Взяти участь
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень 2.0».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

ВИСТУП НА БАТЬКІВСЬКИХ ЗБОРАХ

Курс:«Основи фінансової грамотності»
Часнікова Олена Володимирівна
72 години
2700 грн
390 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №NF997863
За публікацію цієї методичної розробки Діденко Людмила Миколаївна отримав(ла) свідоцтво №NF997863
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ВИСТУП НА БАТЬКІВСЬКИХ ЗБОРАХ

Сім’я – це суспільство в мініатюрі ,

від цілосності якого залежить безпека

всього великого людського суспільства.

Ф. Адлер

Виховання дитини в школі і сім’ї – це єдиний нерозривний процес . Тому надзвичайно важливо , щоб ми з вами об’єднали свої можливості і перейшли до тісної співпраці в організації спільної діяльності з виховання підростаючого покоління , формуванні національного свідомого громадянина України .

Батьки . Якими вони повинні бути ? Загальних рецептів немає . І все ж … Ніжна , весела мати , що вміє бути ледь-ледь холоднуватою . Стримано - суворий батько , що часом усміхнеться і зрідка попустує . Можливо , на таких невеликих «вкрапленнях» мають триматися і авторитет , любов до дітей .

Сім’я виконує роль не тільки продовження роду, а й збереження та продовження соціальних , культурних , духовних традицій .

У наш час , такий тривожний і бентежний , економічно і соціально не стабільний , вибухово небезпечний неперед -бачуваними подіями і полярно змінюваними цінностями , сім’я, хоч і зазнає значного впливу , але продовжує лишатися тим єдиним острівцем у бурхливому морі , де людина може знайти прихисток .

Сім’я має великий вплив на особистість дитини , але для кожної характерна специфічна , особлива свідомість – певні критерії в оцінці життєвих явищ , поставлені мета , досягнення .

Звичайно , сім’я – колектив чутливий . На неї впливає склад сім’ї . Жити у великій сім’ї , де зібрані представники трьох поколінь , зовсім не те , що в сім’ї без дідуся і бабусі ; там , де одна дитина , живеться по – іншому , ніж у сім’ ї , де дітей кілька . У кожній з них по - різному розподілені ролі, різні клопоти і обов’язки . І тому сім’я є найважливішою умовою виховання дітей . Та для цього належить подолати багато шляхів . А вони , як відомо , не завжди вистелені трояндами , бувають на них і глибокі рівчаки , й колючі терни .

Процес виховання дітей потребує від вас грунтовних і різноманітних знань , урахування вікових особливостей синів і доньок . Досить часто ви , батьки , не розумієте потреб і запитів дітей , що викликає в них тривогу і протест . Проблема « батьків і дітей » завжди була актуальною . То в чому справа ? Невже батьки такі черстві й нечутливі до своїх чад , байдужі до їх інтересів , неспроможні зрозуміти найближчих їм людей , а діти жорстокі й невдячні , грубі й егоїстичні настільки , що на всі спроби батьків щиро порозумітися , відповідають бездушністю й емоційною глухотою? Часто не цікавитеся життям своєї дитини , її захопленнями, прагненнями , мріями . Але давайте згадаємо себе у їхньому віці… Розмова , суперечка , докір , недбало сказане слово , на яке ми , дорослі , не звернемо навіть уваги – для дитини є проблемою , яку вона не може вирішити . І ось в такі хвилини наші діти повинні завжди відчувати підтримку , отримати пораду . Чи завжди ми допомагаємо їм ?

Хочу навести результати анкети « Чи знаєте Ви одне

одного » ( Додаток 1 )

Клас

Кількість

учнів

Кількість

батьків

Результати

Відповіді співпали на

90-100%

80-50%

50-30%

30-10%

9

18

18

2

2

5

9

Тому Ви , чиї діти стоять на порозі підліткового віку , повинні пам’ятати :

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

 1. Любіть дитину не за те , що вона розумна чи красива , а лише за те , що вона рідне дитя .

 2. Постійно цікавтеся розвитком , поведінкою ваших дітей .

 3. Щоденно цікавтеся навчанням .

 4. Формуйте самоповагу .

 5. Пам’ятайте , що головне новоутворення підліткового періоду – відкриття своєї індивідуальності , свого « Я ».

 6. На дітей звалюється криза , пов’язана з бажанням самостійності , відокремленості від батьківської опіки і страхом перед невідомим дорослим життям .

 7. Зростає дух незалежності , який робить стосунки підлітка в сім’ї , в школі дуже напруженими .

 8. Бажання звільнитися від зовнішнього контролю поєднується із збільшенням самоконтролю і початком свідомого самовиховання .

 9. Недоліки і протиріччя в поведінці близьких і старших сприймаються гостро і хворобливо .

 10. В батьках хочуть бачити друзів і порадників , а не диктаторів .

Які все ж вікові особливості підлітків ? Підлітковий вік – період у розвитку дитини від 10 до 15 років . Він характеризується бурхливим і нерівномірним ростом і розвитком організму , що супроводжується подекуди тимчасовими розладами у діяльності серцево – судинної і нервової системи ( підвищення кров’яного тиску , серцебиття, запаморочення , загальна неврівноваженість , дратливість , періодична млявість , апатія тощо ). Головне у фізичному розвитку підлітка - статеве дозрівання , яке істотно впливає на роботу внутрішніх органів , а також є причиною появи статевого потягу ( часто неусвідомленого ) і пов’язаних з цим нових переживань , думок , почуттів . У зв’язку з особливостями фізичного розвитку велике значення у підлітковому віці має правильний режим праці , відпочинку , сну , харчування , фізичне виховання , спорт .

