Вікторина «Які права порушено серед казкових героїв»

Опис документу:
Урок 32. Винаходи людства Мета: ознайомити учнів з винаходами людства; допомогти на прикладах зрозуміти, що розвинуті здібності можуть призвести до відкриття; формувати у школярів навички самоаналізу, вміння висловлювати власну думку; виховувати працьовитість і наполегливість.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 32. Винаходи людства

Вікторина «Які права порушено серед казкових героїв»

— З’ясуйте, які права порушені у таких казках.

 • «Колобок».

Порушення права на життя. Лісові звірі хотіли з’їсти Колобка.

(У сучасному житті трапляється безліч випадків, коли злочинці позбавляють життя людей, не маючи на це ніякого права.)

 • «Рукавичка».

Порушення права на житло. Рукавичка розірвалася від великої кількості мешканців, які забули про те, що житло має бути зручним і безпечним. (Сьогодні, на жаль, багато людей живуть у перенаселених гуртожитках без належних умов, оскільки не мають можливості придбати власне житло.)

 • «Пан Коцький».

Шахрайство, порушення права на життя. Лисичка задля вигоди залякувала звірів у лісі, мовляв, Пан Коцький їх розірве. (Прислів’я говорить: «Не такий страшний звір, як його малюють». Не сприймай все на віру, а май звичку перевіряти.)

 • «Івасик-Телесик».

Порушення права на життя. Змія хотіла з’їсти Телесика. (Ніхто на має права позбавляти когось життя.)

 • «Хитрий Півень».

Порушення права на життя. Лисичка хотіла з’їсти Півника. (Хитрість та обман можна перемогти лише розумом, досвідом, кмітливістю.)

 • «Коза-Дереза».

Порушення права на житло. Коза оселилася в хатці Зайчика і не пускала його до оселі. (І в реальному житті буває так, що хтось хоче нечесним шляхом заволодіти чужим майном.)

 • «Дідова дочка й бабина дочка».

Порушення права на сім’ю та захист від психологічного та фізичного насильства. Баба не любила дідову дочку, вигнала її з хати. Не поважала вона й самого діда. (Кожен член сім’ї має піклуватися про інших, ставитися до них з повагою і любов’ю. Родина має жити дружно.)

 • «Гуси-Лебеді».

Порушення права на життя. Баба Яга хотіла з’їсти маленького Іванка.

(Ніхто на має права позбавляти когось життя.)

 • «Троє поросят».

Порушення права на життя та на житло. Вовк хотів з’їсти поросят і заволодіти їхнім житлом. (У житті часто трапляються випадки, коли через недбалість люди втрачають своє житло.)

 • «Зимівля звірів».

Порушення права на життя та житло. Звірі погрожували Волу розламати його хатинку та позбавити життя, якщо він не пустить їх перезимувати. (Люди часом потрапляють у такі ситуації, коли через шантаж та погрози втрачають своє житло.)

 • «Гидке каченя».

Порушення права на сім’ю. Мама Качка не змогла захистити своє каченя від глузувань і навіть прогнала його з дому. (Мама повинна опікуватись своєю дитиною і розв’язувати проблеми її здоров’я, а не покидати її напризволяще.)

 • «Як котові соромно стало».

Порушення права на життя. Котик хотів з’їсти горобчика, але впав у калюжу, через що горобці над ним посміялись. (У житті багато небезпек, і кожен має поводитись обачно і не наражатися на небезпеку.)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
590 грн