Заняття з розвитку мовлення в середній групі на тему: «В гостях у бабусі». Вихователь Чаусова Ганна

Опис документу:
- вчити дітей складати описові розповіді про свійських тварин. - збагачувати словниковий запас, розвивати зв'язне мовлення дітей, - формувати у дітей реалістичні уявлення про природу. - виховувати любов і дбайливе ставлення до свійських тварин. - стимулювати дітей до творчої діяльності

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Заняття з розвитку мовлення в середній групі на тему:

«В гостях у бабусі». Вихователь Чаусова Ганна

Мета:

- поширити уявлення дітей про свійських тварин, активізувати увагу і пам'ять дітей, розвивати логічне мислення вміння виражати свої почуття та емоції.

- розширювати у дітей знання і уявлення про особливості зовнішнього вигляду та поведінку свійських тварин, звички і умови утримання свійських тварин.

- вчити дітей складати описові розповіді про свійських тварин.

- збагачувати словниковий запас, розвивати зв'язне мовлення дітей,

- формувати у дітей реалістичні уявлення про природу.

- виховувати любов і дбайливе ставлення до свійських тварин.

- стимулювати дітей до творчої діяльності

зв’язне мовлення: закріплювати уміння складати описову розповідь про живий об’єкт, за яким безпосередньо спостерігають; доводити свою точку зору, використовуючи елементи порівняння;

• звукова культура: удосконалювати навички повторювати голоси тварин; закріплювати уміння говорити чітко;

Обладнання: малюнок із зображенням подвір’я бабусі зі свійськими тваринами, ілюстрації свійських тварин: котик, собака, кінь, корова, віслюк, свиня, вівця, кролик, козел, іграшка цуценя, малюнок півня, Д\г «Де чия мати», звуки тварин.

Попередня робота: розгляд предметних та сюжетних малюнків з свійськими тваринами.

Хід заняття:

1. Організаційний момент

Звучить музика зі звуками тварин.

Вихователь:

- Доброго ранку! Доброго дня!

Хай плещуть долоньки, хай тупають ніжки!

Працюють голівки! Доброго ранку,

Доброго дня! Бажаю всім вам здоров’я і добра.

Вихователь: Я запрошую Вас у подорож до бабусі на подвіря (на дошці висить малюнок із зображенням подвіря бабусі зі свійськими тваринами) . Зараз я загадаю загадки, а відгадки буду вивішувати на дошці.

II. Д/гра «Відгадування загадок»

- Хто біля дверей нас зустрічає,

В тиші весь день, проспавши,

І від щастя починає

Голосно гавкати: «Гав-гав-гав!»?

Хто з хвостиком і з вушками, 
В кого лапки з подушками? 
Як ступа, ніхто не чує, 
Тихо крадучись, полює. 
І маленькі сірі мишки 
Утікають геть від... 
(Кішки)

- Хто, на прив'язі гуляючи,

Травичку щипає на пагорбі,

І, очікуючи господиню,

Самотньо бекає: «Ме-е-е»?

- Хто в спеку і на морозі

Малюків по колу возить,

І біля будинку свого,

Ірже неголосно: «І-го-го»?

- Хто завжди чудово знає,

Що на сніданок я варю,

І до балії підбігає,

Голосно хрюкаючи «Хрю-хрю»?

- Хто пасеться на лужку,

Без панамки і без майки,

Відганяє шкідливих мух,

І мукає протяжно: «Му-у-у»

I мала, і кучерява,

I тихенька, і ласкава.

Песик її стереже,

Баба доїть і стриже.

Має брата баранця,

Називається ...

(Вівця)

- З бородою, а ні мужик,

З рогами, а не бик. (Козел)

Коли діти відгадують загадки, вихователь виставляє на магнітну дошку картинку із зображенням відгадок тварин.

Фізкультхвилинка.

Вихователь:

У країні казочок, жив веселий Гусачок,

Разом з ним усі малята

Шикувались на зарядку.

Похитали головою ( нахили голови в боки )

Раз! Притупнули ногою ( тупнути ногою )

Руки вгору піднести, трішки ними потрясти

( піднімання рук угору, вільні рухи )

Нахились вліво – вправо ( нахил тулуба в боки )

Та цього іще замало.

