Заняття гуртка "Споруди мегаполісу".

Опис документу:
Заняття гуртка образотворчого мистецтва. Продовжувати закріплювати знання учнів про архітектуру як вид візуального мистецтва, поглиблювати знання про різновиди композиції, її засоби та властивості; ознайомлювати учнів із існуючими та фантастичними мостами різних конструкцій.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Споруди мегаполісу

Тема: Споруди мегаполісу

Мета: продовжувати закріплювати знання учнів про архітектуру як вид візуального мистецтва, поглиблювати знання про різновиди композиції, її засоби та властивості; ознайомлювати учнів із існуючими та фантастичними мостами різних конструкцій; збагачувати та закріплювати в дітей уміння сприймати, розрізняти та аналізувати характерні особливості архітектурних споруджень; закріплювати навички зображення архітектурних об’єктів, передавати свій настрій та враження; розвивати дрібну моторику руки; виховувати в учнів почуття прекрасного, естетичне сприйняття навколишнього світу; розуміння та дбайливе ставлення до пам’яток архітектури; любов до національної історико – архітектурної спадщини.

Обладнання: зображення пам’яток архітектурних споруд; фотозображення.

Матеріали та інструменти: аркуші паперу, ножиці, клей, олівець, гумка.

Основні поняття: «композиція».

Тип: комбінований урок.

Коментар

Урок є початковим ознайомленням із архітектурою як видом візуального мистецтва. Іллюстрації та обсяг матеріалу, що пропонуються для вивчення, учитель обирає самостійно. Для ілюстрування бажано використовувати зображення архітектурних споруд, що вже знайомі і нові для учнів. Перевагу слід віддавати спорудам своєї країни

Хід уроку

1. Організаційний момент

2. Актуалізація опорних знань і вмінь

Бесіда за питаннями

Учитель проводить загальне опитування у прийнятній для себе формі з метою виявити знання учнів про архітектуру як вид візуального мистецтва, які учні засвоїли на попередніх уроках.

3. Вивчення нового матеріалу

Повідомлення теми і мети уроку

Пояснення вчителя

Римський архітектор Вітрувій у своєму творі «Десять книг з архітектури » визначив такі вимоги, що висуваються до споруд: користь, міцність і краса.

Зрозуміло, що перше місце посідає користь, адже ми вже говорили про те, що будь-яку архітектурну споруду будують для чогось, із якоюсь метою. От ця доцільність і визначає її зовнішній вигляд, матеріал, розмір, декор, місце в забудові та ін. Отже:

1. Головна вимога — користь, або функціональний бік архітектури, тобто для чого будується споруда.

2. Друга вимога Вітрувія — міцність — містить розуміння конструкції, що знаходиться в основі споруди, або конструктивного боку архітектури.

3. Третя вимога — краса, або естетичний бік архітектури. І корисність, і міцність повинні втілюватися в красивій формі, а це і є естетичний бік будь-якої споруди.

Ці три складові стали на багато століть головною умовою створення споруд: сучасною мовою користь — це функціональність, міцність — конструкція, а краса визначається багатьма чинниками, зокрема кольором і декоративними елементами. Так, споруди можуть бути громадськими, житловими і промисловими.

На нашій планеті є сучасні споруди, які привертають увагу стрункими лаконічними формами, чіткими силуетами, красивими оздоблювальними матеріалами, оригінальним декором.

(Учитель пропонує для перегляду зображення різних видів архітектури упереміш — учні повинні визначити, до якого виду архітектури належать споруди.)

Це міста, в яких домінує античний, класичний, модерний чи постмодерний стиль або їхнє поєднання. Самі ті міста, в яких стилі найбільш гармонійно злилися, очолюють список. 10 архітектурних столиць (askmen.com)

  1. Барселона, ІспанІя

Когорта великих архітекторів минулого і сучасності створила вражаючий вигляд цього південного міста. Почніть огляд Барселони з госпіталю Сант-Пау та Палау де ла Музіка Каталана. Ці споруди входять до скарбниці світової спадщини ЮНЕСКО. Звичайно, ви просто зобов’язані побачити на власні очі твори архітектурного генія Антоніо Гауді: Каса Міла, парк Гуеля і собор Саграда Фамілія – Святого Сімейства. Також варто подивитись на творіння сучасного архітектора Сантьяго Калатрави й оглянути монумент «Риба» архітектора Франка Гері, приурочений до відкриття Олімпійських ігор.Перше місце у рейтингу Барселона отримала завдяки тому, що побачити настільки вдале поєднання давньої та сучасної архітектури, насолоджуватись такою довершеністю і різноманітністю форм не можна в жодному іншому місті.

