Заняття з дітьми раннього віку

Дидактичні матеріали

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)

17.08.2020

178

4

0

Опис документу:
продовжувати розвивати пізнавальний інтерес дітей до довкілля, зі змінами в довкіллі з настанням весни; розвивати чіткість мовлення, дрібну моторику рук, пам'ять, мислення, вправляти в довгому видиху; збагачувати словник за темою; виховувати любов і інтерес до природного довкілля
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Весна у гості завітала

Мета: продовжувати розвивати пізнавальний інтерес дітей до довкілля, зі змінами в довкіллі з настанням весни; розвивати чіткість мовлення, дрібну моторику рук, пам'ять, мислення, вправляти в довгому видиху; збагачувати словник за темою; виховувати любов і інтерес до природного довкілля

Хід заняття:

В-ль: Дітки, до нас у гості сьогодні завітало сонечко. Ой подивіться, яке воно? (жовте, кругле, сумне), а на шо воно схоже?
Ой, а чому ж воно тоді сумне? Як ви вважаєте? (немає промінців)

Гра Промінці для сонечка (подивіться які промінці (короткі і довгі))

В-ль: Малята, а тепер, яке сонечко стало?

Д : Веселе, радісне

В-ль: А давайте привітаємось із сонечком?

Доброго ранку , сонце привітне!

Доброго ранку, небо блакитне!

Доброго ранку, у небі пташки!

Доброго ранку тобі і мені.

В-ль: Дітки, а яка зараз пора року?

Так весна. Із настанням весни стає тепліше, тане сніжок, біжать струмочки. Земля пробуджується, оживає, зігрівається, йде дощик.

Хто ж зігріває все навколо - нас, землю, деревця, кущики, квіти? Яким стає сонечко навесні?

Д: Теплим, ласкавим, добрим, яскравим.

Де зараз знаходиться сонечко? ( в небі)

А куди сонечко ховається, щоб його не було видно? (за хмарку)

Ой подивіться, ще ж подружка нашого сонечка – хмаринка.

А що з хмаринки йде? (дощик)
Дивіться дітки, хмаринка теж хоче з вами пограти. В неї є ось такі «краплинки» вам потрібно повісити краплинки на стрічки.

Гра Допоможи хмаринці ( прикрашання прищіпками стрічок)

(Аудіозапис дощу)

Дощик слабкий – дощик сильний

Дощик дощик

Кап, кап, кап

Ти не капай довго так

Змокли всі доріжки

Ми промочим ніжки.

Молодці малята, припинився наш дощик і дивіться хто прилетів до сонечка? ( пташка)

Дивіться малята, а чим ми будемо годувати пташку? ( насінням, зерном)

Ой лишенько все переплуталось треба розібрати, що можна давати пташці, а що ні.

Гра Нагодуй пташку

А поки ви вибирали чим нагодувати пташку, прилетіли ще пташки.

Малята пташки пропонують з ними зіграти. Зіграємо?

Коли пташки літають вдень чи вночі?( вдень)

Зараз ми з вами перетворимось на пташок, коли я буду казати «день» пташки будуть літати на килимочку, а коли «ніч» пташки повинні зупинитись ( вони будуть спати)

Гра День- Ніч

Молодці малята, гарно пограли, але пташкам вже час летіти далі.

( чують шум вітру)

Ой дітки чуєте, що це? ( вітер)

А який він сильний чи слабкий? ( сильний)

А давайте з вітерцем тепер пограємо?

Встаємо у коло беремось за ручки ( біля краплинок )подмухаємо як сильний вітерець, а тепер як слабкий.

Вітерцю дуже сподобалось з вами грати, але поки ми з вами бешкетували дивіться що трапилось, деякі квіточки загубили свої пелюстки. Допоможемо?

Гра Збери квіточку

Молодці малята

Ну що ж всім сьогодні допомогли ми. Будемо вже прощатися з нашими друзями.

Хто приходив до нас у гості?

Кому ми сьогодні допомогали?

Чи сподобалось вам допомогати?

А кому саме?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.