Руки вгору, руки вниз ( піднімання рук вгору, опускання вниз )

Раз! Присіли, піднялись ( присідання )

І сказали: « Раз – два – три!  До бабусі ми прийшли!»

Вихователь:

Нам сонечко всміхається,

Радійте дітвора.

Бо знову починається

У нас заняття – гра .

Вихователь: Давайте, ще раз з вами назвемо ці тварин. (Діти по черзі перераховують тварин вивішених на дошці).

Вихователь: - Хто це?

(Корова, собака, кінь, свиня, кішка, вівця, віслюк, кролик )

Вихователь: Молодці!

Вихователь: - Як можна назвати одним словом цих тварин?

Діти: -Свійськи тварини.

Вихователь: Чому їх так називають?

Діти: Тому, що за ними доглядає людина.

Вихователь: Молодці!

— А тварини чомусь сумні. Їхні дітки загубилися. Щоб вони знайшлися, потрібно дитинчат правильно назвати. Давайте з вами пограємо у гру «Стук-стук».

Дидактична гра «Стук-стук»

Вихователь: Стук-стук. Хто тут є, хто в будиночку живе? Я — мама-коза, а ви?

Діти: - Козенята.

• У кішки — кошенята;

• у собаки — цуценята;

• у кролиці — кроленята;

• у корови — телята;

• у свині — поросята.

Вихователь. Дивіться, ось і з’явилися наші маленькі дитинчата. Але що це? Вони не можуть знайти своїх мам. Давайте допоможемо їм.

Дидактична гра «Де чия мама?»

Діти розкладають зображення дитинчат тварин до їхніх матерів. (завдання за столами) . Розкладаючи, діти говорять «У поросят мама свиня, у кошенят — кішка.»

Вихователь заносить кошик із іграшкою цуценя.

Діти самостійно розглядають цуценя.

Запитання для дітей:

— Що є у цуценяти? (Голова, тулуб, лапи і хвіст.)

— Що у нього є на голові? (Очі, вуха, ні, рот.)

— Які очі у цуценяти? Для чого вони потрібні?

— Що можна сказати про вуха? Яку роль вони відіграють?

— Який ніс? Для чого тваринам потрібен ніс?

— Що є в роті у цуценяти? Для чого потрібні зуби та язик?

— Чим вкрите тіло? Якого кольору хутро?

— Скільки лап має цуценя?

— Як пересувається?

Вихователь: А тепер нашого маленького друга слід погодувати.

— Як ви думаєте, що він буде їсти? (Варіанти відповідей дітей.)

— Дати йому кістку, шматочок м’яса.

(Діти спостерігають.)

Вихователь: Тепер нашій пташці потрібно відпочити. Чому ви гадаєте, що це не пташка?

Діти. Цуценя це… (тварина).

Вихователь. Доведіть, що цуценя — тварина.(ілюстрації цуценя і птаха).

(Діти складають описову розповідь цуценяти, називаючи характерні ознаки тварин і птахів.)

(Зразкова розповідь дитини: «Цуценя — це тварина. У нього є голова, тулуб, лапи, хвіст. Лап — чотири, а у птаха їх дві. У цуценяти два вуха, а у птахів вух немає, є лише слухові отвори. У цуценяти м’який, чорний ніс, а у птаха — дзьоб. Тіло цуценяти вкрите хутром, а у птаха вкрите пір’ям. Птах може літати, а цуценя ходить, бігає.»)

Вихователь: Діти, давайте придумаємо ім’я нашому маленькому другові. Ви можете погладити його. Але гладити слід обережно, від голови до хвостика.

М\Гра «Я почну, а ти продовжуй»

Вихователь називає тварину, а діти передають її звуки.

Вихователь: Собака

Діти: Гавкає (гав-гав).

Вихователь: Кіт — …, кінь — …, свиня — …, корова — …, коза — …, баран — …, півень — …, курка — …, віслюк — …

Підсумок: (Звучить музика)

Вихователь:

  • Нам уже час повертатися до групи.

  • Чим вам сподобалося займатися на занятті?

  • Давайте скажемо звірятам «до побачення».

Запамятайте :Домашніх тварин потрібно берегти та піклуватися про них.

6

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФІЗИКИ залишилося:
0
4
міс.
0
2
дн.
0
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!