2. Париж, Франція

Щоразу, прогулюючись вулицями цього міста, ви маєте враження, ніби перебуваєте всередині величезного музею мистецтв. Окрім будинків доби Середньовіччя, Відродження, неокласичних та арт-нуво шедеврів, Париж вирізняється спорудами сучасних архітекторів, поєднаних із будівлями минулого. Ще колишній президент Франції Франсуа Міттеран розгорнув проект під назвою Grands Travaux, покликаний змінити класичний стиль міста. У його рамках біля Лувру побудували вхід у вигляді скляної піраміди . У 2008 році паризькому архітекторові Жану Нувелю було вручено архітектурну Пріцкерівську премію. Серед його відомих творів – музей на набережній Бранлі. Проте починати оглядати Париж слід все ж таки із Собору Паризької Богоматері – вічної классики.

3.Чикаго, США

Місто Вітрів вважають місцем народження всієї сучасної архітектури Америки. Після того, як велика пожежа у 1871 році зруйнувала понад 800 га забудови, тут почали будувати з чистої сторінки. Архітектори попрацювали на славу, створивши вражаючі будівлі. Серед найвидатніших: башта Сірс – найвища будівля у США; будинок Ріглі – трикутний офіс, створений для компанії-виробника жувальної гумки, а також Марина Сіті – «Морське містечко».

4. Берлін, Німеччина

Після падіння стіни у 1989 році Берлін дещо трансформували архітектурний стиль. Почали із колишньої будівлі Парламенту нацистів – Рейхстагу. Покинутий район Потсдамер-Пляц переробили, і зараз тут розташувався Соні-Центр, що справляє незабутнє враження, а також житло працівників корпорації «Даймлер Крайслер». Серед інших сучасних будівель: посольство Британії, Єврейський музей, створений Даніелем Лібескіндом. Є тут також численні класичні споруди: Altes Museum – Старий музей, музей Боде й Берлінська ратуша, побудована з традиційної для німців червоної цегли.

5. Шанхай, Китай

Шанхай – однин із наймасштабніших проектів Піднебесної. Місто настільки швидко розвивається, що узгодження проектів і дозвіл на будівництво роблять протягом години. Для порівняння: у Європі кожен архітектурний проект розглядають місяцями. Район Пудонг дуже неоднорідний. Основу його архітектурного ландшафту формують хмарочоси Джин Мао та Орієнал Перл Тауер. Старі колоніальні будівлі можна побачити у районі Бунд. Проте цей стиль поступово витісняють сучасні будівлі, такі як Великий шанхайський театр.

6. Рим, Італія

Як і Афіни, Рим є видатним архітектурним здобутком ранньої західної цивілізації. Всім відомі класичні Колізей, Пантеон, Форум і храм Венери. Нічим не гірші й пізніші будівлі – площа Святого Петра у Ватикані, Сікстинська капела і Національний музей Віктора Еммануеля ІІ. Рим – це справжня скарбниця античної та класичної архітектури і витворів Ренесансу.

7. Флоренція, Італія

Флоренція – перша квітка італійського Відродження. Більшість будинків має слід архітектури Ренесансу. Серед найбільш відомих: Палаццо Веккіо – міська ратуша; Академія зображального мистецтва, де стоїть «Давид» Мікеланджело; галерея Уфіцці. Слід віддати належне церквам: у Флоренції розташована четверта найбільша церква Європи Санта Марія дель Фіоре, а також базиліка Святого Хреста.

8. Афіни, Греція

Акрополь, місце зародження та процвітання ранньогрецької культури, слугує ще й джерелом натхнення для сучасної цивілізації, надає місту архітектурної величі. Ви побачите класичні греко-римські колони, що підпирають Парфенон. Тут можна провести цілу вічність, проте не забудьте завітати до Афінської академії – сучасної версії класичного античного стилю, а також побачити трохи видозмінений Афінський олімпійський стадіон.Саме через свою давню архітектуру класичного зразка місто увійшло до цього рейтингу.

9. Дубаї, ОАЕ

Вам не вистачає будівельних кранів? Це все через Дубаї, міста, де 25% усіх кранів світу працюють вдень і вночі. Дубаї, крім численних хмарочосів, має чим похвалитись: тут розташований єдиний у світі семизірковий готель «Бурж аль Араб». Схожий на вітрило готельний комплекс – найвищий у світі. Є тут і інші «супергерої»: «Гідрополіс» – перший у світі підводний готель; Бурж Дубаї – найвища у світі споруда; «Дубаїленд» – парк розваг, що потіснить американський «Діснейленд».

