Матеріал:

Заняття з народознавства з елементами ТРВЗ

jpg
16.11.2021
8 0
Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Опис методичного матеріалу:

заняття на тему:

"Моя Україна"

Програмовий зміст :

Продовжити знайомити дітей з поняттям «Батьківщина». Поглибити знання про державні та народні символи. Розвивати інтерес до України, бажання спілкуватися рідною мовою, естетичне сприйняття, образну пам`ять, мислення, мовлення, уяву. Стимулювати пізнавальну активність під час виконання інтерактивних ігор та вправ. Розвивати вміння працювати з мнемотаблицею. Вчити добирати слова-прикметники ,які характеризують рідну країну за допомогою асоціацій. Виховувати громадянина своєї держави, любов до рідного краю, шанобливе ставлення до національних та народних символів, повагу до українського народу, гордість за красу і велич нашої Батьківщини; культуру спілкування, а саме вміння слухати та чути, вчасно долучатися до діалогу. Розширити, поглибити та узагальнити знання дітей про красу рідної мови, про художнє слово, збагатити мову дітей. розширити словниковий запас узагальнюючими поняттями(посуд, ремесла, національний посуд, одяг, страви, люди). Розвивати слухову та зорову пам’ять. Продовжувати вчити дітей висловлювати свою думку, формувати уявлення про етичні правила під час бесіди, суперечки, змагання. Прищеплювати любов до рідної мови, перлин народної творчості.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Доброго дня дітки.

Усміхнемось всім навколо,

Небу, сонцю, квітам, людям,

І тоді обов’язково

День для нас привітним буде!

- Організаційний момент. Листоноша приносить до групи посилку з пошти. Діти оглядають, що ж прийшло в коробці. Бачать біле коло, лист, торбинку та кульочок.

-Біле коло. Як ви думаєте для чого воно? Давайте прочитаємо листа, можливо тоді нам вдасться дізнатись більше.

- Доброго дня любі діти. Мене звати Квітка. Я з друзям мандрую по світі, і в кожному місті ми виступаємо з українською піснею та українськими танцями. Вже за тиждень ми маємо концетр у Франції (столиця Париж),я та решта дівчаток з мого гурту маємо підготувати якийсь цікавий номер для виступу. Моє завдання - зробити новий красивий вінок для таночку. Я трішки не встигаю. Мій карівник-Марія Федорівна-дала мені підказки, якщо я зможу виконати завдання, то зможу отримати квіти для вінка. Допоможіть мені будь ласка.

- Діти давайте допоможемо Квітці, і виконаємо завдання, щоб вона разом зі своєю групою можна мандрувати світом і вести українське слово в світ.

Діти: - Добре.

Вихователь. Квіточки для віночка ви будете отримувати після того, як будете виконувати завдання, домовились :

Є багато країн на землі,

В них озера, річки і долини,

Є країни великі й малі,

Та найкраща завжди – Батьківщина.

­­- А хто знає, як називається країна в якій ми живемо? Україна.

Як ми можемо ще назвати Україну?

Інтегрована гра «мікрофон»

Мета: вчити дітей говорити повними реченнями та чітко висловлювати свою думку, розвивати логічне мислення.

Хід гри:

  1. Батьківщина – це сонце в небі;

  2. Батьківщина –це ліс, море;

  3. Батьківщина – це домівка ;

  4. Батьківщина – це мама й тато;

  5. Батьківщина – це друзі;

Розучування вірша Ю. Хандожинської «Одна Україна»

Країн є багато на світі,

Та тільки одна Україна!

Це там де волошки у житі,

Це там де моя Батьківщина

Де птахи у небо летять

І струшують легкі пір’їнки ,

Де друзі горою стоять,

Де в квітах сховались домівки.

Молодці. За 1 виконане завдання ви отрмуєте 1 квіточку.

Дидактична гра: «Україна: так чи ні?».

Мета: закріпити уявлення дітей про рідну країну; розширити уявлення про офіційні і неофіційні символи України. Розвивати асоціативне і логічне мислення, увагу. Виховувати любов до Батьківщини та повагу до населення і символіки інших країн світу.

Молодці. 2 квіточка

А зараз послухайте легенду про заснування нашої держави України.

Колись дуже давно Бог створив народи і кожному дав землю. А нашим предкам землі не дісталося. Тоді вони прийшли до Бога, а він у цей час молився. Люди не насмілилися відвертати його уваги. Почали чекати. Через деякий час Бог обернувся і сказав, що ці люди дуже хороші та чемні. Дізнавшись, чому вони прийшли, запропонував їм землю, що залишив для раю: «Там є степи, ліси, гори, ріки та озера. Але пам’ятайте, якщо будете цю землю берегти, то вона буде вашою, а ні – то дістанеться ворогам». Пішли наші предки на ту землю, оселилися і живуть до сьогоднішнього дня. А країну назвали Україна. І ми діти, живемо на цій чудовій землі, отже, ми – українці.

