Мета:
Формувати уявлення про себе , як про людину (у мене є тіло , тіло потрібно , щоб жити ; з яких частин складається моє тіло) .Надати доступні знання про хребет - як кісткову основу спини.
Поширювати знання дітей що до запобігання захворюванням опорно - рухового апарату: культурно-гігієнічні й гартувальні процедури, рухи, ортопедична гімнастика . Спонукати позитивно ставиться до їх виконання. Спонукати дітей охоче займається фізичними вправами, із задоволенням брати участь у різних організаційних формах роботи з фізичного виховання; знайомити з технікою виконання рухів, прагнути виконувати рухові дії правильно і гарно.
Закріплювати розуміння необхідності занять фізкультурою для збереження здоров’я.
Розвивати діалогічне мовлення, розвивати вміння слухати і розуміти мовлення, звернене до себе, вступати в розмову і підтримувати її, відповідати на запитання і самому запитувати, пояснювати.
Розвивати уявлення про свій організм, різні частини тіла, чому треба виконувати фізичні вправи, загартовуватися, дотримуватися норм особистої гігієни.
Розширювати словниковий запас: хребет, шия, голова, тулуб , ноги , руки , ходити , бігати , брати , тримати , шити , в'язати , кидати , нахилятися ;то що.
Виховувати навички культурної поведінки
Хід заняття
До нас сьогодні в гості завітала лялька Оля.
Хоче з нами гратися.
Схожа Оля на нас? Все як у нас є тулуб . голова, руки. Ноги є.
Д/вправа « Покажи на ляльці та на собі»
(одна дитина показує на ляльці. Інші на собі)
Гра :А де ж, а де ж, де ж наші ніжки (2 рази)
Ось вони, ось вони, ось же наші ніжки (2 рази)
Вихователь: А для чого нам потрібні ці самі ніжки? ( Хорові і індивідуальні відповіді: ходити, стояти, бігати, стрибати.)
Після міркування можна прочитати вірш (діти виконують рухи)
Для чого потрібні нам ніжки, щоб бігати по доріжці,
Щоб стрибати і скакати і, звичайно ж, щоб стояти.
Щоб на драбинку залізти, щоб могли ми встати і сісти.
Ось для цього, діти, у всіх нас дві ніжки є.
Ручки.
Гра: А де ж, а де ж, де ж наші ручки (2 рази)
Ось вони, ось вони, ось же наші ручки (2 рази)
Вихователь: А для чого нам потрібні ці самі ручки? ( Хорові і індивідуальні відповіді: одягатися, грати, їсти. Малювати, мамі допомагати, квіти поливати.)
Після міркування можна прочитати вірш
Оля ягідки бере по дві по три штучки
А для цього Олі потрібні ручки.
Вихователь: У кожної людини є дві руки: права і ліва.
Діти покажіть, де у вас права рука? А ліва?
А що є на руках? Правильно, пальчики.
Шийка
Що у Олі з’єднує голову та тулуб? Шийка
Що вміє наша шийка?
Якщо головою не крутити бачимо тільки що спереду, а шийка допомагає нам головою крутити:
Ліворуч , праворуч, вгору, вниз
Хочу бачити я скрізь.
Оля так розвеселилася. Підхопилася. Аж раптом.
Ой.ой
Що ти , Оля, що з тобою?
Спинка заболіла, щось я захворіла!
Тай справді дивиться дітки, щось Оля наша згорбилася. Спинка її скривилася. Треба лікаря звати. Радитися як Олю лікувати.
Йдуть до лікаря(на мольберті малюнок)
Лікар Олю подивився тай каже:
Все з тобою Оля зрозуміло
- Зарядку не робила? Ні
- За столом крутилася, рівно не сиділа? Так
- Фізкультурою не займалася? Ні
- Спинку рівно не тримала? Так
Ось подивись нашу спинку тримає хребет.
А в тебе він став кривим, тому й болить.
Ой,ой що ж робити?
що ж мені горбатою жити?
Та не плач ти ,Олю -ми знаємо що робити.
Покажемо тобі зараз вправи,
Які допоможуть тобі хребет відновити.
Стане він знову прямим та здоровим,
Тільки треба старатися, не лінуватися, ф
Фізкультурою кожного дня займатися.
Розучування ЗРВ з елементами хатка йоги.
1. « Спинку треба спочатку розслабити» Поза: сидячи на колінках, дістали лобом підлогу, руки вздовж гомілок.
2. « Тепер ми хребет наш розтягнемо» В.п. Сидячи на підлозі ноги прямі, руки тримають ноги хто як може ближче до стоп, ритмичні нахили вперед, коліна не згинати .
3. « Згорнемося у клубочок .як їжачок» В.п. сидячи на підлозі, ноги зігнуті в колінах , стопи з’єднати , руки тримають стопи, спина пряма. Ритмічні рухи колінами вгору -вниз намагаючись дотягнутися до підлоги колінами.
4. «Крутися – вертися - хребет випрямляйся» В п. лежачи на спині, ноги зігнуті, руки прямі в сторони.1.покласти зігнуті ноги вправо, голову повернути вліво.2.в.п.3.4.те саме навпаки: ноги вліво, голова вправо.
5. «Зробимо зарядку як кішка» В.п. Стоячи на карачках. 1. Вигнути спину, опустити голову (видих ш – ш – ш), 2.Прогнути спину підняти голову (вдих)
6. «Прогнемо спинку як змія» В.п. Лежачи на животі, руки в упорі під плечима.1. Підняти тулуб, випрямляючи руки (утримати положення декілька секунд: ш – ш- ш- ш) 2 в.п. 3.4. Те саме.
7. « Пострибаємо як Оля» Стрибки на двох ногах з розслабленими руками
8. Вправи на вентиляцію легень «Подмухаємо на Олю бо їй стало жарко»
Підсумок:
Діти встають у коло навколо Олі
Оля спинку випрямила.
Вона перестала в неї боліти.
Нагадаємо Олі що ж треба робити
Щоб хребет був рівненький
А спинка здорова та пряменька.















