки (той через декілька років помер від СНІДу).

У Києвіе, біля Києво-Печерської Лаври, в Канадській провінції Квебек і столиці Латвії Ризі було встановлено пам’ятники жертвам СНІДу.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом відмічають щорічно 1 грудня. Уперше його було проголошено Всесвітньою органзацією охорони здоров’я у 1988 році.

Андрю Симсон – це єдина людина, яка на даний момент змогла повністю вилікуватись від цього страшного вірусу.

Додаток №2.

Донорство нирок. Операція з видалення апендициту.

Пити з одної склянки. Переспати з ким-небудь.

Відвідати лікаря. Користуватись телефоном.

Курити. Отримати травму під час занять спортом.

Стати донором крові. Зробити масаж.

Зробити тату. Проколоти вуха.

Зустрічатись з ким-небудь. Їсти у їдальні. Відвідати стоматолога.

Заключити кровавий заповіт. Користуватись чужим шприцом. Бути п’яним.

Народити дитину. Триматися за руки. Сидіти за одною партою.

Цілуватися. Сходити до туалету. Зробити пірсинг.

Секс з презервативом. Обійми. Жити під одним дахом з ВІЛ позитивним.

Кашляти або чхати. Укус комара. Отримати переливання крові.

Їздити у міському транспорті. Дружити з ВІЛ позитивним. Купатися в річці.

Мати незахищений секс. Штучне дихання.

Користуватись одною ванною. Відвідати сауну. Танцювати.

Їсти з одної тарілки.

Користуватись спільною ложкою або виделкою.

Перегляд
матеріалу
Поділитися

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
590 грн