10. Бразиліа, Бразилія

Згідно з планом 1957 року архітектора Лусіо Кости розкладка міста має форму хреста. Незважаючи на критику проекту, ЮНЕСКО проголосило його світовим надбанням. Серед архітектурних цінностей столиці: Паласіо да Альварадо (офіційна резиденція президента країни), Культурний комплекс республіки, кафедральний собор і площа Трьох Сил (тут розташовані всі урядові установи). Завдяки своєму класичному архітектурному стилеві, в якому відчувається вплив Ле Корбюзьє – батька сучасної архітектури, а також неймовірній швидкості, з якою ідеї зодчих втілили у життя, Бразиліа заслуговує того, щоб увійти до десятки архітектурних столиць світу

Але, окрім архітектурних будівель, надзвичайно важливі для міста споруди – це мости. Вони не тільки забезпечують зв’язок між берегами річок, морських заток, але й часто, завдяки своїй унікальній конструкції та оригінальній формі, стають своєрідною візитною карткою міста.

Зараз ви познайомитись із усіма дніпровськими мостами Києва – діючими й тими, що ще споруджуються, які мають художню цінність та нерозривно пов’язані з неповторними панорамами міста й водною гладдю Дніпра.

Будь-який міст є не тільки утилітарною транспортною спорудою, він стає важливим компонентом навколишнього середовища.

(Учитель пропонує для перегляду зображення різних видів мостів)

Пішохідний міст Вид із Південного мосту

 


Міст метро Парковий міст

Міст Патона

17 найбільш чудових мостів світу .

У минулому столітті з розвитком будівельних технологій багато, що здавалися раніше непереборними річки, моря або ущелини людству вдалося-таки подолати, побудувавши при цьому масу красивих мостів. У цій статті зібрані кращі мости, побудовані людьми. Це як стародавні, так і нові мости, як майже закінчені, так і перебувають поки у стадії проекту.

Міст Миллоу

Підносячись майже на 350 метрів над долиною Карів озера в південній Франції, знаходиться найбільший підвісний міст у світі. Проїжджаючи по цьому архітектурному диву, здається, ніби злітаєш. На створення моста, який вище за Ейфелеву башту, пішло три роки – Миллоу відкрився в грудні 2004 року. Але насолоджуватися мальовничими пейзажами долини з такою приголомшливою висоти – доля не для людей зі слабкими нервами. Платформа Миллоу тримається на 7 опорах і важить близько 36000 тонн.

Новий міст через протоку Фемарн-Бельт

19-кілометрову диво інженерної думки буде зведено орієнтовно до 2018 року і скасує дороге поромне сполучення між німецьким островом Фемарн і датським островом Лолланд. За розрахунками, будівництво цього мосту має обійтися в 2,2 мільярда доларів. Міст Фемарн-Бельт буде складатися з трьох канатних висячих мостів, довжина якого повинна скласти близько 725 метрів, тримати їх будуть чотири величезні стовпи, заввишки 279 метрів. Головними супротивниками будівництва цього гіганта стали захисники навколишнього середовища, упевнені в тому, що він може завдати шкоди місцевій дикій природі.

Гейтсхедскій «міст тисячоліття»

Головна архітектурна нагорода Британії дісталася простому, елегантному і унікальному спорудження, що обійшов прославленим будівельникам новаторських мостів в 44 мільйони доларів. Відкритий для публіки в 2001 році міст, сконструйований з двох арок, одна з яких представляє собою власне міст, а друга служить опорою; арки мають спільну точку обертання. Міст піднімається, щоб пропустити судна, які проходили, – саме це обертальний рух і перетворює всю конструкцію в єдину арку, яка нагадує повільно піднімається і опускається повіку величезного ока. «Око» складається з двох паралельних палуб, що розрізняються по висоті і розділених переривчастої стіною щитів: одна призначена для пішоходів, інша – для велосипедистів. Уздовж пішохідної доріжки стоять сидіння для тих, хто захоче подовше помилуватися річковими видами.

Міст через Берингову протоку

Цей проект повинен з’єднати Азію, Африку та Європу з Північною і Південною Америкою. Будівництво мосту планується починати з самої східної точки Азії – мису Дежньова та провести до самої західної точки Північної Америки – мису Принца Уельського, з’єднавши Північний Льодовитий океан (Чукотське море) з Тихим океаном (Берингове море). Правда, жорстокий арктичний клімат всіляко утрудняє будівництво подібного проекту.

