Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Заняття №15
Тема: Диференціація е – и у наголошених складах
Мета: відпрацювати чітку артикуляцію звуків; активізувати мовно-руховий аналізатор; навчати учнів не тільки слухати, але й чути варіанти фонем, усвідомлювати, як відбувається артикуляція кожного звука; розвивати слухову увагу, фонематичне сприймання; виховувати інтерес до логопедичних занять.
Обладнання: Логопедичні зошити №1 «Грамотійко», предметні картинки.
Хід заняття
Прочитайте склади.
ре – ри си – се жи – же
ме – ми ти – те ли – ле
Прочитайте слова, виділяючи наголошений склад.
Диня – день серп – сир тихо – темно лев – липа
Мить – меч мед – миша темінь – тиша листя – ледар
Вставте Е або И і прочитайте слова.
П . нь зл . ва м . ло кл . й пили несе
С . р н . бо ст . п к . т жил . бер .
Відгадайте загадку. Підкресліть у словах вірша букви Е, И.
Як прийде ніч в оселю,
не свічечка горить:
я сонечко веселе
засвічую умить.
На радість всій малечі
його під кожен дах
стовпів могутні плечі
приносять на дротах.
В. Гринько
Виправте помилку.
Кримом натерлися ми на Дніпрі –
І не страшні нам тепер комарі.
І. Січовик
Прочитайте слова вголос, виділяючи наголошений склад. Складіть і запишіть словосполучення з зразком.
Го’ри – гори’ високі го’ри спускатися з гори’
Ру’ки – руки’ но’ги – ноги’ ко’си – коси’ ві’дра – відра’
Підсумок заняття.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»