Запитання до легенди:

  • До кого прийшли люди?

  • Чи дав Бог людям землю ?

  • Чим була особлива ця земля? 3 квіточка

Словесна гра «Українці»

Мета: продовжувати вчити дітей говорити іменники в різних відмінках, розвивати уважність та логічне мислення.

Хід гри:

Ми – українці

Я хлопчик – українець

Я дівчинка – українка

Ви – українці

Ти – українець

Він – українець

Вона – українка

Вони – українці.

4 квіточка

Дид.гра «Україна, яка?» 5 квіточка

Мета: вчити добирати слова прикметники, які характеризують рідну країну за допомогою асоціацій; розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, образне мислення; виховувати у дітей патріотичне почуття, національну гідність, любов до рідної країни.

Вихователь: - А яка мова є рідною для українського народу? Так дійсно, українська! Щасливі ми, що народилися і живемо на такій чудовій мальовничій землі, в нашій славній Україні. Тут народилися і жили наші діди, прадіди, тут живуть наші батьки – тут корінь українського, що сягає сивої давнини. І де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємося аж до сліз коли чуємо рідне слово.

В народі кажуть: «Слово до слова – складається мова». Кожному народові дорога його мова, бо мова це душа народу. Народна мудрість говорить: «Рідна мова дорога людині, як саме життя». Без мови не може існувати народ, його культура.

Вправа «Яка наша мова?»

Мета: наповнити словник дітей словами –прикметниками, виховувати любов до рідного краю.

(рідна, українська, гарна, солов’їна, калинова, чарівна, дивна, мелодійна, мила, кохана, співуча).6 квіточка

Дид гра «хто це говорить?» (спрослуховування аудіо записів з різними звуками).

Мета: вчити дітей бути уважними та швидко реагуввати на запитання вихователя. Розвивати увагу та мислення. 7 квіточка

Фізкультхвилинка:

Землі нашій уклоніться

За щасливий день вчорашній.

Всі до сонця потягніться,

Вліво, вправо нахиліться,

Веретенцем покрутіться.

Раз присядьте, два присядьте

І за стільці тихо сядьте.

-Крім звуків, які ми чуємо є ще букви, які ми – пишемо. Тому пропоную послухати В.Сухомлинського, про те, як з’явились букви?

Слухання та обговорення оповідання В. Сухомлинського
Чванькувата буква
Була собі на світі мудра людина. Вона придумала букви. Вирізала їх із березової кори, склала в козубець і думає: “Ось піду завтра до людей і навчу їх читати й писати ”. Минула ніч. Зібралась мудра людина йти до людей. “Треба, — думає, — розташувати букви в такому порядку, щоб людям легше було вчитися читати ”. Розкладає букви: А, Б, В… Думає, як знайти такий порядок, щоб кожна буква підказувала, яка сусідка йде за нею.
Усі букви лежать тихо і чекають на свою чергу. Одне тільки Я витерпіти не може. Все лізе в руки Мудрій Людині й нагадує про себе: “А я куди?”.
Розгнівалась Мудра Людина каже:
- Ну, з тобою лиха не оберешся. Сиди і чекай своєї черги. Та букві не терпілося:
- А чого мене забуваєш? Подумала Мудра Людина, та й каже:
- «Я» буде на останньому місці.
Запитання до дітей:
♦ Хто придумав букви?
♦ Чому Мудра Людина вирішила піти до людей?
♦ Як вона хотіла розташувати букви?
♦ Яка буква проявляла нетерплячість?
♦ Як вчинила Мудра Людина з буквою Я? Чому вона вирішила зробити саме так?
♦ Чи всі згодні з тим, що скромність прикрашає людину?
♦ А як поводилася буква Я? Чи траплялися вам у житті такі люди?

8квіточка

Дидактична гра «Впізнай українця, українку» 9 квіточка

Мета: продовжувати вчити малят впізнавати українців за їх національнм одягом; розвивати мовлення у дітей, бажання пізнавати світ; створити у групі хорошу атмосферу під час гри.

Дидактична гра «Назви одним словом» 10 квіточка (з використанням зображень та тіней до карток з предметами- Символи України)

Мета: розширити словниковий запас узагальнюючими поняттями(посуд, ремесла, національний посуд, одяг, страви, люди). Розвивати слухову та зорову пам’ять.