Міст «Еразма» у Роттердамі

За ним давно закріпилося прізвисько «Лебідь», отримане з-за форми опори, що підтримує міст. У «Еразме» з’єдналися дві конструкції: незвичайний одноопорного висячий міст і найдовший у світі 82-метровий розвідний міст. Цей роттердамський міст став третім кабельним за величиною у світі. З 1996 року відкритий для руху королевою Нідерландів Беатрікс, міст надалі ще добудовувався з причини виявлених проблем в конструкції. Будівництво «Еразм», довжиною в 900 метрів і вагою в 6800 тонн, варто було уряду 110 мільйонів доларів.

Міст Понте Веккьо у Флоренції

Це одне з найбільш популярних туристичних місць Італії і найпопулярніший шлях через Арно. Понте Веккьо – самий старий кам’яний міст у світі. При римлянах, правда, міст був зроблений з дерева, але після повеней в 1333 році, через 12 років він був відновлений в камені. Спочатку міст заполонили кожум’яки, продавця овочів і м’ясники, але в кінці XVI століття, за спеціальним указом, сюди осілися ювеліри, якими Понте-Веккьо знаменитий і понині. Донині цей великий міст у Флоренції просто руйнується від тяжкості своїх скарбів.

Міст «Золоті Ворота» у Сан-Франциско

Символ міст через протоку Золоті Ворота. Він з’єднує місто Сан-Франциско на півночі півострова Сан-Франциско і південну частину округу Марін, поруч із містом Саусаліто. Міст «Золоті Ворота» був найбільшим підвісним мостом у світі з моменту відкриття в 1937 році і до 1964 року. Довжина моста – 1970 метрів, довжина основного прольоту – 1280, висота опор – 230 метрів над водою. Висота від проїжджої частини до поверхні води – 67 метрів. Міст «Золоті Ворота» також сумно відомий як місце самогубств. У середньому кожні два тижні хто-небудь там розлучається з цим світом. За більш ніж сім десятиліть існування, за неофіційними даними, більше 1300 людина покінчили з життям, кинувшись з нього у воду. У той же час є і 26 щасливчиків, які вижили при 4-секундному падінні.

Тауерський міст в Лондоні

Розвідний міст в центрі Лондона розташований над річкою Темзою, недалеко від лондонського Тауера. Спроектований Хорас Джонсом і Вольфом Баррі, він став одним із самих головних орієнтирів у столиці Великобританії. Довжина мосту складає 244 метри з двома поставленими на підвалини вежами заввишки 65 метрів. Центральний проліт між баштами, довжиною 61 метрів, розбитий на два підйомних крила, які для пропуску суден можуть бути підняті на кут 83 градуси. Кожне з більш ніж тисячотонний крил забезпечене противагою, що дозволяє розвести міст за одну хвилину. Тауерські диво архітектури будувалося 8 років до 1894 року.

Міст Орезунд

Відкрився в 2000 році, з’єднавши Данію та Швецію. Довжина мосту сягає 7620 метрів, а висота – 204 метри. Строго кажучи, це не зовсім міст, а ціла система: міст-тунель-міст. Загальна вага моста-тунелю в 82000 тонн здатний утримати близько 60000 автомобілів, автобусів або потягів. Переїзд через Орезунд назвати дешевим не можна (близько 53 доларів за машину), незважаючи навіть на знижки для приватних мандрівників.

Міст Тсінь Ма в Гонконгу

Один з шести найдовших – 2,2 кілометра – підвісних мостів у світі, який би як магістральні, так і залізничне сполучення, є частиною інфраструктури міжнародного аеропорту Гонконгу і одним з найвідоміших місцевих орієнтирів. Будівництво Тсінь Ма обійшлося в 900 мільйонів доларів, після 5 років робіт міст відкрився в 1997 році. 49000 тонн сталі пішли на будівництво платформи, в той час як на кожну вежу 205 метрів заввишки знадобилося 65000 тонн бетону. Міст Тсінь Ма – одна з найголовніших пам’яток Гонконгу, особливо красиво він виглядає при нічній підсвічуванню.

Міст Харбор-брідж у Сіднеї

У 2007 році він відсвяткував своє 75-річчя. Проліт його єдиною арки, яка височить над водою на 150 метрів, становить 550 метри. Дорожній настил мосту довжиною в 1000 метрів розташовується на висоті 55 метрів. У центрі він підвішений до арки, а потім продовжується до двох берегових кам’яним опор висотою 100 метрів кожна. Ширина мосту – 49 метрів. Автопоїзди – 52800 тонн. Харбор-брідж також має прізвисько – «Вішалка» через свою аркової форми. Також йому пощастило з сусідством – на тлі мосту можна робити запаморочливі пейзажі з прилеглими оперними будинками. Для появи цього твору на світло довелося знести близько 800 житлових будинків, витратити 12 мільйонів доларів, а 1500 робітників працювали над ним 8 років.

Міст Макао

Цей проект майже вже отримав «зелене світло». Тому незабаром варто очікувати міст, який зв’яже Макао, Гонконг і материкову частину Китаю. 29-кілометровий міст, за попередніми даними, буде побудований до 2010 року і скоротить час проходження між Гонконгом і Макао з 4-5 годин всього до 40 хвилин. Проект також включає будівництво двох штучних островів, пов’язаних підводним тунелем.

Босфорський міст

Хоча його складно назвати найдовшим або ж великим мостом у світі, він гідний займати місце в списку, тому що поєднує два континенти – Європу й Азію. Міст був закінчений у 1973 році, а в 2005 році відома американська тенісистка Вмнус Вільямс зіграла п’ятихвилинний сет з турецьким гравцем ІПЕК Сеноглу. Це стало першим змаганням, зіграним коли-небудь між двома континентами.

Міст «Коронадо» в Сан-Дієго

Будівництво мосту в Сан-Дієго для транспортних засобів закінчилося в 1969 році, і обійшлося воно практично в 48 мільйонів доларів. Максимальна висота «Коронадо» досягає 60 метрів у висоту, дозволяючи без особливих труднощів проходити суднам під ним. За ним, як і за «Золотими Воротами» в Сан-Франциско, закріпилося звання «моста для самогубств». За період з 1972 по 2000 роки було зареєстровано більше 200 смертей.

Акасі-Кайке в Японії

Найграндіозніший з нині існуючих мостоввисітся біля Осаки. Японці знову переплюнули всіх і створили справжній міст в майбутнє. Зведення мосту-монстра над протокою Акасі тривало з 1988 по 1998 роки. Протягом цього часу будівельники повною мірою відчули на собі і скажений натиск тайфунів, і підступність морських течій, і руйнівну силу землетрусів , і зрадницьку податливість морського дна. На його будівництво пішло 4,5 мільярда доларів, але це коштувало того – і двокілометровий проліт між баштами-опорами, кожна з яких – заввишки з Ейфелеву вежу, і сталеві канати діаметром 1,12 м варті того. Використаної для їх виготовлення дроту достатньо, щоб 7 разів обернути Землю по екватору.

Міст через затоку Ханчжоу

Вантовий міст, що зводиться в даний час в затоці Ханчжоу біля східного узбережжя Китаю. Після завершення будівництва він з’єднає міста Шанхай і Нінбо і стане другим найдовшим трансокеанські мостом у світі, вартістю в 1,4 мільярда доларів. Чекати його відкриття для громадського користування коштує лише наступного року, так як багато місцевих жителів не бачать потреби у спорудженні моста подібного типу. Довжина мосту складатиме 36 кілометрів, рух буде здійснюватися по трьох смугах руху в кожен бік. Це буде другий за довжиною міст після дамби на озері Поншартрена в Луїзіані.

Магдебурзький «Водний міст»

918-метровий Магдебурзький водний міст в Німеччині, завершений у жовтні 2003 року, з’єднує два важливих каналу: канал Ельба – Хафель і Середземний канал, що веде в індустріальну долину Рура. На його будівництво пішло 6 років, 733 мільйона доларів, 68000 кубічних метрів бетону та 24000 тонн структурної сталі.

Творче завдання

Слово вчителя

Створити зображення мосту оригінальної конструкції (паперопластика)

Словник-путівник

Мегаполіс-найбільше місто за площею та кількістю населення, що утворилося з кількох сусідніх міст.

Паперопластика-створення об’ємних форм з паперу.

Поради

  • Спочатку виконай ескіз майбутнього мосту;

  • Для уточнення форми використай пластичні форми паперу;

  • Для виготовлення симетричних елементів застосуй техніку витинання;

  • Для надання паперової конструкції жорсткості, надрізай та згинай папір з обох боків уздовж форми.

Індивідуальна робота за творчим завданням

5. Підбиття підсумків

Обговорення учнівських робіт

Учителеві потрібно приділити особливу увагу тим роботам, в яких учні виявили власну фантазію, а не лише наслідували запропонований зразок.

6. Домашнє завдання

Удома учням пропонується завершити роботу, додаючи деталі, що відповідають композиційному задуму.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
3
дн.
0
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!