«Я маю право бути здоровим»
ЗАНЯТТЯ З ПРАВОВОЇ ОСВІТИ В СЕРЕДНІЙ ГРУПІ
Програмовий зміст: виховувати у дітей дбайливе ставлення до свого здоров’я, знайомити із раціональним харчуванням, як однією з умов здоров’я людини, вчити дітей усвідомлювати цінність здоров’я для людини.
Матеріал: іграшковий ведмедик, «чарівна аптечка», силует чоловіка з паперу; печиво, квасоля, червона кулька трубка (15-20см), каструля, банка (1л), мереживо 3,5 м, вірші, загадки, мокра хустинка.
Хід заняття
Вихователь: Діти підійдіть – но сюди. Тут начебто хтось плаче. Та це ведмедик Мишко.
Що трапилось, ведмедику? ( вихователь витирає очі та ніс ведмедику, з хустинки потім викручує «сльози» - вода)
Ось послухайте малята, що трапилось з ведмедиком.
У нашого ведмедик з’явилася дуже погана звичка – він брав до рота неїстівні речі, то смоктав шматочки льоду, то гриз кінчик олівця. А ще коли мама кликала його до столу, він не мив лапи з милом, а тільки мочив водою і витирав.
- Ось тепер він і плаче, бо в нього болить живіт, горличко.
Він навіть ходити не може від болю.
Малята давайте допоможемо йому вилікуватись.
Малята як ви вважаєте, чому у ведмедика болить горло? ( Бо їв шматки брудного та холодного льоду)
А чому болить живіт? Так він жував олівець, не мив з милом руки, мікроби, що були на лапках потрапили з їжею в живіт. (Діти жаліють ведмедика.)
А як же ми будемо лікувати ведмедика?
Погляньте які в нього брудні лапи. Що потрібно зробити?
Так, потрібно вимити лапи ведмедика з милом.
Миємо ведмедику лапи. ( Промовляємо)
"Наберу з криниці свіжої водиці,
Буду всіх вмивати, буду промовляти:
Ой водичка, ой водичка, умий діткам личко
Рожеве та біле, як яблучко спіле"
Малята, а хто вас лікує, коли ви хворієте?
Так, вірно – лікар.
У мене тут є « чарівна аптечка».
Зараз ми побачимо, що тут є ( виймає емблему).
Що позначає ця емблема? Де ви її зустрічали?
Ця емблема позначає, що кожна дитина має право отримувати медичну допомогу.
Наш ведмедик теж маленький і йому треба обов’язково допомогти.
Що для цього треба зробити? Правильно, викликати лікаря. Зараз я по телефону викличу лікаря, набираю номер 103. ( Шановний лікарю, нам терміново потрібна Ваша допомога, у нас захворів ведмедик).
А ось і лікар!
Що у вас трапилось? ( лікар оглядає ведмедика) Так усе зрозуміло. У мене ось тут є мед, малинове варення, ромашковий чай. Ось цей чай треба пити ( лікують ведмедика).
Ось і повеселішав наш ведмедик.
Малята, але для того, щоб бути здоровим, що ще треба робити? (вранці ранкову зарядку, займатись фізкультурою, в любу погоду ходити на прогулянку, загартовувати свій організм.)
Ось давайте зараз усі покажемо ведмедику зарядку.
Фізкультхвилинка :
Раз, два – руки вгору.
Три чотири – руки вниз!
Ми не знаємо про втому,
Сила в спорті – наш девіз!
Скільки раз я вдарю в бубон –
Обертатись стільки ж будеш.
(Діти повертаються праворуч, ліворуч,
розводячи руки в сторони)
Раз, два, три , чотири –
Обертаймося щосили!
Ми сьогодні працювали
Притомились посідали.
Раз, два, раз, два, раз – Присідаємо! Гаразд!
( Присідають, плескають над головою в долоні.)
Ми всі вправи закінчили
Хай і руки відпочинуть
( Інтенсивно струшують кистями рук над головою)
Руки вгору
Підтягніться - раз, два, раз, два!
(Підіймають прямі руки вгору , стають навшпиньки)
Щонайнижче нахиліться – раз, два, раз, два!
( Нахиляються вперед, торкаються пальців ніг.)
Ось, молодці, сідайте на місця.
Зрозумів ведмедик Мишко, що треба і зарядку робити.
Малята, Мишко вдячний вам за те, що ви йому допомогли і хоче пригостити вас печивом.
А тепер ми сідаємо навколо столу! Ви всі скуштували печиво. Яке воно на смак ?
Як ви дізнались? Хто у вашому ротику перший зустрівся з ним? ( Язичок)
Ось дивіться , це силует чоловіка. Ми цю маленьку червону кульку
покладемо туди де язичок. Ось сюди.
З чим ще в ротику познайомилось печиво?
« Повний хлівець біленьких овець ?»
Так це зуби. ( Викладаємо з квасолі зуби біля язичка.)
А що, було б, якби не було у нас зубів? ( Не змогли б жувати, можна поперхнутися шматочками їжі.)
Запам’ятайте прислів’я: «Хто довго жує той довго живе».
Чи можна розмовляти, коли їси?
Ні!
Ось познайомилось наше печиво з ротиком і пішло долі в стравохід.
(Викладаємо трубочку довжиною 15-20 см)
А потім потрапило воно до шлунку. ( Виставляємо невеличку каструлю) Тепер воно переварюється , як борщ у каструлі на плиті у вашої мами, булькає. Так і в животику.
А ось Мишко мені розповів, що він не любить борщик, суп. Кашу, а тільки цукерки, печиво, мед.
А що дітки трапиться, якщо мама поставить варитись картоплю, а води туди не наллє? ( Буде пожежа.)
Отож, ведмедику і в тебе у шлунку пожежа, тому він і болить. На ось випий ще трішки ромашкового чаю і тобі буде легше.
І вам дітки теж треба обов’язково їсти суп, борщ, пити чай, молоко, сік, щоб у вашому животику не було пожежі.
Чи хочете ви дізнатися куди далі помандрувало ваше печиво? В шлунок.
Дістає мереживо. Ось він який (3,5 м) .
Мишко цікавиться, а якої він довжини? Як нам його виміряти? ( Кроками)
Вихователь викликає дитину, яка йде по мереживу, а дітки рахують кроки.
Ось такий довгий шлунок вміщується в нашому животику.
Хочете перевірити. ( Ставимо на силует чоловіка банку 1л. і вкладаємо туди мереживо.)
Ось бачиш, ведмедику, куди потрапили мікроби з твоїх брудних лап разом з їжею.
Тому в тебе і болів животик.
Наш ведмедик тепер буде завжди мити руки, нічого зайвого не буде
брати до рота, а ще він тепер буде займатись спортом, вранці обов’язково буде робити зарядку.
А тепер давайте з вами згадаємо про , що ми з вами сьогодні говорили?
До кого треба звертатись якщо захворіли?
Так, усі діти мають право отримувати медичну допомогу.
Вихователь: А ще я вам усім хочу побажати здоров’я виноградного, настрою шоколадного, посмішки суничної, радості полуничної.
Вихователь-методист: Ковальова Валентина