(Хата, криниця, піч, колиска, українка, українець, козак, кобзар, глечик, горщик, куманець, рогач, вишиванка, шаровари, віночок, жупан, калина, мальви, верби, соняшник, борщ, сало, вареники, узвар, соловейко, лелека, герб, рушник).

Дидактична вправа «Поясни значення» 11 квіточка

Мета: продовжувати вчити дітей розшифровувати значення фразеологізмів, розвивати логічне мислення та уважність під час виконання завдання.

  • набрати в рот води (помовчати);

  • бити байдики (лінуватися);

  • водити за носа (обманювати);

  • намотати на вус (запам’ятати);

  • держати язик за зубами (мовчати);

  • ловити гав (бути неуважним);

  • берегти як зіницю ока (пильнувати);

  • переливати з пустого в порожнє (повторяти одне й те само).

Ось вже й склали квіткову основу для нашої квіточки.

Попередня робота (обговорити з дітьми, що таке «український вінок», його значення та наповнення).

Кожна квітка має своє значення у вінку.

Безсмертник – дарує здоров’я

Чорнобривці – допомагають позбутися головного болю

Ромашка – ніжність та краса

Мак – квітка мрій

Троянда та мальви – символ віри, надії та любові

Соняшник – відданості та вірності

Дзвіночки – символ вдячності

Барвінок – символ рідного краю

Калина – символ воз’єднання неба і землі, символ рідного дому.

Любисток – дівоча врода

Волошка – щастя та любов

Крім квітів, у вінку є ще й стрічки.

Діти беруть кожен кольорову стрічку та називають її значення.

Коричнева – символ землі-годувальниці

Жовта – символ сонця

Зелена – символ молодості

Синя – символ неба

Блакитна – символ води

Жовтогаряча – символ життя, хліба

Рожева – символ багатства та достатку

Фіолетова – символ мудрості

Біла – символ людської пам’яті.

Підсумок заняття

- Дякую діточки, що допомогли виготовити такий чарівний віночок для дівчинки Квітки, якщо можна я його сьогодні після роботи занесу на пошту і відправлю їй його. Ви мені довірєте?

-Давайте ще пригадаємо, якою мовою ми розмовляли на занятті?

-Ми довели з вами, що наша мова багата, співуча, колискова, барвінкова.

-Назвіть квіти віночка та кольори стрічок.

- Які ви запам’ятали символи України?

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Доступ до плеєра. Вбудувати плеєр:

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Рекомендуємо

Заняття з ТРВЗ на тему: «Зимова історія лісових друзів».

zip
Заняття з ТРВЗ на тему: «Зимова історія лісових друзів».

61

Аватар профіля Балашова Вікторія Олександрівна
Дошкільна освіта
3—6 років, 1—12 клас, I—VI курси, дорослі та змішані

20 грн

ОН-ЛАЙН ЗАНЯТТЯ з мовленнєвого розвитку з елементами ТРВЗ «Як котик Пухнастик до діток в гості завітав»

pptx
ОН-ЛАЙН ЗАНЯТТЯ з мовленнєвого розвитку з елементами ТРВЗ  «Як котик Пухнастик  до діток в гості завітав»

335

Аватар профіля Швецова Світлана Михайлівна
Дистанційне навчання
4—6 років

25 грн

Конспект заняття з розвитку мовлення у групі раннього віку з елементами ТРВЗ Тема: Подорож до бабусі.

docx
Конспект заняття з розвитку мовлення у групі раннього віку з елементами ТРВЗ Тема: Подорож до бабусі.

465

Аватар профіля Борко Мар`яна Василівна
Дошкілля
3—4 роки

20 грн

Українська хустка: оберіг, символ, краса. Конспект інтегрованого заняття з елементами народознавства та творчості

pdf
Українська хустка: оберіг, символ, краса. Конспект інтегрованого заняття з елементами народознавства та творчості

39

Аватар профіля ГО "Освіта кожному"
Виховна робота
5—6 років та 1—4 клас

45 грн

КОНСПЕКТ ІНТЕГРОВАНОГО ЗАНЯТТЯ з народознавства «СКАРБИ З БАБУСИНОЇ СКРИНІ» (старша група)

doc
КОНСПЕКТ ІНТЕГРОВАНОГО ЗАНЯТТЯ з народознавства  «СКАРБИ З БАБУСИНОЇ СКРИНІ» (старша група)

77

Аватар профіля Приступа Вікторія Анатоліївна
Дошкільна освіта
4—6 років

30 грн

Відео-заняття з народознавства для дітей дошкільного віку на тему "Птахи-свистуни"

mov
Відео-заняття з народознавства для дітей дошкільного віку на тему "Птахи-свистуни"

837

Аватар профіля Зуєва Тетяна Віталіївна
Дошкільна освіта
4—6 років та дорослі

37 грн
