Конспект інтегрованого заняття для дітей середного дошкільного віку
Тема: «Якщо папір ти будеш зберігати – ліс буде наш рости і процвітати»
Підготувала вихователь
ЗДО№ 25 «Зірочка»
Корман В.І.
Ніжин 2019
Тема: Якщо папір ти будеш зберігати – ліс буде наш рости і процвітати
Мета: розвивати логічне мислення, уяву, творчу думку, мовлення, рухову активність, увагу, дрібну моторику рук; дати поняття дітям про створення паперу, його економію, вторинну переробку; ознайомити з різноманітним світом паперу та предметів, що виготовляються з нього; вправляти в сортуванні сміття, визначати матеріал швидкої та довгої утилізації; вправляти в визначенні та відтворенні емоцій; вчити будувати логічний ланцюжок « дерево-папір», та використовувати покидьковий папір для створення нових іграшок; виховувати дбайливе ставлення до дерев, взаємодопомогу під час роботи, вміння підтримати друзів.
Матеріал: дидактична гра «Посортуй сміття», «Дерева і ми», паперові стаканчики, вода, торбинка зі сміттям, Міні-музей «Паперові дива», подушечки, музичний супровід, відеоролик «Як це робиться? Папір»,покидьковий папір
Попередня робота: дидактична гра «Що з чого зроблене?», складання орігамі, перегляд виробів «Паперові дива»
Словник: щепа, утилізація, вторинна переробка,економія.
Хід заняття.
Вихователь: Добрий день вам всім, малята!
Рада я вас знов вітати.
Поки ви в садок збирались,
Тут така пригода сталась.
У садочок йшла Маринка
І знайшла ось цю торбинку.
Хтось торбинку впізнає?
Щож, побачим що там є!
Відкриває і дивиться, що там (дітям не показує).
- Як ви думаєте, що там може бути? (міркування дітей)
Дидактична гра «Покажи свою емоцію»
-Якщо там іграшка?(посмішка)
-Якщо там чужий одяг?(міркування)
-Якщо там котик? (здивування)
-Якщо там сміття? (злість, сум)
Вихователь показує дітям сміття.
-Як назвати все це одним словом?
-Як ця торбинка потрапила до території садочка?
-Куди потрібно викидати сміття?
-То які емоції подходять до цієї ситуації?
-Що потрібно зробити з цим сміттям? (сортувати)
Дидактична гра «Посортуй сміття»
Мета:
Вихователь: -Є сміття, яке може швидко перегнивати і навіть допомогати землі. А є сміття, яке може лежати в землі цілі століття. Давайте з'ясуємо.
Дослід зі стаканчиками.
У два стаканчика (паперовий і пластиковий )налити води. Чи однаково вони тримають воду? Потім ці ж стаканчики покласти у воду повністю. Що трапилось із ними? Який стаканчик швидше розчиниться і чому?
Висновок: паперовий стаканчик швидко розстане у воді, бо він створений з паперу. Які ще речі виготовляють з паперу?
Міні – музей «Паперові дива»
На поличках стоять різні вироби з паперу : туалетний папір, картон,серветки, стаканчики, книги, шпалери, газета, іграшки, конверти, оргаліт, картонні ящики
Діти роздивляються всі предмети, виготовлені з паперу. Вихователь звертає увагу на книгу, пропонує послухати оповідання.
Діти сідають на подушечки на килимку.
Читання оповідання
Того вечора Максим вирізував з кольорового паперу різні машинки: вантажівки, самоскиди і, навіть, машину швидкої допомоги. Але вирізані машинки не подобались хлопчику: одна булла велика, інша- мала, у третьої колеса вийшли криві. Кошик для сміття був переповнений папером. Побачивши таке, бабуся тільки розвела руками та чомусь сказала: «Не бережеш ти дерева, онуче».А вночі хлопчику наснився сон: Максим не міг знайти дома жодного клаптика паперу: зникли серветки, книги, альбоми для малювання. На вулиці зникли всі дерева. Перелякані птахи літали і цвірінькали: «Це Максим винен! Це він перевів весь папір. Це через нього зникли всі дерева.» Максим не міг зрозуміти, до чого тут дерева? Як вони пов'язані із папером?
Питання до оповідання:
- Що робив Максим з паперу?
- Чому так багато відходів залишалося у хлопчика?
- Чи можна було б зменшити кількість паперу?
- Що для цього треба було зробити спочатку?
- Чому бабуся згадала про дерева?
- Який страшний сон наснився Максиму?
- Які біди може спричинити знищення дерев на Землі?
-Що було б, якби в нашому житті насправді зник увесь папір?
- Які б дії стали неможливими?
З чого роблять папір?
-Навіщо папір економити?
Фізкультхвилинка «Я –дерево»
-Упав якось жодудь у м'якеньку землю. Лежав там всю зиму, висипався. Та раптом його розбудив меленький промінчик. Грів він жолудя, гладив його. Висунув жодудь одну ручку, щоб привітатися з промінчиком. А на вулиці так тепло, так світло. Висунув і іншу ручку жолудь. А тут і дощик не забарився і вмив нашого жолудя. Піднявся жолудь і почав рости, гратися з вітром своїми гілочками. Ріс і тягнувся до сонечка. Виріс могутній, великий дуб. А діти до нього гратися приходили.
Вихователь: -Як же із дерев люди роблять папір?
Перегляд відеоролика «Як це робиться? Папір.»
-В якій країні почали виготовляти папір з дерев? (Китай)
- Які речовини містять дерева для створення паперу?(целлюлоза, ліпнина)
-Як називаються дрібні шматочки, на які кришать деревину?(щепа)
-Що роблять зі щепою потім?(виварюють, висушують, відбілюють)
-З чого ще роблять папір? (з паперу)
-Як можна зберегти дерева? (використовувати папір економно, злавати макулатуру)
Художня праця з паперових відходів
Вихователь: -Погляньте скільки паперових відходів залишилося після наших ігор. Що можна з них зробити?
-Літак
-Кораблик
Дидактична гра «Дерева і ми»
Мета: вчити дітей визначати позитивні і негативні дії, щодо поведінки в природі.
Правила: вихователь читає ситауції, а діти роблять відповідні дії. Якщо ситуація позитивна- плескають у долоні, негативна- присідають і хмурять обличчя.
1.Малята дерева взялись посадити.
Чи правильнее рішення прийняли діти?
2.Камінь узяв забіяко Максимко,
Яблуко хоче він збити із гілки.
3.Дятел по стовбуру дуба довбав,
Хлопчик Сашко того дятла прогнав.
4.Вже цілий місяць посуха стояла,
Дітки малі деревця поливали.
5.Білять дерева садівники,
Щоб не точили кору черв'яки.
6.Гарна сокира у дядечка Гната,
Нею він хоче ялинку зрубати.
7.Туристи багаття у лісі палили,
Потім пішли, а його не згасили.
8.Побачив маленький Микола,
Як вишеньку бабця його обполола.
Висновок: -Отже, щоб зберегти наші дерева, які виробляють для нас кисень, потрібно економно і бережно відноситися до паперу. Ви сьогодні побачили, що навіть з використаного паперу можно зробити собі іграшку. Головне творча думка і фантазія.

