Основна діяльність у підлітковому віці – суспільно корисна . У ході її розвиваються розумові здібності підлітка , його пам’ять , увага , емоційно – вольова сфера . Швидко формуються моральні поняття , переконання , принципи , які визначають поведінку учня . Важливим моментом у формуванні особистості підлітка є розвиток самосвідомості , на основі якої часто виникає прагнення до самовиховання , формування почуття дорослості виявляється у прагненні до самостійності , бажання добитися у дорослих визнання своєї гідності , звільнитися від дріб’язкової опіки .

Ігнорування дорослими цього аспекту в розвитку особистості підлітка – одна з частих причин конфліктів з людьми , що його оточують .

Батьки повинні допомагати у навчанні , щоб розвинути творчу ініціативу дитини , стимулювати самостійний пошук раціонального виконання домашніх завдань .

Головна суть допомоги в навчанні полягає в тому , щоб розвинути власну творчу ініціативу , стимулювати самостійний пошук раціонального виконання домашніх завдань . Допомога дітям ділиться на три види :

Допомога дітям у навчанні

Матеріально - побутова

Духовно - моральна

Навчально - пошукова

Матеріально – побутова допомога передбачає , по-перше , наявність у дитини нормальних матеріально – побутових умов життя , праці та розумного відпочинку – відповідного житла , одягу , взуття , харчування , всіх інших предметів першої потреби та культурного дозвілля ; по – друге , забезпечення її всім необхідним письмово – навчальним приладдям , зошитами , підручниками , книгами , щоденником , персональним комп’ютером тощо.

Добрим помічником у навчанні виступає чіткий режим дня . Батькам варто мати на увазі , що не слід засаджувати дитину за виконання домашнього завдання відразу після повернення її зі школи : вона втомлена , її працездатність знижена . Домашнє завдання , згідно з вимогами режиму , виконується після їжі і активного відпочинку на свіжому повітрі . Якщо дитина вчиться у першу зміну , варто починати роботу вдома з 15-16-ї години . Тим хто вчиться у другу зміну , слід приступати до виконання домашнього завдання з 9-ї години ранку . Кімната , в якій займається дитина , має бути добре освітлена та провітрена . Під час виконання домашнього завдання вдома має бути тихо і спокійно .

Орієнтовна тривалість виконання домашнього завдання: 1- ий клас - до 1 год. ; 2-й клас - до 1,5 год. ; 3-4-й класи – до 2 год. ; 5-6 класи –до 2,5 год. ; в 7-му класі – до 3 год ; 8-9 до 4 годин .

Через кожні 40-50 хвилин праці слід робити перерву на 10 хв. , з яких 3-5 хв. відводити на фізкультурні вправи . Спочатку найкраще виконувати завдання з української мови , потім – з математики , фізики , хімії , біології , інформатики , а потім – всі інші , легші предмети .

Позитивний вплив на залучення учня до навчання справляє наявність у нього вдома добре обладнаного кутка школяра – частини кімнати , відведеної для ігор і занять , зберігання іграшок , книг і особистих речей . Розташовується біля джерела світла та свіжого повітря . Тут ставимо столик , влаштовуємо полицю для книг і ігор . Висота робочого стола для молодшого школяра не повинна перевищувати 60-62 см , а крісла 38 см. Дитина на власний смак може прикрасити свій куточок кольоровими репродукціями ( ілюстрації на тематику казок або життя дітей , пейзажі , зображення тварин , образи улюблених персонажів з мультфільмів , кінофільмів , прочитаних книг ).

В куточку школяра на стіні , перед очима , для зручності користування розміщуємо розклад уроків і розпорядок дня учня .

На закінчення , шановні батьки , хотілося б сказати слова великого педагога Василя Олександровича Сухомлинського . Він говорив : « У дитині ми повинні бачити завтрашню дорослу людину – ось в цьому , мені здається , і полягає життєва мудрість батька , матері , педагога . Іншими словами – потрібно вміти любити дітей ». Адже ми , дорослі , чомусь забуваємо , що в дитячій душі , як на благодатному ґрунті , - все , що потрапляє , проростає . Посієш добре , розумне , вічне , і збереш багатий урожай доброти , милосердя , людяності , щирості .

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
ВИСТУП НА БАТЬКІВСЬКИХ ЗБОРАХ
 • Додано
  28.02.2018
 • Розділ
  Виховна робота
 • Клас
  8 Клас
 • Тип
  Конспект
 • Переглядів
  1016
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  5
 • Номер матеріала
  NF997863
 • Вподобань
  0
Курс:«Google сервіси в роботі вчителя»
Левченко Ірина Михайлівна
16 годин
700 грн
190 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №NF997863
За публікацію цієї методичної розробки Діденко Людмила Миколаївна отримав(ла) свідоцтво №NF997863
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Зима – 2018-2019»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти