Тема: Їжачок – хитрячок
Мета: удосконалювати вміння дітей розуміти та емоційно сприймати вірш; учити відповідати повними реченнями на запитання вихователя;учити дітей малювати виделкою,передавати образи навколишньої дійсності. Виховувати любов до природи.
Матеріали: вологі серветки, виделка , мисочка із чорною фарбою,аркуш паперу із зображенням їжачка без голочок, ілюстрація їжачка,різнокольорове листя, кошик.
Хід заняття
- Дітки погляньте, хтось під нашою яблунею у листячку сидить. Хто це такий?
- Не видно ,потрібно листя забрати.(прибираю трішки листя) Ой, такий миленький! Ви малята хочете дізнатися хто це?
- Тоді відгадайте загадку:
Дивина !Живий клубок,
Покотився в наш садок.
Має сотню голочок.
Хто це , друзі?(Їжачок)
- Молодці малята,зараз я позбираю листячко у кошик, і ми із вами подивимося , що ж це за клубочок та скільки у нього голочок.
- Попробуйте ,які голочки у їжачка?
- Так,у нашого їжачка голочки колючі.
- А чи знаєте ви ,чому у їжачка така колюча шубка?
- Ця колюча шубка захищає їжачка від ворогів. І коли їжачка чатує небезпека,він згортається у клубочок , і мало хто захоче наражатися на небезпеку,поколоти свого рота, носа чи лапку.
- А зараз, давайте я вам прочитаю вірш,а ви уважно послухайте.
П. Воронько « Їжачок – хитрячок»
Їжачок – хитрячок
Із голок та шпичок
Пошив собі піджачок.
І у тому піджачку.
Він гуляє по садку,
Натикає на голки
Груші,яблука,сливки.
І до себе на обід.
Він скликає цілий рід.
- Про кого дітки йдеться у віршику?
- Молодці про нашого їжачка – хитрячка, який завітав до нас сьогодні в гості.
- А із чого він собі пошив піджачок?
- Так , правильно дітки,він пошив із голочок та шпичок собі піджачок.
- І від чого його захищають голочки?(від небезпеки)
- А як ви думаєте,чому він прийшов до нас під яблуню?
- Молодці малята, він хотів назбирати собі яблучок на обід.
- Давайте подивимося , яка у нього маленька та мила мордочка, і оченята у нього блискучі як намистинки.
Фізкультхвилинка
Раз! Два! Час вставати:
Будемо відпочивати.
Три! Чотири! Присідаймо,
Швидко втому проганяймо,
П’ять! Шість! Засміялись,
Кілька разів понахилялись.
Їжачок сьогодні в нас
Завітав у вільний час.
Будем бігати, стрибати,
Щоб нам їжачка спіймати.
Прудко їжачок втікає,
Голочками нас шпиляє.
Сім! Вісім! Час настав
Повернутися до справ.
- А зараз ми із вами намалюємо нашого їжачка,але сьогодні ми будемо малювати не пензликом, не лодонькою ,а виделкою.
-У кожного із вас лежить на столі :миска із чорною фарбою,вологі серветки,виделка та аркуш паперу із зображенням їжака без голочок.
- Ви сьогодні намалюєте йому голочки,мачайте виделку у фарбу і акуратно робимо колючки нашому їжачкові.
- Які чудові їжачки у вас вийшли. Тепер нашому їжачкові не страшні вороги.
- Давайте наші намальовані їжачки повісимо під нашою яблунею.Нехай смакують солоденькі яблучка.














