Заняття №13 Тема: Розрізнення звуків і букв о – у

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Заняття №13

Тема: Розрізнення звуків і букв о – у

Мета: відпрацювати чітку артикуляцію звуків; активізувати мовно-руховий аналізатор; навчити учнів не тільки слухати, але й чути варіанти фонем, усвідомлювати, як відбувається артикуляція кожного звука; розвивати слухову увагу, фонематичне сприймання; виховувати інтерес до логопедичних занять.

Обладнання: Логопедичні зошити №1 «Грамотійко», предметні картинки.

Хід заняття

  1. Виразно прочитайте склади і слова.

До – ду ро – ру рок – рух душ – дощ

Со – су ду – до лом – лук бук – борщ

Ло – лу бу – бо сом – сум штурм – шторм

  1. Прочитайте.

Зозуля кує: ку-ку-ку.

Курочка квокче: ко-ко-ко.

  1. Складіть схеми назв музичних інструментів за зразком.

Наприклад: скрипка _и’/_а_

Бубуон, кобза, сурма, сопілка.

  1. Змініть і запишіть речення за зразком.

Зразок. Соловей щебече. Солов’ї щебечуть. Бубон бубонить Бубни бубонять.

Скрипка плаче. Бас гуде. Кобза бринить. Сурма сурмить.

  1. Поясніть значення виразів.

Скрипка плаче. (сумно грає)

Дитина плаче. (сльози ллє)

Плаче захмарене небо. (йде дощ)

  1. Прочитайте складні слова і визначте, з яких слів вони утворюються.

Снігопад мишоловка лісоруб пароплав

Книголюб електровоз сінокіс листопад

  1. Прочитайте. У складних словах підкресліть букву, що позначає з’єднувальний голосний.

1. Пішохід переходить вулицю. 2. Здалеку чути шум водоспаду. 3. Ми з братом — книголюби. 4. Вчора був снігопад. 5. Вертоліт приземлився на полі. 6. На столі стоїть самовар. 7. Пилососом прибирають кімнату. 8. До Києва ми їхали електропоїздом. 9. Діти каталися на пароплаві.

  1. Підсумок заняття.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»