Вплив компютера на психіку дитини

Опис документу:
Як впливає на психіку компютер

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Вплив комп’ютера нв психіку дитини

Важко, в умовах сучасності, уявити своє життя без комп'ютера. Казковий монітор буквально манить до себе дітей і дорослих.

За опитуваннями, близько 80% школярів, буквально, втрачають голову від комп'ютерних ігор, при, чим більше половини дітей знайомі з ними з 5-6 річного віку. І, як тут не задатися питанням: «Який вплив комп'ютера на психіку школяра?».

Практично кожен школяр хоча б раз у житті пробував грати в комп'ютерні ігри. Помічено, що хлопчики захоплюються іграми, в яких присутня більше агресії та насильства, расизму це тривожний сигнал, а дівчатка обирають більше розвиваються гри на логіку і мислення, спритність.

Перевагу тих чи інших ігор пов'язано з їх вибором серед підлітків. Найвищий рейтинг мають ігри, які вимагають спритності, а так само спортивні, потім слідують бойові та ігри з елементами насильства.

Деякі опитування показали, що вибір комп'ютера школярем, як хобі, у великій мірі, залежить від позиції батьків. Як виявилося, батьки тих школярів, які захоплюються комп'ютером, мають більш високий інтелектуальний та освітній рівень, ніж батьки тих дітей, які зайняті іншими типами хобі.

Тут, мабуть, утворені батьки краще розуміють роль комп'ютера в подальшому інтелектуальному дозріванні їхньої дитини і відповідно створюють сприятливі умови для заняття саме цим видом хобі.

Безумовно, нам потрібен комп'ютер з його виходом в Мережу, але все має бути в міру, мається на увазі та категорія школярів, яка, входячи в Інтернет, шукає розваги, багатогодинного спілкування в чатах та ігри в онлайні, у них є психологічна залежність. Ті ж школярі, які використовують комп'ютер для навчальних і пізнавальних цілей зовсім інакше ставляться до комп'ютера та Інтернету, але від цього не менше ризику розвитку різного роду порушення в психіці школяра. І чим молодша дитина, тим більша ймовірність шкідливого впливу комп'ютера. При, ніж зачіпаються всі сфери діяльності організму:

- Сфера емоцій і соціальних контактів, школярі, захоплені комп'ютерними іграми найчастіше самотні, у них немає друзів, погано знаходять контакт зі своїми однолітками, не відвідують гуртки, громадські доручення виконують не охоче.

- Зростає небезпека різних фізичних і психічних розладів, діти скаржаться на перевтому, болі в ногах і руках, погіршення зору, головні болі, важке засинання, загальна збудженість. Батьки, часом, навіть і не підозрюють, що причиною цих психічних розладів у їх чада комп'ютер.

- Підвищується рівень агресії у школярів, кількість правопорушень серед дітей захоплюються комп'ютерними іграми набагато більше.

- Виникає перерозподіл інтересів, діти перестають захоплюватися літературою, музикою, навчанням і т.д. Але більше захоплюються переглядом відео і телевізора, і як не це, не дивно, починають займатися спортом.

Симптоми, які свідчать про психологічної залежності школяра від комп'ютера:

- хороше самопочуття і настрій за комп'ютером;

- дитина не може зупинитися і продовжує сидіти за монітором;

- поступове наростання тимчасового інтервалу проведеного за комп'ютером;

- відсторонення від сім'ї і друзів;

- постійна брехня батькам у виправдання за своє захоплення;

- стійкі проблеми з навчанням чи поведінкою;

- агресивність і дратівливість під час незнаходження нема за монітором комп'ютера;

- бажання весь час перевіряти наявність електронних листів;

- кількість грошей витрачаються онлайн збільшується;

Всі ці симптоми можна зустріти у людей будь-якої залежності: алкогольної, наркотичної та ін. Якщо не вжити жодних заходів, то з часом це посилюється і перетворюється на манію, тим самим, посилюючи негативний вплив комп'ютера на психіку школяра.

Проявляється це неврівноваженістю, неуважністю, , неохайністю, зміна звичних цінностей. До близьких і родичам, друзям, такі діти, відносяться байдуже.

Все це веде до глибоких особистісних змін і появи нових і не приємних рис характеру. А всі заклики до етичних норм не дають результату.

На відміну від дорослих, які найчастіше, роблять свій вибір усвідомлено, діти стають заручниками способу життя своїх батьків, вони швидко пристосовуються до світу комп'ютерів. Підвищується агресивність кількість спалахів гніву і насильства збільшується.

Діти перестають фантазувати, нездатні створювати власні зорові образи, насилу сприймають інформацію і узагальнюють її, знижена пам'ять, вони стають безвідповідальними і спостерігається так звана емоційна незрілість.

Як запобігти негативний вплив комп'ютера на психіку школяра?

- Інтернет в кімнату дитини проведіть, як можна пізніше, так як після цього ситуацію Ви упустите з під контролю.

- Не слід довіряти противірусною програмами, жодна з них не є надійною. Краще визначте зі своєю дитиною, які сайти «хороші», а які «погані».

- Створіть для кожного члена свій робочий стіл на комп'ютері.

- Поясніть дитині, які небезпеки приховує Інтернет і які у нього є переваги. Адже рано чи пізно він наткнеться на різні сайти з аморальним змістом, це допоможе йому довіритися Вам, не побоюючись покарання.

- Визначте час допустиме для знаходження перед екраном монітора свого чада, і самі суворо дотримуйтеся графіка.

Якщо все попереджувальні заходи не допомогли, або Ви з ними запізнилися, і Ваша дитина все ж став інтернетзалежності, тоді Вам допоможе тільки допомога психолога.

Комп'ютер може стати найзапеклішим ворогом, , а може нашкодити, з його допомогою можна знайти друзів, а можна повністю ізолюватися від суспільства і стати самотнім.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!